Športové nápoje

Naše telo je tvorené predovšetkým vodou, jej dostatok je pre nás teda životne dôležitý. Vysoko záťažové cvičenie alebo napríklad vytrvalostný beh nás však môžu o veľké množstvo vody pripraviť. V teplom počasí sa telo potí intenzívnejšie, aby nám pomohlo ochladiť sa. Často to ani nezaregistrujete, záleží totiž na teplote, vlhkosti a aktivite, ktorej sa práve venujete. Preto je dôležité nespoliehať sa len na smäd, aby vám oznámil, kedy a koľko sa potrebujete napiť.

Aby svaly pracovali tak ako majú a aby ste predčasne nepadali únavou, treba piť veľa tekutín. Pred cvičením, počas neho i po ňom. A ak trvá hodinu a viac, iba s vodou si nevystačíte. Potrebujete karbohydráty, aby ste doplnili energiu a minerály, ktoré nahradia elektrolyty vyplavené v pote.

Energetické nápoje vám pomôžu načerpať stratenú energiu. Obsahujú málo kalórií a sú jednoducho rozpustné vo vode. Takže ich môžete mať kedykoľvek po ruke a presne v takom množstve, v akom potrebujete. Nenechajte sa zastaviť, keď idete na maximum. Doprajte si pravidelnú dávku sviežosti a energie, ktorá vás udrží v akcii.