Imunita

Máte pocit, že váš organizmus nefunguje, ako má? Chcete žiť naplno, ale z času na čas vám povie stop a dostaví sa únava či prechladnutie. Ak žijete aktívne, máte radi výzvy a zdolávanie prekážok, možno sa vám nevyhýbajú ani pocity stresu a vyčerpania.

Zápaly a nerovnováha imunitného systému sú prapríčinou mnohých chorôb dneška. Toto sú konkrétne dôvody, ktoré telo každodenne zaťažujú:

  • cukor
  • biela múka
  • priemyselne spracovávané potraviny
  • nepriaznivé tuky (nasýtené tuky a transtuky)
  • pretrvávajúci stres (zo všadeprítomných technológií)
  • nedostatok pohybu
  • toxíny ako napr. pesticídy a ťažké kovy
  • skryté infekcie (baktérie, parazity a vírusy)
  • alergény v jedle a v prostredí
  • plieseň

Ak sú váš imunitný systém a schopnosť vyrovnávať zápaly v tele narušené, spozornite. Je to cesta ku zdravotným problémom a predčasnému starnutiu.

Čo vaše telo potrebuje, aby ste napumpovali imunitný systém, je detoxikácia. To znamená prečistiť telo a odstrániť z neho všetko, čo bunky na svoje fungovanie nepotrebujú. Bunky sú totiž posadnuté čistotou, najlepšie fungujú, pokiaľ ich nezaťažujú žiadne toxíny. Pravidelný detox spôsobí, že imunitný systém má menej práce a nemusí sa natoľko vyčerpávať – má teda viac sily na to, aby vás chránil v prípade skutočného ohrozenia.

Toto sú doplnky, ktoré vám pomôžu naštartovať očistu tela:

Vláknina

Môže veľmi výrazne vplývať na stav tráviaceho traktu, srdca a pleti, pomáha pri kontrole cukru v krvi, redukčnej diéte atď. Prirodzene čistí a prispieva k zneškodneniu toxínov v tráviacom trakte. Rozpustná vláknina vstrebe potenciálne škodlivý náklad ako zbytky estrogénu a nezdravé tuky ešte predtým, než ich absorbuje telo. Nerozpustná vláknina pomáha, aby bolo prečisťovanie ešte rýchlejšie.

Vitamíny a antioxidanty

Látky ako vitamín C, selén a zinok chránia bunky pred oxidatívnym stresom a pomáhajú správnemu fungovaniu imunitného systému. Spoľahlivo vás ochránia pred chrípkou a prechladnutím. Voľné radikály sú však podľa expertov aj dôvodom vzniku chronických chorôb ako arterioskleróza, rakovina alebo artritída a môžu prekážať aj vášmu imunitnému systému. Takže antioxidanty predchádzajú poškodeniu buniek a posilňujú imunitu, vďaka ktorej sa ľahšie ubránite napr. sezónnym chrípkam.

Probiotiká

Horúcou témou dnešnej výživy je črevná mikroflóra a užitočnosť „dobrých baktérií“. Tieto mikroorganizmy vás ochránia pred škodlivými baktériami a pliesňami v tráviacom trakte. Rovnováha baktérií sa tiež podieľa na stave imunitného systému a celkového zdravia. Probiotiká budú užitočné, ako trpíte hnačkou či inými tráviacimi ťažkosťami, ale majú pozitívny vplyv aj na srdce a mozog.

Tráviace enzýmy

Základom zdravia je dostatok prirodzených tráviacich enzýmov. Ako biologické katalyzátory sú nutné pre efektívne trávenie a využívanie potravy a látok v nej obsiahnutých. Štiepia sa na aminokyseliny, mastné kyseliny, cholesterol a jednoduché cukry, ale aj vitamíny, minerály atď. Pokiaľ človek trpí nedostatkom týchto enzýmov, nerozložené bielkoviny či tuky prechádzajú do hrubého čreva, kde podliehajú procesom hnitia a spôsobujú tráviace ťažkosti (nadúvanie, plynatosť, hnačky).

Kolostrum

Ide o mledzivo, čiže prvé mlieko, získané najčastejšie z kravského mlieka. Je plné vitamínov, minerálov, aminokyselín a protilátok IgG, tzv. imunoglobulínov, vďaka ktorým posilňuje imunitný systém a pomáha proti bakteriálnym infekciám. Okrem toho má aj protizápalové účinky a pri aktívnej fyzickej záťaži pomáha budovať svalstvo.

Pravidelné prečisťovanie veľmi pomôže črevám, pečeni, obličkám a močovému mechúru, pľúcam, lymfatickému systému, krvi a samozrejme koži. Pozitív je obrovské množstvo, stačí trocha odhodlania a vaše telo bude opäť tikať ako hodinky.

Zobraziť viac
Vynulovať filter
Zobrazených 1-13 z celkovo 13 záznamov.
Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info