28. 03. 2018

Potrebujete po zime zhodiť nejaké to kilo a dostať sa opäť do formy? Asi nepovieme nič nové, ak budeme opakovať starú pravdu: pestrá a vyvážená strava je 80 % úspechu a ak k tomu pridáte správne nastavený tréningový program, pevnú vôľu a výdrž, výsledky nenechajú na seba dlho čakať. Dôležitou a nevyhnutnou podmienkou, aby kilá išli dole je hlavne správny jedálniček.

Poradiť ako, kedy a čo jesť, vám vie najlepšie výživový poradca. Zabudnite na hladovky aj diéty, pretože tie len narušia váš metabolizmus. „Naše telo je jedinečný stroj a ak zistí, že mu nedáte jesť, tak sa snaží prežiť. Prejde do úsporného režimu, čo znamená, že začne ukladať zásoby na horšie časy (tukové zásoby), spaľovanie stopne na minimum, alebo prestane spaľovať úplne a len šetrí,“ hovorí Ing. Želmíra Komorechová, odborníčka na výživu z firmy Kompava. Pre efektívne spaľovanie tuku by mala vaša strava obsahovať 30 % bielkovín, 30 % sacharidov a 40 % tuku.

Okrem tohto vzorca vám poradíme ešte jeden trik. Skúste zaradiť do svojho jedálnička vlákninu. Viac ako 75 % ľudí jej má akútny nedostatok, čo môže spôsobovať tráviace problémy, spomalené trávenie, plynatosť či dokonca pravidelne sa opakujúcu zápchu. Naopak, vláknina alebo potraviny bohaté na vlákninu môžu pomôcť ručičke váhy priblížiť sa v vysnívaným hodnotám. Vláknina totiž navodzuje pocit sýtosti v žalúdku a nemá takmer žiadnu energiu. Napomáha k lepšiemu tráveniu a čistí tráviaci systém od škodlivín. Denná odporúčaná dávka vlákniny je 25-30g, čo je v preklade 1,7kg jabĺk, 3kg listového šalátu alebo 200g červenej šošovice.

Ak nedokážete prijímať takýto dostatok vlákniny z ovocia a zeleniny, vsaďte na výživový doplnok Belly Fyto Detox od Kompavy, 100 % prírodnú rozpustnú vlákninu zo semien skorocelu. „Je to vláknina obohatená o 10 prírodných rastlinných extraktov (napr. feniklový, peppermintový, sladké drievko, brest červený, aloe vera, ....)  vitamíny skupiny B, C, E.  Svojim zložením prispieva k optimálnej črevnej mikroflóre, pozitívne vplýva na trávenie, predchádza zápche, nadúvaniu a navodzuje správnu peristaltiku čriev. Napomáha zbavovať sa nielen toxických látok z tela, ale aj prebytočných kíl,“ dopĺňa Želmíra Komorechová.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.