Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Unikátny prírodný produkt Premium Lactoferrin viaže na seba železo, ktoré prenáša a priaznivo pôsobí aj na imunitný systém. Vhodný je nielen pre ľudí s oslabenou imunitou, ale aj s nedostatkom železa. Ide o jediný produkt svojho druhu na slovenskom trhu. 

Premium Lactoferrin
Balenie:
Cena:
30.00 €

Základný popis produktu Lactoferrin

Laktoferín je multifunkčný proteín, ktorý patrí do skupiny transferínov – prenášačov stopových prvkov v krvi (meď, železo, zinok). Vyskytuje sa prirodzene v ľudskom tele. V malom množstve je obsiahnutý vo všetkých telových tekutinách (napr. sliny, slzy) a je súčasťou vrodenej imunity. Zloženie navyše obsahuje organickú formu selénu a zinku, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vitamín B6 prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k normálnej tvorbe červených krviniek.

Hlavnou úlohou laktoferínu je transport železa v organizme. Je jednou z najúčinnejších biologicky aktívnych látok obsiahnutých v kolostre, narušuje membrány niektorých mikroorganizmov. Viaže na seba ióny železa, čím spôsobuje spomalenie rastu a rozmnožovania sa patogénnych mikroorganizmov v tele. Železo sa nachádza v rastlinnej potrave vo forme železitých solí (Fe3+), v živočíšnej potrave vo forme železatých solí (Fe2+). Obe formy železa sa vstrebávajú v tenkom čreve veľmi ťažko a dlho. Z týchto foriem vie naše telo absorbovať len 3 % rastlinného a 25 % živočíšneho železa obsiahnutého v potrave. Železo naviazané na laktoferín prechádza cez bunky tráviaceho epitelu rýchlejšie a dostáva sa vo väčšom množstve do krvi. Premium Lactoferrin pomáha pri niektorých druhoch anémií tým, že zabezpečuje kostnej dreni viac železa potrebného na tvorbu hemoglobínu.

Hemoglobín sa skladá z dvoch častí, a to hému (zlúčenina porfyrínu a železa) a bielkoviny globínu. Tvorí sa v nezrelých červených krvinkách v kostnej dreni. Na jeho tvorbu je potrebné dostatok železa a enzýmov. Hemoglobín ako súčasť červených krviniek je červené farbivo, ktoré má veľmi dôležitú úlohu v tele a to je viazanie kyslíka a oxidu uhličitého a ich prepravu organizmom. Červené krvinky s obsahom kyslíka putujú z pľúc k bunkám a na opačnej ceste od buniek k pľúcam s oxidom uhličitým. Ten na následne vydychuje z tela von.

Premium Lactoferrin obsahuje:

 • Laktoferín – je prírodný glykoproteín, ktorý je jeden z najsilnejších imunostimulačných prirodzených prostriedkov na podporu imunity. Nachádza sa v materskom mlieku a v menšom množstve vo väčšine telesných tekutín, lokalizovaných na otvoroch tela – ústnej a nosnej dutine, či v oku. Je bojovníkom v prvej obrannej línii proti patogénom na každom z týchto otvorov
 • Selén – jeho organická forma má antioxidačnú aktivitu a chráni bunky pred oxidačným stresom. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k udržaniu zdravých nechtov a vlasov
 • Zinok – organická forma vo forme laktátu. Zinok prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, pomáha udržať zdravie pokožky, vlasov a nechtov, chráni bunky pred oxidačným stresom, prispieva k normálnemu metabolizmu makroživín a normálnemu metabolizmu kyselín a zásad
 • Vitamín B6 – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pri tvorbe energie a normálnej tvorbe červených krviniek

Pre koho je produkt Lactoferrin určený

 • Pre ľudí s nedostatkom železa
 • Pre ľudí s oslabenou imunitou
 • Vhodný pri problematickej pleti spôsobenej premnožením baktérie Acne vulgaris
 • Pre ľudí s kožnými problémami spôsobenými kožnými patogénmi

Odporúčané dávkovanie

1 – 2 kapsule denne.

Použitie

Kapsule užívajte po jedle. Zinok môže na lačno podráždiť žalúdok. Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutričné hodnoty a zloženie

v 1 kapsule*% RVH
Lactoferin250 mg-
Zinok 15 mg150
Selén 55 μg 100
Vitamín B6 10 mg714

*RVH – Referenčná výživová hodnota.

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal). 

- RVH nie je stanovená 

Lactoferrin, laktát zinočnatý, kvasničný selén, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Nie je vhodný pre tehotné, dojčiace ženy a deti do 18 rokov. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/6741/2010/Ht

Premium Lactoferrin

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  17 x
 • 4 hviezdičky
  2 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Chránia bunky pred oxidačným stresom a prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Áno, laktoferín zabezpečuje transport železa v organizme a jeho lepšie vstrebávanie, čo je potrebné pre tvorbu hemoglobínu.

Áno, môže sa kombinovať s inými produktmi na imunitu.

Pomáha ešte pri problémoch s nedostatkom železa, pri problematickej pleti spôsobenej akné a aj pri iných kožných problémoch spôsobených rôznými kožnými patogénmi.