Srdce a cievy

Srdce nikdy neodpočíva. Je v plnom nasadení dokonca aj keď spíme, a ak zažívame stresujúce chvíle či intenzívny tréning, ide na dvesto percent. Bez určitých orgánov by sme mohli prežiť, ale srdce medzi ne rozhodne nepatrí. Našťastie sa vyvinulo vo výkonný a spoľahlivo fungujúci sval. Starostlivosť o kardiovaskulárny systém, predovšetkým srdce, zohráva kľúčovú úlohu, ak chceme prežiť dlhý a spokojný život.

Dôležitým predpokladom optimálnych telesných funkcií je dobrá cirkulácia krvi. Pumpovaním srdce pomáha transportovať krv, ktorá dodáva kyslík a živiny všetkým tkanivám a orgánom v tele. Krv cirkuluje telom vďaka zložitému systému tepien, žíl a kapilár. Okrem iného prenáša aj odpad z tkanív smerom do obličiek, ktoré ho následne vylučujú z tela von.

Nikto nepochybuje o pozitívnom vplyve posilňovania svalov na ľudské zdravie. V súčasnosti sa podobným spôsobom pozerajú vedci aj na posilňovanie ciev. Čím sú totiž cievy – a celý obehový systém - pevnejšie, tým menej sa vaše srdce musí „narobiť“, aby pumpovalo dostatočné množstvo krvi. Ak mu to ide hladko, bez akéhokoľvek odporu spôsobeného stenčením ciev, riziko infarktu alebo mŕtvice je podstatne nižšie Popri fyzickom cvičení má na posilňovanie ciev najväčší vplyv výživa – dostatočný príjem živej stravy, zdravých tukov a antioxidantov.


Pokiaľ sa vo vašej rodinnej histórii vyskytli napr. infarkt a mŕtvica, alebo cítite, že váš obehový systém potrebuje povzbudiť, pomôžeme vám dostať ho späť do formy:

Vitamín C

Najznámejší vitamín, ktorý okrem posilnenia imunity dokáže zvýšiť pevnosť ciev. Podľa viacerých štúdií zabraňuje vzniku aterosklerózy, čiže nepriechodnosti ciev spôsobenej hromadením tukových nánosov na ich stenách, a tým znižuje riziko mŕtvice a infarktu.

V našej ponuke nájdete komplex účinných látok Acido-Fit. Kombinuje vitamíny C a B (pomáhajú znižovať hladinu nepriaznivého LDL cholesterolu) s extraktom zo zeleného čaju (účinný antioxidant) a ďalšími živinami ako alfaalfa a aloe. Výborne funguje pri detoxikácii a okrem iného pomáha chrániť celý srdcovo-cievny systém.

Omega 3

Tieto esenciálne mastné kyseliny získavané najmä z tučných morských rýb majú široké spektrum účinkov hlavne na srdce, cievy a cukrovku. Množstvo štúdií potvrdzuje ich vplyv na znižovanie triglyceridov (nezdravých tukov) v krvi. Rybí tuk funguje v ľudskom tele prostredníctvom viacerých mechanizmov: zlepšuje srdečný rytmus, predchádza tvorbe zrazenín a hromadeniu plaku v cievach. Pravdepodobne tiež znižuje krvný tlak a zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu.

Omega 3 tuky navyše účinne redukujú zápaly a tým terapeuticky pôsobia proti mnohým chorobám, ktoré sa v počiatočnom štádiu spájajú s nejakou formou zápalu, ako napr. artritída. Ukázalo sa tiež, že chránia pred úbytkom svalovej hmoty a dokonca podporujú spaľovanie tuku. Vedecky overená klasika, ktorá naozaj funguje

L-Karnitín

Úlohou tejto aminokyseliny je prepravovať mastné kyseliny a pomáhať pri premene tuku na energiu. Telo si ju dokáže sčasti samo vyrobiť, ale pacienti s rôznymi srdečnými chorobami jej podľa štúdií mávajú nedostatok. Podávanie L-Karnitínu znižuje krvný tlak a zlepšuje prietok krvi, okrem toho pozitívne vplýva na činnosť mozgu a je overeným pomocníkom pri chudnutí.

Lecitín

Predstavuje výborný zdroj fosfolypidov a cholínu, ktorý vedci spájajú so znižovaním cholesterolu a rizika srdcovo-cievnych problémov. Cholín je významnou súčasťou acetylcholínu, základného neurotransmiteru (prenášača nervových vzruchov) nevyhnutného pre správnu funkciu mozgovej činnosti a pamäte.

Koreň Yucca

Pozitívne účinky tejto prastarej rastliny obľúbenej u indiánov sú naozaj rozsiahle. Okrem toho, že je silným antioxidantom a prispieva k detoxikácii organizmu, obsahuje veľa prírodnej vlákniny, ktorá znižuje hladinu LDL cholesterolu a harmonizuje hladiny mastných kyselín. Nájdete v ňom protizápalové saponíny a potázium znižujúce krvný tlak.

Srdce pumpuje krv do rôznych častí tela prostredníctvom tepien a žíl. Cievny systém srdce zároveň vyživuje - ak sa zablokuje, dochádza k infarktu. Prevencia je jasná: prestať fajčiť, žiť aktívnejšie, eliminovať stres a konzumovať zdravé, ľahké jedlá s nízkym obsahom soli. Môžete však urobiť ešte niečo navyše, aby vaše srdce tikalo ako hodinky. Kompava vám prináša moderné preparáty, ktoré sa oňho kráľovsky postarajú.

Zobraziť viac
Vynulovať filter
Zobrazených 1-9 z celkovo 9 záznamov.
Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info