Kĺbové tyčinky grátis k limitovanej edícii Gelo-3 complex

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

L-karnitín je vysoko využiteľná forma karnitínu, ktorý perfektne pomáha zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Okrem toho dodáva energiu a podporuje fyzický výkon, funguje aj ako ochrana svalov pred kyselinou mliečnou. L-karnitín nabudí ľudí, ktorí sa cítia unavení a vyčerpaní.

L-karnitín
Balenie:
Cena:
18.80 €

Základný popis produktu

Užívanie L-karnitínu má pozitívny vplyv nielen na naše psychické a fyzické zdravie. Zbaviť sa nadbytočných kilogramov môže byť niekedy veľký problém. Predovšetkým pre ľudí, ktorí sa cítia po práci unavení a bez energie. L-karnitín funguje ako pomyselný prepravca mastných kyselín do svalstva, kde sa tieto kyseliny spaľujú a vytvára sa z nich energia. L-karnitín je obľúbeným pomocníkom pri chudnutí najmä pre ženy, no pokojne ho môžu užívať i športovci, ktorí potrebujú počas výkonu vyššie množstvo energie.
Karnitín je látka, ktorú si organizmus dokáže z časti vyrobiť sám a z časti ju musíme prijímať potravou. Hlavný význam karnitínu spočíva v sprostredkovaní dodávky energie kostrovým svalom. Jedna kapsula obsahuje 500 mg L-karnitín tartarátu, ktorý je lepšie využiteľný ako iné formy L-karnitínu. 

L-KARNITÍN obsahuje: 

 • L-karnitín tartrát - L-karnitín je životne dôležitá prirodzená živina, ktorá hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme v tele, a teda aj na metabolizme tukov. Prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, ktoré mastné kyseliny premieňajú na energiu. Bez L-karnitínu sa mastné kyseliny do mitochondrií nedostanú a telo nemôže spaľovať tuky.

Pre koho je produkt určený

 • pre ľudí, ktorí pociťujú únavu a vyčerpanosť
 • pre športovcov na podporu fyzickej kondície
 • pre ľudí, ktorí sa potrebujú zbaviť nadbytočných kilogramov
 • ako ochrana svalov pred zranením
 • pre starších ľudí
 • pre vegetariánov

Odporúčané dávkovanie

 • Užívajte 1-3 kapsuly denne. Najvyššia účinnosť je 2 až 6 hodín po požití, preto sa odporúča užívať najneskôr 2 hodiny pred tréningom.
 • Neodporúča sa užívať pred spaním.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutričné hodnoty a zloženie

100 g1 kps 
L-karnitín tartrát83,330 g500 mg

L-karnitín tartrát, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti do 8 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzatvorenom obale pri teplote do 25˚C, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Neobsahuje konzervačné látky ani syntetické farbivá. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy.

Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/1649/2005/Kr

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • L-karnitín

  500 mg
L-karnitín

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  33 x
 • 4 hviezdičky
  13 x
 • 3 hviezdičky
  2 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  1 x

Často kladené otázky

L-karnitín môžete užívať aj dlhodobo, nie je návykový.

V prípade tohto ochorenia je vždy potrebné konzultovať užívanie výživových doplnkov a teda aj L-karnitínu so svojím lekárom.

Ak ho chcete užívať primárne na redukciu hmotnosti a elimináciu podkožného tuku bude určite efektívnejšie a rýchlejšie, ak ho skombinujete aj s cvičením. V prípade dodania energie a elimináciu únavy ho môžete užívať aj keď necvičíte.

Karnitín môže zlepšiť pohyblivosť a kvalitu spermií, pretože je ich základnou stavebnou látkou.

Áno karnitín môžete kombinovať aj s inými spaľovačmi ak netrpíte vysokým krvným tlakom. Karnitín je šetrný k srdci, ak ho chcete skombinovať s inými stimulačnými látkami, je dôležité si dať pozor v akých dávkach kombinujete.