26. 02. 2015

Je extrakt z kôry borovice (Pinus maritima alebo Pinus pinaster), ktorá rastie na juhozápadnom stredomorskom aj atlantickom brehu Francúzska. Jeho molekula je unikátny komplex účinných bioaktívnych látok (flavonolov) s antioxidačnými účinkami. Mimoriadne rýchlo chráni a regeneruje bunky organizmu. Pyknogenol obsahuje veľké množstvo bioflavonoidov, látok ktorými rastliny sami seba chránia pred pôsobením voľných radikálov.

Jeho antioxidačný účinok je 20-krát silnejší ako vitamín C a 50-krát silnejší ako vitamín E. Je schopný aktivovať zničené proteíny pokožky a ciev ako je kolagén a elastín a obnoviť ich spojenia (odďaľuje starnutie), obalí sa okolo vlákien a obnoví ich vnútornú štruktúru. Patrí teda medzi efektívny a hlavne prírodný vyhladzovač pokožky a vrások. Chráni kolagén aj pred útokom voľných radikálov a enzýmov (kolagenáza, elastáza). Zlepšuje krvnú mikrocirkuláciu v pokožke, zabezpečuje lepší prívod kyslíka a živín tkanivám, hydratuje ich a odstraňuje z nich škodliviny. Chráni pokožku pred UV žiarením. Pomáha telu odolávať proti nádorovým ochoreniam. Zvyšuje telesnú odolnosť a chráni organizmus pred stresom a paradentózou. Je dokázané, že Pyknogenol znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu. Zabraňuje ich oxidácii. Hladina triacylglycerolov sa nemení. Tento objav je dôležitý hlavne u žien v menopauze, ktorým sa prestanú vytvárať hormóny ovplyvňujúce pomer LDL a HDL cholesterolu. Pôsobí preventívne proti zelenému a šedému zákalu. Jeho najdôležitejším účinkom je ovplyvňovanie produkciu NO (oxidu dusnatého), ktorý má významne pozitívne účinky na cievy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefits

Production complies with the strictest European directives - the quality management system according to ISO 22000: 2005 and HACCP control system. When buying products in our title, we provide our customers the benefits of a loyalty rebate, free shipping above 100 EUR and prompt delivery since we are manufacturers.

odborní poradenství

Expert advice

We understand our products and therefore we can offer expert information and advice articles, reviews and videos. Of course we can answer all your questions related to the use of our products so that you are fully satisfied.

Kompava Sponzoring

Our products are used by professional and hobby athletes in all sports sectors in which maximum comfort and trust. We are sponsoring individual athletes, not only whether from bodybuilding, triathlon, moto sport, volleyball, boxing, water sports, triathletes but also football club FK Senica.