Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Detoxikácia organizmu

Detox v mnohých ľuďoch vyvoláva predstavu „zázračného“ prípravku z lekárne, ktorý na počkanie prečistí telo a zbaví ho všetkých nežiadúcich látok. Prečistenie však súvisí aj s nastolením rovnováhy medzi kyslým a zásaditým prostredím v tele. Prostredníctvom detoxikácie sa organizmus zbavuje jedovatých látok, tzv. toxínov, ktoré sa v ňom hromadia buď z nesprávnej životosprávy alebo vplyvom prostredia, v ktorom žijeme.

Ak sa kyslosť v tele vymkne kontrole a schopnosť neutralizácie je obmedzená, nastanú problémy. Vedci si myslia, že prekyslenie organizmu je hlavným spúšťačom najrôznejších chorôb vrátane rakoviny. Ako sa dá týmto zhubným stavom vyhnúť? Dôležitú úlohu môže zohrávať upokojenie duše a pravidelný pohyb, jóga a meditácia. Stres je totiž skutočným nepriateľom zdravia – núti telo produkovať stresové hormóny. Tie síce poskytujú „nával adrenalínu“, ktorý nám pomáha vyhrať preteky či splniť deadline, vo veľkom množstve však generujú toxíny a blokujú očistné enzýmy v pečeni. Pre svoju vitalitu však môžete urobiť ešte viac. Tieto látky vám pomôžu podporiť imunitu, doplniť energiu po náročnom výkone a upokoja aj vaše trávenie.

  • Vitamíny a minerályChronický nedostatok vitamínov a minerálov zvyšuje množstvo kyselín v tele. Vitamíny skupiny B a vitamín C prispievajú k správnej funkcii nervového a imunitného systému. Nielen športovci by mali dbať na pravidelný prísun minerálov ako vápnik, horčík, draslík, sodík a fosfor – po náročnom výkone dostanú telo znovu do rovnováhy a normalizujú hladinu kyselín. Zistiť hodnotu pH v tele môžete jednoducho pomocou indikačných papierikov z našej ponuky.
  • Vláknina - Jedným z najčastejších problémov súčasnej výživy je nedostatok vlákniny. Obohaťte svoj jedálny lístok o vlákninu a vaše pomalé, nedostatočné trávenie sa citeľne naštartuje. 
  • MSMJe významným zdrojom organickej síry, ktorá podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu. Zmierňuje až odstraňuje všetky druhy alergií, chráni pred parazitárnymi a plesňovými ochoreniami. 
  • Koreň Yucca - Prastará rastlina obľúbená u indiánov rastie v Južnej Amerike, Afrike a Ázii. Obsahuje látky s významným terapeutickým účinkom - saponíny a polyfenoly. V organizme pôsobia ako prírodné detoxikačné látky, ktoré odstraňujú z tela škodlivé usadeniny. 
  • Ženšen - Jeden z najpoužívanejších rastlinných výťažkov v čínskej medicíne, pripisuje sa mu takmer magická schopnosť uzdravovať, predlžovať život a posilňovať organizmus. 
  • Nattokináza - Nattokináza je prírodný enzým známy svojimi pozitívnymi účinkami na srdce a cievy. Ide o výťažok z natto – fermentovanej sóje, obľúbeného jedla japonskej kuchyne. Natto sa už stovky rokov úspešne používa ako tradičný liek na srdcovo-cievne choroby.