26. 02. 2015

Troxerutín je derivát rutínu (vitamín P), extrahovaný zo stromu Sofora japonská a patrí spolu s rutínom medzi bioflavonoidy. Je odolný voči žalúdočným a črevným šťavám, ktoré by mohli znehodnotiť jeho účinok. Vzhľadom na jeho antioxidačné účinky ho možno nazvať lapačom voľných radikálov. Cirkuluje totiž v krvi, vyhľadáva toxické voľné radikály a otravné kovy, ktoré inaktivuje.

Zvyšuje pevnosť cievnych stien tým, že podporuje produkciu kolagénu a elastínu. Obmedzuje krvácavosť periférnych kapilár (malé cievy na povrchu kože alebo orgánov) a tým predchádza vzniku modrín a podliatin. Dilatuje (uvoľňuje) krvné kapiláry a zabraňuje vzniku kŕčov vo svaloch. Znižuje priepustnosť stien kapilár, zmenšuje možnosť tvorby opuchov (keď sú cievy priepustné, dostáva sa do tkanív tekutina, ktorá spôsobuje opuch). Má silné antioxidačné vlastnosti. Chráni vitamín C pred oxidáciou a ten zase vitamín E. Vytvára sa kolobeh ochrany. Má významné účinky pri prevencii a zmierňovaní kŕčových žíl, lepšie prekrvuje srdce, pokožku a končatiny (zabraňuje vzniku Raynaudovho syndrómu). Zabraňuje krvácaniu z ďasien a nosa. Hrá významnú úlohu v prevencii mozgových a srdcových príhod (zabraňuje upchatiu ciev). Znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu a zabraňuje jeho oxidácii. Zabraňuje ukladaniu tukových častíc na steny kapilár a následne ich stenčenie (ateroskleróza). Má protizápalové účinky, pozitívne vplýva na hojenie rán. Má tendenciu potlačiť rakovinové a predrakovinové sta­vy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.