S produktom HYPO fit vo Veľkej Británii – „použitý a zahodený“

S produktom HYPO fit vo Veľkej Británii – „použitý a zahodený“

S produktom HYPO fit od spoločnosti KOMPAVA mám už dlhoročné skúsenosti. Ide o hypotonický nápoj, ktorý môže byť súčasťou vytrvalostného výkonu či už profesionálneho alebo hobby športovca v ktoromkoľvek športovom odvetví. Keďže ja pôsobím v oblasti atletiky, konkrétne dlhých behov tento nápoj už som vyskúšala viac krát pred aj počas vytrvalostného výkonu (aj počas pretekov) a práve o nich budem písať v mojej poslednej skúsenosti s HYPO fitom.

HYPO fit je určený na rehydratáciu organizmu, ide o rýchlo dostupný zdroj energie v podobe glukózy a maltodextrínu doplnený vitamínmi so silným antioxidačným účinkom a extraktom zeleného čaju, ktorý pôsobí na centrálny nervový systém a tým odstraňuje pocit únavy. Moje osobné skúsenosti s produktom sú predovšetkým z tréningových sústredení, teda prípravy – v tomto období používam produkt v podstate každý deň 30 minút pred tréningom 1 odmerku nápoja, ktorú rozmiešam v 2,5-3 dcl vody. Počas dlhých tréningov si HYPO fit beriem so sebou a dopĺňam ho priebežne – približne po každých 5 kilometroch výkonu. Keďže jeho používanie počas výkonu mi nespôsobuje žiadne problémy používam ho aj na občerstvovaní počas pretekov.

 

HYPO FIT už so mnou cestoval aj do Veľkej Británie – konkrétne do mesta Cardiff (Wales) – kde sa 26.3.2016 konali Majstrovstvá Sveta v polmaratóne. Hypofit som používala v deň pretekov a tiež počas samotných pretekov na občerstvovacích staniciach, ktoré boli umiestnené na 21,1km dlhej trati na 5., 10. a 15.km. Zvyčajne sa táto možnosť mať na občerstovačke svoj súkromný iontový nápoj poskytuje iba na vrcholných podujatiach či už polmaratónoch alebo maratónoch. V prípade polmaratónu občerstvovanie nie je tak kľúčové a rozhodujúce ako v maratóne – kde je to mnohokrát o maličkostiach a aj minutie jedinej občerstvovacej stanice môže byť nakoniec rozhodujúce a veľmi problematické. Keďže takáto možnosť bola poskytnutá každej bežkyni, ja som ju využila a ráno pred štartom som si do troch fliaš s mojím štartovným číslom, označením krajiny a kilometra 5, 10 a 15 pripravila iontový nápoj HYPO FIT. Počas samotných pretekov som si následne tieto fľaše mohla nájsť na konkrétne označených stoloch jednotlivých krajín. V rýchlosti a krátkosti času je mnohokrát v zlomku sekundy ťažké sa napiť a fľašu ihneď zahodiť ale dá sa to. Najdôležitejšie je pripraviť si tam nápoj, ktorý vám naozaj nespôsobuje žiadne žalúdočné problémy a máte ho osvedčený. Dodá vám energiu a obsahuje všetko potrebné pre povzbudenie do ďalších náročných častí trate a vášho výkonu. Moje umiestnenie v poli európskych bežkýň na týchto pretekoch bolo v znamení čísla 17 a čas 1:16:20 minúty svedčí o tom, že sa stále mám kam posúvať a pracovať na sebe.

Prajem vám veľa chutnej energie na ceste za vašimi cieľmi s produktom HYPO FIT

Galéria

Štítky:

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info