Vianočné sviatky - Ako (ne)schudnúť?

Vianočné sviatky - Ako (ne)schudnúť?

Postavili ste sa v novom roku na váhu a ručička sa drasticky pohla smerom nahor? Dali ste si predsavzatie, že sa zbavíte nadbytočných vianočných kíl? Každý z nás si preto určite povedal – a už dosť, stačilo, je čas zhadzovať vianočné kilečká! Zabudnite na zázračné tabletky na chudnutie, buď nefungujú alebo budete chudnúť tak že si ešte viac zničíte zdravie.

Pod slovom diéta si viacerí mylne predstavujeme hladovanie. Avšak tým, že jesť prestaneme, nič nevyriešime. O pár dní to aj tak vzdáme a zjeme všetko, čo sa nám dostane pod ruku. Chudnutie si okrem pevnej vôle vyžaduje aj vytrvalosť a správne stravovanie. Všetko je to o energii. Predstavme si sami seba ako balón s energiou. Keď z nej budeme uberať – balón sa zmenšuje. Naopak keď budeme pridávať – balón rastie. Naše telo však potrebuje energiu získanú z potravy aby mohlo normálne fungovať. Problém je však v tom, že keď jej má nadbytok, ukladá si ju vo forme tuku. Pri jej nedostatku vie tuk zasa odbúrať a premeniť ho späť na energiu.

Preto sa treba riadiť základnými pravidlami:

1. Vyberte si správnu diétu

Treba mať prehľad o tom, koľko energie za deň spálite a koľko prijmete vo forme jedla. Tajomstvo chudnutia spočíva v tom, že treba prijať menej energie ako spotrebujete. Tento nedostatok si telo začne kompenzovať odbúravaním tuku. To však neznamená, že prestanete jesť úplne. Každé hladovanie je pre organizmus veľký stres. Navyše po ukončení diéty si organizmus znova vytvorí tukové zásoby – pripraví sa na podobný nedostatok stravy. Pri diéte treba mať na pamäti to, že človek neschudne zo dňa na deň. Najlepšia diéta je dlhodobá. Treba kompletne zmeniť stravovacie návyky, prípadne životný štýl.

2. Stanovte si reálne ciele

Zbaviť sa prebytočných kíl nie je cieľ, ktorý možno splniť v priebehu niekoľkých dní. Najčastejšou chybou pri chudnutí je, že to od začiatku preháňame, prestávame jesť a stanovujeme si nereálne ciele. Preto ak chcete kilá nielen stratiť, ale i vysnívanú váhu udržať, musíte mať trpezlivosť. Najzdravšie je, ak zhodíte v priebehu týždňa približne pol kilogramu. Mali by ste zmeniť kvantitu, ale aj kvalitu jedla. Ak večer pri filme zjete miesto orieškov dva kúsky ovocia alebo zeleniny, ste na dobrej ceste.

3. Rýchlosť sa nevypláca

Chudnite pomaly, pretože inak nezískate správne stravovacie návyky a onedlho budete tam, kde ste začali. Známy jojo-efekt (klesanie a zvyšovanie hmotnosti) organizmu škodí. Buďte teda trpezliví a nesnažte sa za týždeň zbaviť toho, čo ste si jedením na telo nalepili za mesiace či roky zlého stravovania. Chudnutie je dlhodobá záležitosť.

Ako efektívne chudnúť?

  • nezabúdajte na pravidelný a dostatočný pitný režim. Najlepšia je pitná voda alebo minerálka a zabudnite na sladené a energetické nápoje
  • pravidelne sa hýbte. Vybehnite po schodoch namiesto výťahu, do práce choďte ak sa dá peši a pod. Pri diéte sa stráca nielen tuková, ale aj svalová hmota, preto by ste mali pri chudnutí i cvičiť. Fyzická aktivita výrazne pomáha úbytku hmotnosti
  • zdravo sa stravujte. Základom správneho a zdravého chudnutia by mala byť pestrá a vyvážená strava rozdelená do 5 – 6 menších porcií. Chybou je jesť len raz denne a myslieť si, že tak sa nepriberá. Nejedzte vo večerných hodinách
  • vyberte si ten správny spaľovač tukov na chudnutie, ktorý podporí vaše úsilie

Obsahuje tetrakombináciu silných prírodných stimulantov, ktoré sa podieľajú na redukcii tukových buniek, tuku uloženéh v hlbokých vrstvách a problematických partiách. Tento prírodný spaľovač tukov podporuje termogenézu (proces spaľovania kalórií) a súčasne znižuje apetít na jedlo. Komplex látok v ňom obsiahnutých naviac potláčajú príznaky únavy. 

Vyskúčajte náš overený spaľovač tukov Thermofit:


Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info