Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

MSM, nazývaný aj minerál krásy, obsahuje prirodzenú formu síry, u ktorej je garantovaná vysoká čistota. Pravidelné užívanie zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov, zjemňuje vrásky a taktiež priaznivo vplýva na zdravie kĺbov. MSM je určené aj pre ľudí s problematickou pleťou.

MSM
Balenie:
Cena:
18.80 €

Základný popis produktu

MSM (metylsulfonylmetán) nazývaný tiež prírodný minerál krásy sa ako prirodzená forma síry vyskytuje v prírode. Obsahuje významný zdroj organickej síry (34%), ktorá sa nachádza v rastlinách, živočíchoch a po vápniku a fosfore je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim prvkom v ľudskom tele. Bez určitej hladiny MSM telo nedokáže vytvárať nové zdravé bunky, preto je jeho dostatok veľmi dôležitý. MSM zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov, ktoré sú zložené z proteínu s vysokým obsahom síry – z keratínu. Výskumy značky OptiMSM® zistili, že už 1 gram MSM denne efektívne pomáha v redukovaní viditeľných znakov starnúcej pleti už za menej ako 4 týždne užívania. Užívatelia MSM taktiež zaznamenali zjemnenie hlbších vrásokzlepšenie pružnosti pevnosti pokožky. V rámci tohto výskumu až 81% užívateľov MSM zaznamenalo krajšiu, rozžiarenú a hydratovanú pleť, 78 % užívateľov pozorovalo zlepšenie štruktúry pleti a 63 % zaznamenalo lepšiu elasticitu a pevnosť pokožky.

MSM má taktiež priaznivý vplyv na spojivové a chrupavkové tkanivá, ktoré obsahujú proteíny s flexibilnou sírovou väzbou. Podporuje tvorbu dôležitých aminokyselín, vrátane glutatiónu, cysteínu a metionínu, ktoré sú dôležité pre tvorbu kolagénu a správnu funkciu kĺbov. Môže pomôcť pri hojení rán, uvoľňovaní kŕčov, zmäkčovaní jaziev či zmierňovaní bolestí a zápalov kĺbov. MSM zohráva dôležitú úlohu pri detoxikácii škodlivín, ktoré sa do organizmu dostávajú potravou, vdychovaním škodlivín z ovzdušia, či z tabakového dymu.

MSM sa v malom množstve vyskytuje všade okolo nás, keďže je rozpustné vo vode a v podobe dažďa sa dostáva do pôdy a do vody. Avšak toto množstvo nepokryje potrebnú dávku, aby sa prejavili jeho priaznivé účinky na organizmus. Značka OptiMSM® je garanciou kvality.

MSM OBSAHUJE:

 • 500 mg MSM (metylsulfonylmetán značky OptiMSM®) - zaručuje 99,99 % čistotu. Výrobok je netoxický, nealergický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom

Pre koho je produkt určený

 • Pre ľudí s poruchami kĺbového aparátu (odporúčame užívať s kĺbovou výživou Gelo-3 complex)
 • Pre ľudí s problematickou pleťou so sklonom k akné
 • Pre ľudí s kožnýmitráviacimi problémami (prekyslenie žalúdka)
 • Pre ľudí s histamínovou intoleranciou
 • Pre ľudí s rôznymi typmi alergií
 • Pre ľudí s poruchami imunitného systému
 • Na podporu chudnutia
 • Pre vegánov a vegetariánov

Odporúčané dávkovanie

 • Deti od 7 do 14 rokov: prvé 2 týždne 2 kapsule denne, následne pokračovať 1 kapsula denne
 • Mládež od 15 do 18 rokov a dospelí: 2 kapsule denne
 • Užívajte pred alebo počas jedla. Neužívajte pred spaním.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutričné hodnoty a zloženie

množstvo v 1 kapsule
MSM (metylsulfonyl­metán)500 mg

Metylsulfonylmetán - OptiMSM ™, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

UPOZORNENIE

Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote do 25°C. Nie je vhodný pre deti do 7 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/2772/2005/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

 • MSM

  500 mg
MSM

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  43 x
 • 4 hviezdičky
  10 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Je veľmi vhodné pri alergiách, predstavuje prírodné antihistaminikum, zmierňuje až odstraňuje potravinové alergie resp. alergie zo životného prostredia.

MSM môže s akné pomôcť, pretože obsahuje prírodný minerál s vysokým obsahom organickej síry, ktorá pomáha detoxikovať organizmus a odstraňuje akné.

MSM je zdroj organickej síry, ktorá podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na správne utváranie chrupavkového a kostného tkaniva a podporuje správnu funkciu kĺbov.

Tento produkt je netoxický, nealergický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom. Je možné užívať ho dlhodobo.

Vhodná kombinácia viacerých detoxikačných produktov môže zvýšiť detoxikačný účinok. V balení MSM nájdete balenie Belly Fyto Detox na 3 dňovú detox kúru.