Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Športové nápoje

Naše telo je tvorené predovšetkým vodou, jej dostatok je pre nás teda životne dôležitý. Vysoko záťažové cvičenie alebo napríklad vytrvalostný beh nás však môžu o veľké množstvo vody pripraviť. V teplom počasí sa telo potí intenzívnejšie, aby nám pomohlo ochladiť sa. Často to ani nezaregistrujete, záleží totiž na teplote, vlhkosti a aktivite, ktorej sa práve venujete. Preto je dôležité nespoliehať sa len na smäd, aby vám oznámil, kedy a koľko sa potrebujete napiť.

Aby svaly pracovali tak ako majú a aby ste predčasne nepadali únavou, treba piť veľa tekutín. Pred cvičením, počas neho i po ňom. A ak trvá hodinu a viac, iba s vodou si nevystačíte. Potrebujete karbohydráty, aby ste doplnili energiu a minerály, ktoré nahradia elektrolyty vyplavené v pote.

Energetické nápoje vám pomôžu načerpať stratenú energiu. Obsahujú málo kalórií a sú jednoducho rozpustné vo vode. Takže ich môžete mať kedykoľvek po ruke a presne v takom množstve, v akom potrebujete. Nenechajte sa zastaviť, keď idete na maximum. Doprajte si pravidelnú dávku sviežosti a energie, ktorá vás udrží v akcii.