Zinok - minerál na kĺby, svaly 26. 02. 2015

Zinok patrí medzi mikrolelementy (zložky nachádzajúce sa v našom organizme len v nepatrnom množstvo, no pre správne fungovanie nepostrádateľné). Po železe je druhým najviac zastúpeným stopovým prvkom v ľudskom tele. Vyskytuje sa skoro vo všetkých orgánoch, najväčšiu koncentráciu má v hormóne inzulín (tvorí jadro inzulínovej molekuly). Nachádza vo vysokej koncentrácii aj v očných tkanivách a významne sa podieľa na prenose fotochemických reakcií do nervového systému (znak že vidíme).

Je dôležitý pri syntéze kolagénu a bielkovín, pri jeho nedostatku nie sú dostatočné tvorené, čo má za následok úbytok kolagénu z ciev a kĺbov a úbytok i svalovej hmoty. Podporuje syntézu a aktiváciu buniek lymfatického systému. Je nevyhnutný pre syntézu proteínov a DNA. Udržuje celistvosť buniek, urýchľuje ich delenie a tým i hojenie rán. Zvyšuje tvorbu testosterónu a spermií u mužov.

Zvyšuje odolnosť voči infekciám, pôsobí ako prevencia proti chrípke. Je dôležitý pri tvorbe T-lymfocytov (bunky imunitného systému), raste a funkčnosti leukocytov (biele krvinky). Znižuje tvorbu zápalov a ekzémov. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Je účinný proti vypadávaniu vlasov a lámavosti nechtov. Udržuje pH krvi a zvyšuje v nej koncentráciu vitamínu E (antioxidant). Zabezpečuje normálny rast a vývin mozgu u detí. Podporuje syntézu inzulínu v Langenharsových ostrovčekoch.

Pri jeho užívaní nie je vhodné užívať Fe v tú istú dobu, lebo ich účinky sa rušia. Je vhodné si dať medzi užívaním niekoľkohodino­vú pauzu.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba výživových doplnkov spĺňa najprísnejšie európske smernice - systém riadenia kvality podľa STN EN ISO 22000:2005 a kontrolný systém HACCP. Pri nákupe výrobkov v našom e-shope poskytujeme zákazníkom vernostné body, dopravu zadarmo nad 100 EUR a rýchle dodanie, nakoľko sme priamo výrobcom produktov.

Poskytujeme kvalitné a pohotové odborné poradenstvo pre našich zákazníkov

Odborné poradenstvo

Našim produktom rozumieme a preto vám vieme ponúknuť odborné informácie a poradenstvo v článkoch, recenziách a videách. Samozrejme vám radi odpovieme na vaše otázky spojené s užívaním našich výživových doplnkov tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Naši úspešní športovci a tváre Kompavy.

Kompava Sponzoring

Naše výživové doplnky používajú profesionálni aj hobby športovci z rôznych športových odvetví, sú s nimi maximálne spokojní a dôverujú im. Sponzorujeme nielen samostatných športovcov - či už z kulturistiky, silového trojboja, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodných športov, ale aj futbalový klub FK Senica.