Limitovaná edíciak novým proteínom Thermofit grátis

Krása a mladosť

Krása a mladosť

Hoci aktívne cvičíte a zdravo sa stravujete, vaše telo každým rokom starne. Mali by ste to jednoducho akceptovať? Nie nevyhnutne. Starnutie síce vnímame ako neodvratné, ale ide o stav, ktorý sa v skutočnosti dá ovplyvniť. Naše telo má totiž výnimočnú schopnosť samoliečby.

Stále máme tendenciu vnímať starnutie ako efekt na našej pleti – vrásky, ryhy a ovisnutá koža. Ale pôsobením času dochádza k premene a postupnému rozkladu každej vrstvy kože, od povrchovej epidermis až po svaly, ktoré ju podopierajú a vrstvy tuku hlboko vo vnútri. Kozmetické prípravky na báze vitamínu A a E dokážu obnoviť a spevniť vrchnú vrstvu, takže pokožka vyzerá hladšie a menej vrásčiteAby ste však v boji proti starnutiu dosiahli skutočné zmeny, musíte aktivovať bunkové mechanizmy vrátane biochemických a hormonálnych dejov a vrátiť ich fungovanie do normálu.

Napríklad vitamín C – ak ho aplikujete na pokožku, postará sa o zvýšenie hladiny kolagénu. Ak ho prijmete zvnútra, obnoví fungovanie mitochondrií v koži a srdci, ovplyvní teda fungovanie každej bunky, zlepší výrobu energie, opravu a odstraňovanie zvyškov buniek. 

Antioxidanty

Látky ako vitamín C, selén a zinok chránia bunky pred oxidatívnym stresom a pomáhajú správnemu fungovaniu imunitného systému. Zlepšujú tým nielen stav pleti a jej žiarivý vzhľad, omladzujú telo do hĺbky vo všetkých jeho štruktúrach. Majú protizápalové účinky na pokožku a umožňujú jej, aby naštartovala vlastné liečebné procesy. UV žiarenie a voľné radikály môžu rozpohybovať zmeny, ktorých výsledkom sú tmavé škvrny a nerovnomerný tón pleti. Antioxidanty predstavujú účinnú ochranu pred týmito negatívnymi vplyvmi prostredia.

  • L-Karnozín - Je to dipeptid zložený z aminokyselín beta alanínu a histidínu. Ide o 100% prírodnú látku, ktorá sa v organizme nachádza vo vysokej koncentrácií v kostrových svaloch, srdcovom svale, v mozgovom tkanive, v pokožke i žalúdku.
  • L-Karnitín - Aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v tele a pomáha produkovať energiu, preto je vyhľadávaným doplnkom pre športovcov.
  • Vitamín C - Tento najznámejší vitamín a antioxidant má mnoho pozitív. Bojuje s voľnými radikálmi a nepriaznivými vplyvmi životného prostredia, ktoré môžu viesť k poškodeniu buniek, či k rakovine.
  • MSM - Je významným zdrojom organickej síry, ktorá podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu. Zmierňuje až odstraňuje všetky druhy alergií, chráni pred parazitárnymi a plesňovými ochoreniami. 
  • Ženšen - Jeden z najpoužívanejších rastlinných výťažkov v čínskej medicíne, pripisuje sa mu takmer magická schopnosť uzdravovať, predlžovať život a posilňovať organizmus.