,,Tak toto som naozaj nečakal“

,,Tak toto som naozaj nečakal“

Zdravím všetkých aktívnych aj pasívnych športovcov. Mám 43 rokov a je tomu asi 1 rok čo som začal jazdiť (trénovať) na bicykli s chlapcami Kompava H- triathlon tímu Skalica. Dovtedy som všestranne športoval. Medzi prvé tréningy patrila len cyklistika , asi po 4 mesiacoch už som zvládal aj cyklo maratóny na horských bicykloch, na jaro som začal behať a plávať, no a začiatkom leta už som sa pridal k tímu Kompava H- triathlon aj na triathlonové preteky. Ako je dôležitý tréning takisto sa nesmie zabudnúť aj na regeneráciu a samozrejme pitný režim. Doteraz mám vyskúšané Power K-4, Hypofit, Energofit, Argino drink a naozaj ako sa povie ,, to je to pravé orechové“

Hypofit – veľmi dôležitý nápoj pred tréningom i pred pretekmi. Dobre sa zavodním a nemám žiadne problémy s kŕčmi a pod. To som si overil aj na vlastnom tele, keď som išiel v lete do chorvátska na dovolenku. Tešil som sa ako si zaplávam a nabehám km, lenže na čo som najviac myslel to som zabudol . Nezobral som si zo sebou pitný režim. No také kŕče ako som dostával asi po 40 min. behu som nikdy nemal. Hneď som si spomenul čo som zanedbal. Samozrejme kvalitný pitný režim.

Energofit – výborný počas tréningu i po ňom. Samozrejme mi veľmi chýbal a regenerácia po behu bola zdĺhavá. Takže teraz by som už bez kvalitného pitného režimu ani netrénoval.

Argino drink – naozaj keď si ho dávam tak ako sa má tak nesklame a jeho účinky naozaj fungujú. Ohromne pociťujem zvýšenie fyz. výkonu postupne počas pretekov. So zásluhou argino drinku sa mi už aj podarilo vyhrať ( 2 ) MTB maratóny , zatiaľ na krátkej trase v Přerove 3 miesto, Buchlov –Chřiby 1 miesto. Takže má to niečo do seba.

Power K –4, tak toto som ozaj nečakal. 10.9. 2001 sme boli Kompava H- triathlon tím Skalica na cyklomaratóne v Blansku. Dal som si síce len krátku trasu (36km). Užil som prvú dávku K-4 30min pred pretekom. Po štarte som si kontroloval tepy aby som to hneď na začiatku neprepálil. Niektorí pretekári čo išli so mnou krátku to riadne rozpumpovali od samého začiatku . Začali sa mi dosť vzdialovať. Tak som trocha zrýchlil ale tepy mi išli už cez 170. Trocha som teda spomalil lebo do cieľa sme mali ešte 26 km. Asi na 16 km bol celkom kľudný úsek tak som si dal druhú dávku K-4 počas preteku. Možno to trvalo 15 minút a začal som dostávať nenormálny prísun energie a únavu som prestával pociťovať. Zvýšil som priemernú rýchlosť, veľmi dobre sa mi išlo do kopcov, na rovine so dokázal ťahať ťažké prevody. Než som prišiel do cieľa dokázal som v kopcoch predbehnúť cca 10 pretekárov. Takú silu akú som dostal do nôh to som ešte nezažil. Pri zjazdoch ma síce niektorí dobiehali ale do kopcov a na rovine som im opäť ušiel. Síce som v celkovom poradí skončil 46 zo 105 pretekárov, ale naozaj som bol milo prekvapený čo dokáže Power K-4.

Som len začiatočník i keď mám pokročilý vek, ale veľmi ma to baví a chcem v tom pokračovať a samozrejme sa aj zlepšovať. K tomuto mi budú určite nápomocný chalani z Kompava H-triathlon tímu a v neposlednom rade Kompava, ktorým chcem poďakovať za rady , podporu a kvalitný pitný režim.

Už sa teším na ďalšiu sezónu. Schiller Miroslav, Kompava H-triathlon tím

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info