Limitovaná edíciak novým proteínom Thermofit grátis

Srdce a cievy

Srdce a cievy

Srdce nikdy neodpočíva. Je v plnom nasadení dokonca aj keď spíme, a ak zažívame stresujúce chvíle či intenzívny tréning, ide na dvesto percent. Bez určitých orgánov by sme mohli prežiť, ale srdce medzi ne rozhodne nepatrí. Našťastie sa vyvinulo vo výkonný a spoľahlivo fungujúci sval. Starostlivosť o kardiovaskulárny systém, predovšetkým srdce, zohráva kľúčovú úlohu, ak chceme prežiť dlhý a spokojný život.

Pokiaľ sa vo vašej rodinnej histórii vyskytli napr. infarkt a mŕtvica, alebo cítite, že váš obehový systém potrebuje povzbudiť, pomôžeme vám dostať ho späť do formy:

  • Vitamín C - Najznámejší vitamín, ktorý okrem posilnenia imunity dokáže zvýšiť pevnosť ciev. Podľa viacerých štúdií zabraňuje vzniku aterosklerózy, čiže nepriechodnosti ciev spôsobenej hromadením tukových nánosov na ich stenách, a tým znižuje riziko mŕtvice a infarktu.
  • Omega 3 - Tieto esenciálne mastné kyseliny získavané najmä z tučných morských rýb majú široké spektrum účinkov hlavne na srdce, cievy a cukrovku. Omega 3 tuky navyše účinne redukujú zápaly a tým terapeuticky pôsobia proti mnohým chorobám, ktoré sa v počiatočnom štádiu spájajú s nejakou formou zápalu, ako napr. artritída.
  • L-Karnitín  - Úlohou tejto aminokyseliny je prepravovať mastné kyseliny a pomáhať pri premene tuku na energiu. Telo si ju dokáže sčasti samo vyrobiť, ale pacienti s rôznymi srdečnými chorobami jej podľa štúdií mávajú nedostatok. 
  • Lecitín  - Predstavuje výborný zdroj fosfolypidov a cholínu, ktorý vedci spájajú so znižovaním cholesterolu a rizika srdcovo-cievnych problémov. Cholín je významnou súčasťou acetylcholínu, základného neurotransmiteru (prenášača nervových vzruchov) nevyhnutného pre správnu funkciu mozgovej činnosti a pamäte.
  • Koreň Yucca  - Pozitívne účinky tejto prastarej rastliny obľúbenej u indiánov sú naozaj rozsiahle. Okrem toho, že je silným antioxidantom a prispieva k detoxikácii organizmu, obsahuje veľa prírodnej vlákniny, ktorá znižuje hladinu LDL cholesterolu a harmonizuje hladiny mastných kyselín. Nájdete v ňom protizápalové saponíny a potázium znižujúce krvný tlak.