Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Vysoko využiteľná forma karnitínu, ktorý perfektne pomáha zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Dodáva energiu, podporuje fyzický výkon a ochraňuje svaly pred kyselinou mliečnou.

L-karnitín
Balenie:
Cena:
18.80 €

Základný popis produktu

Jedna kapsula obsahuje 500 mg L-karnitín tartarátu, ktorý je lepšie využiteľný ako iné formy L-karnitínu.

L-karnitín tartrát

L-karnitín je životne dôležitá a telu prirodzená živina, ktorá hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme organizmu, a teda aj metabolizme tukov. Prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, ktoré mastné kyseliny premieňajú na energiu. Prispieva k využitiu tukov ako prednostného paliva pre svaly a znižuje tvorbu kyseliny mliečnej. Bez L-karnitínu sa mastné kyseliny do mitochondrií nedostanú a telo tak nemôže spaľovať tuky. Karnitín je látka, ktorú si organizmus dokáže z časti vyrobiť sám a z časti ju musíme prijímať potravou. Hlavný význam karnitínu spočíva v sprostredkovaní dodávky energie kostrovým svalom.

Úlohy L-karnitínu:

 • Energetický metabolizmus: L-karnitín hrá dôležitú úlohu v prenose mastných kyselín do mitochondrií, kde prebieha oxidácia tukov na energiu. Tento proces je kľúčový pre energetický metabolizmus buniek, najmä svalových buniek.

 • Podpora srdcového zdravia: Srdcové bunky sú energeticky náročné a závisia na oxidácii tukov. L-karnitín môže byť prospešný pre srdcovú funkciu a podporu srdcového zdravia.

 • Svalová výdrž: Športovci využívajú L-karnitín ako doplnok stravy s cieľom zlepšiť svalovú výdrž a podporiť spaľovanie tukov.

 • Ochrana pred svalovým úbytkom: L-karnitín môže mať úlohu v ochrane svalovej hmoty a prevencii svalového úbytku, najmä pri dlhodobejších fyzických aktivitách alebo pri niektorých ochoreniach.

 • Antioxidačné vlastnosti: L-karnitín má aj antioxidačné vlastnosti, čo znamená, že môže pomáhať chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Pre koho je produkt určený

L-karnitín je vhodný pre mužov aj ženy. Jeho užívanie sa odporúča aj osobám, ktoré trpia vysokým krvným tlakom a nemôžu užívať štandardné spaľovače tukov. V súvislosti so zdravím srdca, energetickým metabolizmom a svalovou funkciou je vhodný aj pre starších ľudí.

Jeho užívanie je vhodné:

 • pri pocite únavy a vyčerpania,
 • na podporu fyzickej kondície,
 • na podporu spaľovania tukov,
 • na naštartovanie energetického metabolizmu,
 • na ochranu svalstva.

Odporúčané dávkovanie

Neodporúča sa užívať pred spaním.

 • Užívajte 1-3 kapsuly denne.
 • Najvyššia účinnosť je 2 až 6 hodín po požití, preto sa odporúča užívať najneskôr 2 hodiny pred tréningom.

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Zabezpečíte tak, že sa kapsula dostane do žalúdka, kde sa môže začať postupne rozkladať, a tak uvoľňovať do tela potrebné látky.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

100 g1 kps 
L-karnitín tartrát83,330 g500 mg

L-karnitín tartrát, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti do 8 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzatvorenom obale pri teplote do 25˚C, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Neobsahuje konzervačné látky ani syntetické farbivá. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy.

Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/1649/2005/Kr

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • L-karnitín

  500 mg
L-karnitín

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  37 x
 • 4 hviezdičky
  13 x
 • 3 hviezdičky
  2 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  1 x

Často kladené otázky

L-karnitín môžete užívať aj dlhodobo, nie je návykový.

V prípade tohto ochorenia je vždy potrebné konzultovať užívanie výživových doplnkov a teda aj L-karnitínu so svojím lekárom.

Ak ho chcete užívať primárne na redukciu hmotnosti a elimináciu podkožného tuku bude určite efektívnejšie a rýchlejšie, ak ho skombinujete aj s cvičením. V prípade dodania energie a elimináciu únavy ho môžete užívať aj keď necvičíte.

Karnitín môže zlepšiť pohyblivosť a kvalitu spermií, pretože je ich základnou stavebnou látkou.

Áno karnitín môžete kombinovať aj s inými spaľovačmi ak netrpíte vysokým krvným tlakom. Karnitín je šetrný k srdci, ak ho chcete skombinovať s inými stimulačnými látkami, je dôležité si dať pozor v akých dávkach kombinujete.