Yucca Shidigera - Prirodzený a ľahký spôsob detoxikácie 26. 02. 2015

Väčšina z nás sa snaží dbať na vonkajšie zdravie tela, aby sme vyzerali sviežo, upraveno a teda i zdravo. Bohužiaľ, často-krát sa zabúdame starať i o vnútornú čistotu a zdravie. Zabúdame na to, že i tá najmenšia bunka v našom tele je zložitejšia ako najrýchlejší počítač. Postupom rokov je telo vďaka nesprávnej životospráve, nedostatku pohybu, stresu a iných faktorov plné toxínov. Preto je viac ako inokedy potrebné zbavovať organizmus toxínov a naštartovať samoregulačné schopnosti tela.

Jedným z prirodzených a ľahkých spôsobov detoxikácie je užívanie extraktu z divoko rastúcej palmy Yuccy Shidigery od firmy Kompava. Táto úžasná rastlinka obsahuje radu látok, ktoré sú z biochemického hľadiska  charakterizované ako saponíny. tie majú silný antioxidačný účinok, ktorý sa prejavuje v celom organizme. Yucca obsahuje najväčšiu koncentráciou saponínov zo všetkých rastlín (až 30%). Saponíny zohrávajú kľúčovú úlohu počas procesu detoxikácie. Môžeme si ich predstaviť ako milióny malých mydiel, ktoré čistia náš organizmus. Postupne rozpúšťajú usadeniny v našom tele, čím odstraňujú dlhodobo usadené "skládky odpadu". Odstránením usadenín z organizmu nastáva obnova buniek a podpora ich funkcií.

V procese detoxikácie saponíny zabraňujú i prichyteniu akýchkoľvek látok na steny ciev a čriev, teda i baktérií a vírusov. Následne sa toxíny prirodzeným spôsobom z tela vylúčia von. Saponíny vďaka svojmu antioxidačnému účinku znižujú množstvo voľných radikálov, čím zlepšujú zdravie. Užívanie extraktu z Yuccy sa však spája i s negatívnou stránkou priebehu detoxikácie. V prvých dňoch užívania sa človek cíti ospalo, unavene, má zhoršené odkašliavanie alebo bolesti kĺbov. Postupne sa môžu častejšie objaviť stolica, močenie a bolesti hlavy. Príčinou je rozpúšťanie toxických usadenín, ktoré sa dostávajú opätovne do krvného obehu tela. Stav sa stabilizuje a úľava sa objaví po niekoľkých dňoch, keď sa toxíny začnú vyplavovať z organizmu. Vzhľadom k potrebe vyplaviť uvoľnené toxíny z tela je veľmi dôležité dodržiavať zvýšený pitný režim (min. 1,5 l tekutín denne - najlepšie čistej vody).

Organizmus sa kúrou zbaví 0,5 - 2 kg usadenín, a to hlavne z ciev a kĺbov. Proces čistenia trvá niekoľko mesiacov. Záleží na stupni zanesenia organizmu. Čím je človek starší, tým viac má organizmus zanesený. Po detoxikácii sa zlepšuje pohyblivosť, upraví sa hladina krvného tlaku, cholesterolu a zlepší sa vstrebávanie živín. Detoxikácia pozitívne ovplyvňuje i diabetes 2.typu, žalúdočné vredy, tvorbu trombónov a ďalšie zdravotné problémy. 

 Začnite sa starať aj Vy o vnútornú čistotu svojho tela. Vaša snaha bude odmenená lepším zdravím a vitalitou, ale i krásou, ktorá je vidieť zvonka. 


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.