Krásny úsmev bez herpesu, už navždy!

Krásny úsmev bez herpesu, už navždy!

S úsmevom môžeme dôjsť ďaleko. Ešte ďalej môžeme dojsť s úsmevom a zbraňou, ktorá sa postará, aby náš úsmev bol dokonalý.

Al Capone

Dnešná doba kladie na nás vysoké nároky, aby sme sa presadili a našli uplatnenie. Zdravý životný štýl a príjemný vzhľad sa často stávajú podmienkou pre úspešný štart. Mnohí z vás vedia, ako dokáže znepríjemniť ba až pokaziť výnimočnú príležitosť alebo dôležité stretnutie: opar na perách!

Odkaľ sa herpes (lat. herpes simplex) alebo opar vzal?

Herpes na pere bol prvýkrát popísaný v 1. storočí nášho letopočtu rímskym lekárom Herodotom. Túto ,,drobnú nepríjemnosť“ poznali aj starodávni Gréci, ale trvalo stáročia, kým vedci zistili, že sa jedná o ochorenie zapríčinené herpetickými vírusmi. Vírus je neurotropný, šíri sa pozdĺž nervových vlákien do kože a sliznice. Výskumy ukazujú, že takmer 90% ľudí vo veku nad 30 rokov bolo už niekedy vo svojom živote vystavených tomuto vírusu. U väčšiny ľudí sa po prvej infekcii vytvorí dostatočná imunitná obrana. Je však stále veľké množstvo ľudí, u ktorých sa opakuje choroba na jednom mieste tela, najčastejšie na pere. Jediným nositeľom a prenášačom vírusu je človek. Väčšina populácie má počas života kontakt s vírusom, pričom len u časti dôjde k prejavu ochorenia.

Čo ho môže vyprovokovať?

Možno práve stres, ktorý ste prežívali pri prípravách na očakávanú udalosť, alebo nedávne prechladnutie a s ním spojená oslabená imunita... možno to bolo jednoducho fyzické vyčerpanie. Môže to byť chlad alebo naopak nadmerné a intenzívne opaľovanie.

Ako s nim bojovať?

My máme zbraň! L-lyzín extra.Táto aminokyselina má vynikajúcu schopnosť pôsobiť proti herpetickým vírusom, výraze podporuje imunitný systém a všeobecne má výrazný protivírusový a antibakteriálny efekt. L-lyzín má aj veľa iných užitočných vlastnosti - podieľa sa na syntéze svalových buniek, funguje ako nezastupiteľná stavebná jednotka svalovej hmoty, podporuje absorpciu vápnika, udržuje rovnováhu dusíkatých látok v organizme.


Štítky:

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info