Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Spaľovače tukov

Pokiaľ sa práve nachádzate v rysovacej fáze, potom sú spaľovače tukov pre vás skvelá voľba. Alebo ak sa snažíte zredukovať podkožný tuk v problémových partiách, tak prakticky kedykoľvek, keď už ste sa dali na boj s nadváhou. Vďaka nim spaľujete tukové bunky rozhodne efektívnejšie a rýchlejším tempom, ako bez nich. Naštartujte chudnutie, momentálne dominujúci trend. S chudnutím má veľa ľudí problém. Mnohým chýba odhodlanie, vytrvalosť, motivácia. Aj si poviete, že idete do toho „od pondelku“, alebo si dáte predsavzatie do Nového roku a o týždeň ste tam, kde ste boli. Riešenie ale existuje. Spaľovače tukov môžu značne pomôcť.

Schudnúť efektívne a trvalo bez jojo efektu vyžaduje kombináciu zdravých stravovacích návykov, cvičenia a udržateľného životného štýlu s prihliadnutím na dostatok živín, ktoré telo potrebuje. Vyzbrojte sa trpezlivosťou a stanovte si reálne ciele. Obmedzte príjem sladkostí, nezdravých tukov a rýchlych sacharidov. Sledujte si veľkosť porcií. Doprajte si zdravú a bohatú stravu.

Obmedzte stres, ktorý môže spôsobiť nárast hladiny kortizolu, čo môže mať vplyv na ukladanie tuku. Doprajte si dostatok spánku, pretože nedostatok spánku môže ovplyvniť hormóny, ktoré súvisia so chuťou do jedla a ukladaním tuku. Pokiaľ ste sa rozhodli schudnúť, existujú aj účinné stimulanty na podporu metabolizmu tukov:

L-karnitín dôležitý pre premieňanie tukov na energiu tým, že pomáha prenášať mastné kyseliny do mitochondrií buniek, kde sú spaľované ako palivo. Užívajú ho najmä športovci, ktorí sa snažia zlepšiť výkon alebo podporiť spaľovanie tukov.

Synefrín pôsobí na metabolizmus tukov, čím prispieva k spaľovaniu tukových buniek efektívnejšie. Nachádza sa v pomarančoch a zvyšuje termogenézu a metabolizmus.

Taktiež kôra bielej vŕby podporuje spaľovanie tukových buniek.

Guggul steróny – extrakt z indickej rastliny Commiphora mukul - je účinný pri spaľovaní tukov a podporuje správnu metabolickú činnosť štiepenia tukov.   

L-tyrozín – aminokyselina, ktorá je prekurzorom viacerých neurotrasmiterov ako je napr. dopamín alebo noradrenalín, jeho dostatočným množstvom v organizme klesá chuť do jedla

Glutamín táto aminokyselina môže pomôcť udržiavať svalovú hmotu počas chudnutia a môže podporiť metabolizmus. Je jednou z najpočetnejších aminokyselín v tele a pri redukcii hmotnosti alebo pri obmedzení kalorického príjmu môže teda glutamín pomôcť minimalizovať stratu svalovej hmoty.

Tip od nás:

Sledujte pokrok pri chudnutí. Zaznamenávajte si svoju váhu, merajte telo, aby ste mohli prispôsobiť svoje cvičenie, stravovanie a dopĺňanie účinných spaľovačov tukov vo forme výživových doplnkov na chudnutie.

A samozrejme najdôležitejšia je vaša vytrvalosť a pravidelnosť  v cvičení a zdravom stravovaní, ktoré sú kľúčom k dlhodobým výsledkom.