Svalový glykogén 26. 02. 2015

Glykogén je makromolekula zložená z molekúl glukózy. Nachádza sa v pečeni a vo svaloch. Svalový glykogén sa využíva ako pohotový zdroj energie pri fyzickej námahe. Štiepi sa priamo vo svale na molekuly glukózy, ktoré sú hlavným zdrojom energie pre svalové bunky.

Dostatočné množstvo glykogénu vo svaloch podporuje vytrvalosť a zvyšuje fyzický výkon, najmä u vytrvalostných a silovovytrvalos­tných športov. Po jeho vyčerpaní nastáva únava a znižuje sa fyzický výkon. Zásoby svalového glykogénu sa dajú pravidelným tréningom a stravou s dostatočným množstvom sacharidov významne zvýšiť.

Pečeňový glykogén sa nevyužíva ako zdroj energie, ale slúži ako zásobáreň glukózy, ktorá sa využíva na udržanie rovnovážnej glykémie (hladiny cukru v krvi).

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefits

Production complies with the strictest European directives - the quality management system according to ISO 22000: 2005 and HACCP control system. When buying products in our title, we provide our customers the benefits of a loyalty rebate, free shipping above 100 EUR and prompt delivery since we are manufacturers.

odborní poradenství

Expert advice

We understand our products and therefore we can offer expert information and advice articles, reviews and videos. Of course we can answer all your questions related to the use of our products so that you are fully satisfied.

Kompava Sponzoring

Our products are used by professional and hobby athletes in all sports sectors in which maximum comfort and trust. We are sponsoring individual athletes, not only whether from bodybuilding, triathlon, moto sport, volleyball, boxing, water sports, triathletes but also football club FK Senica.