Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Imunita

Posilnenie imunitného systému by ste mali zvážiť, ak máte zníženú imunitu a tým pádom sa vaše telo nedokáže brániť vonkajším nástrahám ako sú vírusy a baktérie. Výživové doplnky na podporu imunity môžu byť skvelou voľbou, ako efektívne bojovať proti oslabenej imunite. Pokiaľ si doprajete veľa cukru, či bielej múky, tučné alebo priemyselne spracované potraviny, trpíte nedostatkom pohybu alebo v práci zažívate často nepríjemné, stresové situácie, nemáte dostatok pohybu, i toto všetko vám môže oslabiť imunitu.

Vieme ako posilniť imunitný systém a čo vaše telo potrebuje na posilnenie imunity:

Bojovník za imunitu - je prírodný glykoproteín a je jeden z najsilnejších imunostimulačných prirodzených prostriedkov na podporu imunity. Nájdete ho v materskom mlieku a v menšom množstve vo väčšine telesných tekutín, nachádzajúcich sa na otvoroch tela v ústnej dutine (sliny), nosovej dutine, či v oku

Alebo aj mledzivo je výnimočná nutričná látka. Tvorí sa prvých pár hodín hneď po narodení. Je bohaté na vitamíny, minerály, aminokyseliny a imunoglobulíny. Jedná sa o dokonalú kombináciu látok na podporu imunity. Je ideálne Pri oslabenej imunite a v období zvýšeného výskytu vírusových a bakteriálnych infekcií.

Podporuje funkciu imunitného systému a pomáha zabraňovať prepuknutiu rôznym vírusovým infekciám.  L-lyzín je dôležitý stavebný materiál imunitných buniek a tým podporuje činnosť zdravého imunitného systému. Ak ste na sebe spozorovali začínajúce jemné chvenie či nepríjemný pocit na perách, môže ísť o oslabený imunitný systém, ktorý môže viesť k herpesovému ochoreniu.

  • Vláknina

Prirodzene čistí a prispieva k zneškodneniu toxínov v tráviacom trakte. Rozpustná vláknina vstrebe potenciálne škodlivý náklad ako zbytky estrogénu a nezdravé tuky ešte predtým, než ich absorbuje telo.

  • Vitamíny a antioxidanty

V neposlednom rade netreba zabúdať na úplnú základňu v domácej lekárničke na podporu imunity vitamín C, selén a zinok. Pomáhajú správnemu chodu imunitného systému a zároveň chránia bunky pred oxidatívnym stresom. Spoľahlivo vás ochránia pred chrípkou a prechladnutím. Antioxidanty predchádzajú poškodeniu buniek a posilňujú imunitu, vďaka ktorej sa ľahšie ubránite napr. sezónnym chrípkam.

  • Probiotiká

Zdravá črevná mikroflóra je základom fungovania imunitného systému. Preto pokiaľ trpíte hnačkou, tráviacimi ťažkosťami, nedostatkom „správnych baktérií“ v tráviacom trakte, potom by ste mali zvážiť nasadenie probiotík. Dobre vám poslúžia.

Posilnenie imunity je proces, ktorý si vyžaduje kombináciu zdravých životných návykov a výber správnych výživových doplnkov na podporu imunity a starostlivosti o svoje telo.