Kremík na vlasy 26. 02. 2015

Kremík je stopový prvok, ktorý je pre ľudský organizmus nepostrádateľný. Je druhým najviac vyskytujúcim sa prvkom v prírode – tvorí 28% zemskej kôry. Vyskytuje sa len v zlúčeninách, najviac ako oxid kremičitý, ktorého čistú formu poznáme ako kryštál. Kremík patrí medzi biogénne prvky. Jeho obsah v ľudskom organizme je približne 1 gram. Nachádza sa v kostiach, chrupavkách a zubnej sklovine

• Je podstatný pre tvorbu a rast kože, vlasov a nechtov

• Zaisťuje ich pevnosť, viaže na seba vodu, čím zaisťuje aj ich pružnosť

• Je nutný pre výstavbu kolagénových a elastínových vlákien • Podporuje príjem vápniku z potravy

• Posiluje imunitný systém, má protizápalový účinok

• Zlepšuje prekrvenie pokožky, je nevyhnutný pre zachovanie zdravej štruktúry cievnych stien

Nedostatok kremíku spôsobuje zhoršenie stavu vlasov a nechtov, ktoré sa môžu začať lámať. Jeho nedostatok má taktiež vplyv na pleť, ktorá sa stáva suchou a menej pružnou. Doplnením dochádza k obnove pevnosti a pružnosti vlasov a nechtov.

Zdrojom kremíku je obilie, vláknitá zelenina a otruby. Jeho denná potreba je približne 10–100 mg. V staršom veku, pri nadmernom výdaji energie, počas tehotenstva, či v období rastu sa odporúča jeho príjem zvýšiť

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefits

Production complies with the strictest European directives - the quality management system according to ISO 22000: 2005 and HACCP control system. When buying products in our title, we provide our customers the benefits of a loyalty rebate, free shipping above 100 EUR and prompt delivery since we are manufacturers.

odborní poradenství

Expert advice

We understand our products and therefore we can offer expert information and advice articles, reviews and videos. Of course we can answer all your questions related to the use of our products so that you are fully satisfied.

Kompava Sponzoring

Our products are used by professional and hobby athletes in all sports sectors in which maximum comfort and trust. We are sponsoring individual athletes, not only whether from bodybuilding, triathlon, moto sport, volleyball, boxing, water sports, triathletes but also football club FK Senica.