Krása a mladosť

Hoci aktívne cvičíte a zdravo sa stravujete, vaše telo každým rokom starne. Mali by ste to jednoducho akceptovať? Nie nevyhnutne. Starnutie síce vnímame ako neodvratné, ale ide o stav, ktorý sa v skutočnosti dá ovplyvniť. Naše telo má totiž výnimočnú schopnosť samoliečby. Boj s časom sa odohráva nielen na povrchu, ale predovšetkým vo vnútri. Zachovanie mladistvej aury preto vyžaduje komplexný prístup. Starnutie ovplyvňuje každú časť tela – ako vyzeráte, cítite sa, ako fungujete. Zanecháva stopy na vašej tvári, vlasoch, tele a tie stopy sú komplexnejšie, než si dokážete predstaviť. Pomocou moderných výživových doplnkov skutočne môžete predĺžiť mladosť, resp. vymazať pribúdajúce roky.

Stále máme tendenciu vnímať starnutie ako efekt na našej pleti – vrásky, ryhy a ovisnutá koža. Ale pôsobením času dochádza k premene a postupnému rozkladu každej vrstvy kože, od povrchovej epidermis, až po svaly, ktoré ju podopierajú a vrstvy tuku hlboko vo vnútri. Kozmetické prípravky hlavne na báze vitamínu A a E dokážu obnoviť a spevniť vrchnú vrstvu, takže pokožka vyzerá hladšie a menej vrásčite. Aby ste však v boji proti starnutiu dosiahli skutočné zmeny, musíte aktivovať bunkové mechanizmy vrátane biochemických a hormonálnych dejov a vrátiť ich fungovanie do normálu. Napríklad vitamín C – ak ho aplikujete na pokožku, postará sa o zvýšenie hladiny kolagénu. Ak ho prijmete zvnútra, obnoví fungovanie mitochondrií v koži a srdci, ovplyvní teda fungovanie každej bunky, zlepší výrobu energie, opravu a odstraňovanie zvyškov buniek. Všetky tieto mechanizmy sa totiž postupom času spomaľujú a strácajú pôvodnú efektivitu. Lepšie fungovanie buniek veľmi účinne zvráti tento pokles a vy budete mladší nielen esteticky, ale aj biologicky. A budete sa tak aj cítiť.

Antioxidanty

Látky ako vitamín C, selén a zinok chránia bunky pred oxidatívnym stresom a pomáhajú správnemu fungovaniu imunitného systému. Zlepšujú tým nielen stav pleti a jej žiarivý vzhľad, omladzujú telo do hĺbky vo všetkých jeho štruktúrach. Majú protizápalové účinky na pokožku a umožňujú jej, aby naštartovala vlastné liečebné procesy. UV žiarenie a voľné radikály môžu rozpohybovať zmeny, ktorých výsledkom sú tmavé škvrny a nerovnomerný tón pleti. Antioxidanty predstavujú účinnú ochranu pred týmito negatívnymi vplyvmi prostredia.

L-Karnozín

Je to dipeptid zložený z aminokyselín beta alanínu a histidínu. Ide o 100% prírodnú látku, ktorá sa v organizme nachádza vo vysokej koncentrácií v kostrových svaloch, srdcovom svale, v mozgovom tkanive, v pokožke i žalúdku. Má silné antioxidačné účinky – nielenže bunky chráni pred oxidáciou, v prípade poškodenia ich aj opravuje a obnovuje ich funkciu.

L-Karnitín

Aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v tele a pomáha produkovať energiu, preto je vyhľadávaným doplnkom pre športovcov. Odporúča sa však aj pacientom s Alzheimerovou chorobou, pri výpadkoch pamäte a depresii, pri zníženom krvnom tlaku v mozgu a neurologických bolestiach.

Vitamín C

Tento najznámejší vitamín a antioxidant má mnoho pozitív. Bojuje s voľnými radikálmi a nepriaznivými vplyvmi životného prostredia, ktoré môžu viesť k poškodeniu buniek, či k rakovine. Je nevyhnutný pre dobré fungovanie mozgu a nadobličiek. Podporuje imunitu, zbavuje úzkosti a vo vyšších dávkach má upokojujúci efekt.

MSM

Je významným zdrojom organickej síry, ktorá podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu. Zmierňuje až odstraňuje všetky druhy alergií, chráni pred parazitárnymi a plesňovými ochoreniami. Dokáže si poradiť aj s poruchami imunitného systému (odstraňuje opar na perách a pásový opar), výrazne zjemňuje jazvy, hojí rany a odstraňuje akné. V krvnom obehu sa udržiava viac ako 12 hodín, pomáha detoxikovať organizmus, vylúčiť toxíny z tela a vyčistiť vnútorné steny ciev. Znižuje hyperaciditu (prekyslenie žalúdka), tráviace problémy (zápchu, hnačky) a obnovuje peristatiku čriev.

Ženšen

Jeden z najpoužívanejších rastlinných výťažkov v čínskej medicíne, pripisuje sa mu takmer magická schopnosť uzdravovať, predlžovať život a posilňovať organizmus. Obsahuje mnoho aktívnych látok, z ktorých najaktívnejšie sú opäť saponíny – ginsenoidy (až 40 rôznych druhov), aminokyseliny, alkaloidy, polypeptidy, vitamíny A, B1, B2, B6 a zinok. Patrí medzi adaptogény, ktoré pomáhajú udržať duševnú a psychickú výkonnosť, vitalitu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Ponúkame vám prostriedky, ktoré podporujú imunitný systém, napomáhajú správnej funkcii tráviaceho ústrojenstva. Nájdete medzi nimi aj všetko pre zdravý pohyb, dobre fungujúce srdce, spokojnejší a hlbší spánok a celkovú vitalitu. Spojili sme to najlepšie z prírody a vďaka modernej vede vznikli preparáty, ktoré vám pomôžu cítiť sa a vyzerať lepšie. V akomkoľvek veku.

Zobraziť viac

Podkategórie:

Vynulovať filter
Zobrazených 1-13 z celkovo 13 záznamov.
Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info