26. 02. 2015

Prípravy Kristíny Lapinovej na IRONMAN World Championship vrcholia. Triatlon sa uskutoční 13.11.2010 v Cle­arwather na Floride. Súťažiaci budú musieť prekonať 1,2 míle plávania, 56 míľ na bicykli a 13,1 míle behom. Pri príchode našej reprezentantky do Miami ju privítal dážď a dusné počasie. Po dvoch dňoch sa počasie zmenilo na slnečné, avšak s vysokou veternosťou. Pred dvoma dňami sa ustálilo počasie. Teplo je však iba v dopoludňajších hodinách a more je podľa slov Kristíny „strašne studené“. Cestou do Clearwateru absolvovala výprava cestu cez národný park Everglades, kde mali možnosť vidieť miestne močiare s krokodílmi v teráriách. V stredu (10.11.2010) s celou výpravou dorazili do miesta šampionátu. „Odprezentovala som sa a skúsila vodu. Bicykel som dnes výnimočne vynechala pretože ma už poriadne bolí zadok od každodenného vysedávania v sedle. Vidno je od 6:30 do 18:30, a keďže je ráno zima na vysedávanie, spoznávam kraj z bicykla už od 7:00“, opisuje svoje dni Kristína. Príprava pokračuje behom, strečingom a abecedou. „More v Clearwatery nie je až také čisté a priehľadné ako by sa z názvu zdalo. No dnes sa mi podarilo vidieť pri brehu medúzu, čo ma veľmi nepotešilo. V piatok ma čaká bezsenná noc a v sobotu idem na to.“ Samotný pretek začína o 6:55, čo bude veľmi náročné pre všetkých pretekárov. Súťažiaci budú musieť prejsť prideľovaním čísiel a kontrolou bicyklov už od piatej ráno. „V túto rannú hodinu je tu veľká zima a tma“, posťažovala sa nám Kristína. „Dúfam, že Vás nesklamem, aj keď viete, že závod potriem krvou a budem bojovať zo všetkých síl. Ďakujem všetkým sponzorom a teda i spoločnosti Kompava za podporu.“

Kristína, držíme ti palce a prajeme ti veľa síl. Kompava team

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefits

Production complies with the strictest European directives - the quality management system according to ISO 22000: 2005 and HACCP control system. When buying products in our title, we provide our customers the benefits of a loyalty rebate, free shipping above 100 EUR and prompt delivery since we are manufacturers.

odborní poradenství

Expert advice

We understand our products and therefore we can offer expert information and advice articles, reviews and videos. Of course we can answer all your questions related to the use of our products so that you are fully satisfied.

Kompava Sponzoring

Our products are used by professional and hobby athletes in all sports sectors in which maximum comfort and trust. We are sponsoring individual athletes, not only whether from bodybuilding, triathlon, moto sport, volleyball, boxing, water sports, triathletes but also football club FK Senica.