Zbavenie sa stresu

Nie len zdravie tela je dôležité. Duševný pokoj taktiež zohráva podstatnú úlohu v živote človeka. A život sám často prináša rôzne situácie, s ktorými sa musíte vysporiadať. Niekedy tieto životné výzvy vedú k pocitu stresu a nervozity, ale existuje mnoho účinných spôsobov, ako týmto negatívnym emocionálnym stavom čeliť. Ponúkame zopár rád, ako sa zbaviť stresu alebo čo pomáha na stres a nervozitu. Objavte cestu k vnútornej harmónii a pokoju.

Ako sa zbaviť stresu

Dýchanie a relaxácia – nepodceňujte význam hlbokých nádychov a pomalých výdychov. Ale ani osvedčené techniky relaxácie na zmiernenie napätia a uvoľnenie stresu.

Fyzická aktivita – pokiaľ do svojho života zavediete pravidelnú cvičebnú rutinu, pomôže vám to uvoľňovať endorfíny, ktoré znižujú stres a zlepšujú náladu.

Rozmanité záujmy -  človek, ktorý sa venuje aktivitám, ktoré ho napĺňajú radosťou je menej v strese a nepociťuje nervozitu, ako ľudia, ktorí možno popri povinnostiam nemajú čas na seba a svoje obľúbené hobby.

Čo pomáha na stres a nervozitu

Dopĺňanie esenciálnych aminokyselín do organizmu prostredníctvom výživových doplnkov. Napríklad fenylalanín, ktorý zvyšuje hladinu endorfínov (hormónov šťastia) v centrálnom nervovom systéme.

Taktiež tryptofán je dôležitá esenciálna aminokyselina, ktorá sa stáva prekurzorom neurotransmiterov (serotonín, melatonín) alebo vitamínu B3 (niacín). Za prítomnosti dostatočného množstva vitamínu B6 sa premieňa na neurotrasmiter serotonín, ktorý ovplyvňuje pozitívne dobrú náladu, zmierňuje emocionálne napätie, stresové situácie, trému. 

Určite treba mať vždy po ruke v prípade zvýšeného pocitu nervozity či stresu magnézium vo forme chelátu, ktorý je najlepšou a najúčinnejšou formou horčíka na trhu, vďaka svojej vysokej vstrebateľnosti a osvedčenej účinnosti voči únave, stresu či dokonca vyčerpaniu.

Vnútorná nervozita

Rozpoznanie a pochopenie vnútornej nervozity je kľúčové pre jej riadenie. Pozorujte svoje myšlienky a emócie, a ak potrebujete, konzultujte s odborníkom na duševné zdravie, v lepšom prípade niekedy postačí i rada od výživového poradcu pri výbere správneho doplnku na zníženie stresu.