Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Výživové doplnky pre bežcov

Výživové doplnky sa stali súčasťou tréningového procesu mnohých športovcov. Ľudia venujúci sa behu musia dbať na to, aby boli dostatočne hydratovaní a Hypotonický iontový nápoj na hydratáciu organizmu a doplnenie tekutín je preto pre bežcov skvelý výber. Pri vytrvalostných výkonoch, aké musia podávať bežci bez ohľadu na to, či ste rekreačný alebo profesionálny bežec je takáto hydratácia skutočne nevyhnutnou súčasťou.

Takýto nápoj vám rýchlo dodá energiu v podobe sacharidu glukózy pozvoľný zdroj energie v podobe maltodextrínu. Taktiež dopĺňa do tela dôležité minerálne látky, čím vás chráni pred vznikom svalových kŕčov, nakoľko predchádza ich úplnému vyplaveniu z tela potom.

Energiu možno do organizmu dostať pri vytrvalostných behoch aj prostredníctvom energetického nápoja s obsahom maltodextrínu, glukózy, extraktu zo zeleného čaju (povzbudzuje centrálny nervový systém a činnosť mozgu, čím dochádza k odstráneniu prejavov únavy), glutamínu, taurínu (povzbudzuje činnosť mozgu, podporuje svalový anabolizmus a riadi vodu v tele), L-karnitínu (podieľa sa na spaľovaní tukov v organizme a na ich premene na energiu), vitamínov B, C, E a minerálnych látok (Na, Ca, K, Mg), ktoré sa podieľajú na normálnej činnosti svalov.

Pokiaľ beháte, skúste sa zamyslieť, aké máte po behu pocity a podľa vyššie uvedeného možno sami prídete na to, čo vám v tele počas behu treba dopĺňať. Zostaňte vytrvalí.