Yucca Shidigera - odkiaľ pochádza? 26. 02. 2015

Je to stále zelená juhoamerická rastlina rastúca najmä na vysokopoložených púšťach. Dosahuje výšku 60 až 80 cm. Obsahuje najväčšiu koncentráciu saponínov – až 30%. Extrakt sa vyrába z listov rastliny.

Obsahuje 2 druhy saponínov a to vo vode rozpustné (stearanové – viažu v čreve cholesterol, vytvárajú s ním nerozpustné zlúčeniny a nedovolia mu vstrebávať sa, čím sa zníži i jeho hladina v krvi) a vo vode nerozpustné (terpénové – dostávajú sa do krvného obehu kde znižujú hladinu cholesterolu).

Saponiny sa nachádzajú taktiež v sóji, špenáte, chrene, paradajkách, listoch zeleného čaju… Aby sme však dosiahli takého detoxikačního účinku, museli by sme skonzumovať denne minimálne 1 kg zeleniny a ovocia, v ktorom sa saponíny nachádzajú. U žiadneho človeka nevyvoláva nepriaznivý efekt.


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.