Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Výživové doplnky pre cyklistov

Čo je pre vás ako cyklistu najlepšia forma dobitia energie okrem samotného bicyklovania a obdivovania okolitých prírodných scenérií? Energetický nápoj? Energetický gel? Skrátka niečo, čo si viete so sebou bez problémov vziať na bicykel, však? Výživové doplnky pre cyklistov sú navrhnuté tak, aby bol jednoducho a ľahko prenosné. Cyklistika je o vytrvalosti, preto je dôležité, aby sa organizmus rýchlo nedehydroval a nevyčerpal.

Náš energetický gel vám zaručene nevytečie. Je to dôležitá výživa pre cyklistov. Dodá vám viac energie, zabezpečí väčší a ľahší výkon a dlhšiu vytrvalosť. Nami vyvinutý energetický gel obsahuje vysoko kvalitné zložky:

  • MCT tuky sú ľahko stráviteľné, tuky sa neukladajú, ale používajú sa ako rýchly zdroj energie pre metabolizmus svalov. Pri ich spaľovaní nevzniká kyselina mliečna, čím je sval chránený pred prekyslením a svalovou únavou. Eliminuje hlad, chronickú únavu a podráždenie spôsobené nedostatkom cukrov.Tým, že MCT tuky zvyšujú hladinu inzulínu, zatiaľ čo hladina cukru v krvi (glukóza) sa nezvyšuje, sa organizmus nevystavuje hypoglykemickým šokom, ktoré môžu nastať počas dlhotrvajúceho najmä vytrvalostného tréningu.

  • Arginín rozširuje cievy a vytvára „NO efekt“. Stimuluje tvorbu rastového hormónu, inzulínu a glukagónu, podieľa sa na vzniku a zvyšovaní hladiny kreatínu a podporuje imunitu a detoxikáciu organizmu.

  • Citrulín sa v tele po určitej dobe premieňa na L-arginín, ktorý sa následne v bunkách mení na NO. Zvyšuje produkciu energie (ATP) vo svaloch o viac ako 35 %, a to efektívnejším využívaním kyslíka pri záťaži aj v pokoji.

  • Taurín podporuje činnosť nervovej sústavy, zlepšuje fyzickú i psychickú výkonnosť a prispieva k rýchlejšej regenerácii po fyzickej záťaži.

  • L-karnitín redukuje zásoby podkožného tuku a tým aj telesnú hmotnosť, podporuje činnosť srdca a zvyšuje silu a vytrvalosť.

  • Minerály ako draslík, sodík, horčík a vápnik sa podieľajú na normálnej činnosti svalov počas výkonu a pomáhajú predchádzať kŕčom po športovom výkone.