Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Srdce a cievy

Srdce je nepretržite pracujúci orgán, neúnavný vo svojom úsilí, dokonca aj v čase vášho odpočinku. Jeho činnosť je neoddeliteľnou súčasťou vašej existencie. Dokáže okamžite reagovať na rôzne podnety - od vášho nočného spánku až po náročné obdobia stresu či intenzívne fyzické zaťaženie. Čoraz častejšie sa v poslednej dobe dozvedáme o problémoch so srdcom u ľudí, ktorí sú vám možno i blízki veku, nie sú to len seniori, ale i mladšie ročníky. Aby ste predišli zbytočným ťažkostiam, v prvom rade nezanedbávajte pravidelné preventívne prehliadky u lekára. 

Potrebný je dostatok pohybu a spánku, vyvážená strava, ale taktiež výživové doplnky prospievajúce krvného obehu sú nevyhnutnou súčasťou zdravého srdca a ciev.

Toto vytrvalé srdce, ukryté vo vašom hrudníku, je životodarným motorom vašej kardiovaskulárnej sústavy. Jeho úloha je zásadná pre dodávanie kyslíka a živín do každej bunky vášho tela. Je to výkonný sval, ktorý je schopný pumpovať krv do celej siete ciev s presnosťou a silou. A práve spomenuté cievy sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Starajte sa o svoje srdce a cievy.

Viete, že o zdravom srdci a cievach rozhoduje viac faktorov, ako sa na prvý pohľad zdá? Aj oni potrebujú výživu a starostlivosť. Ako posilniť srdce a cievy:

Nattokináza je enzým štiepiaci fibrín (nadmerné množstvo fibrínu spôsobuje zahusťovanie krvi a vznik krvných zrazenín). Je známy svojimi  potenciálnymi prospešnými účinkami na kardiovaskulárny systém. Fibrín je nerozpustný proteín vytvorený pri konečnej fáze zrážania krvi. Nachádza sa v cievach a krvnom riečišti. V pavučine vytvorenej z fibrínu sa zachytávajú krvné bunky. Pri veľkej pavučine môže dôjsť až k upchatiu ciev a následne k rozvinutiu rôznych srdcovo - cievnych ochorení.

Omega-3 mastné kyseliny je možné taktiež zaradiť k výživovým doplnkom slúžiacim na podporu srdca a ciev. Sú získavané najmä z tučných morských rýb, majú rozsiahly vplyv na srdce a cievy. Majú priaznivý vplyv na zníženie hustoty krvi – bránia zhlukovaniu krvných doštičiek vedúcich k mozgovej mŕtvici.

L-arginín je aminokyselina, tvoriaca oxid dusnatý (NO) v cievach. Pokiaľ sú cievy zanesené alebo majú nedostatočnú výživu, dochádza k poklesu prirodzenej tvorby NO a to môže mať negatívny dopad na krvný tlak a priechodnosť ciev. Oxid dusnatý pomáha taktiež uvoľňovať svaly cievnych stien, čo umožňuje cievam sa rozširovať a zúžiť flexibilne. To zlepšuje celkový krvný obeh a dodávanie živín do tkanív. Pravidelné dopĺňanie výživových doplnkov na cievy je ideálnym riešením pre zdravie ciev.

Výživa srdca a ciev by mala byť priorita. Srdce máte iba jedno. Nebojte sa siahnuť po výživových doplnkoch pre podporu srdca a ciev, ktoré vám  môžu pomôcť vrátiť váš kardiovaskulárny systém do formy.