Anti age

Čas je neúprosný a zanecháva nepríjemné stopy nielen v podobe vrások na povrchu. Pretvára a oslabuje fungovanie celého organizmu na všetkých jeho úrovniach. Vitamíny, minerály a ďalšie prospešné látky však môžu jeho chod zvrátiť vo váš prospech. Sú schopné redukovať fyzické prejavy starnutia, minimalizovať riziko chorôb spojených s pribúdajúcim vekom a zlepšiť váš zdravotný stav na bunkovej úrovni.

Čo dokážu:

  • redukovať výskyt jemných liniek, vrások a tmavých škvŕn na pleti,
  • udržať optimálny krvný tlak a znížiť riziko srdcových chorôb,
  • bojovať s oxidatívnym stresom spôsobeným znečisteným ovzduším, slnečným žiarením a prirodzeným procesom starnutia,
  • zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu, aby pleť vyzerala plnšie a mladšie,
  • podporovať imunitný systém, ktorý vás chráni pred baktériami a vírusmi,
  • podporovať vytváranie energie, aby ste boli menej unavení a mohli žiť aktívne.

Antioxidanty: Ochranné štíty proti starnutiu

Látky známe ako antioxidanty chránia bunky pred oxidatívnym stresom a pomáhajú imunitnému systému správne fungovať. Ochránia vás nielen pred chrípkou a prechladnutím. Voľné radikály sú podľa expertov dôvodom vzniku chronických chorôb ako arterioskleróza, rakovina alebo artritída a môžu prekážať aj vášmu imunitnému systému. Takže antioxidanty predchádzajú poškodeniu buniek a posilňujú imunitu, vďaka ktorej sa ľahšie ubránite napr. sezónnym chrípkam. Niektoré z týchto látok navyše dokážu potlačiť zápaly nervov a ciev a predchádzať chorobám srdca. Zachovávajú tiež optimálne fungovanie mitochondrií - dôležitej súčasti mechanizmu vytvárania energie v našom tele.

Vitamín C

Ido o najznámejší antioxidant, ktorý sa nachádza v koži. Hrá významnú úlohu v boji proti voľným radikálom – blokuje ich rakovinotvorný vplyv a spomaľuje proces starnutia buniek. Je tiež nevyhnutný pri tvorbe kolagénu. Ak sme vystavení čo len minimálnemu slnečnému žiareniu, jeho hladina môže klesnúť až o 30 %, pri styku s ozónom, či špinavým ovzduším a smogom až o 55 %, preto by sme ho mali prijímať pravidelne.

Vitamín E

Experti považujú tento vitamín za najdôležitejší antioxidant, pretože dokáže ochrániť membrány buniek a predchádza poškodeniu s nimi spojených enzýmov. Nové testy dokazujú, že pomáha zneškodniť voľné radikály a znížiť tak riziko poškodenia buniek, obmedziť negatívny vplyv slnečného žiarenia a vznik rakovinotvorných buniek. Redukuje tiež vznik vrások a zlepšuje štruktúru pleti.

Selén

Tento minerál pomáha telo chrániť pred vznikom rakoviny, vrátane rakoviny kože vyvolanej UV žiarením. Zachováva elasticitu tkaniva, spomaľuje starnutie a hrubnutie tkanív spájané s oxidáciou.

Kolagénové peptidy

Kolagén predstavuje proteín, ktorý sa nachádza v tele vo veľkom množstve. Je to vlastne „lepidlo“, ktoré drží telo pohromade. Kolagén obsahuje aminokyseliny prolin a glycin, tie potrebujete, aby ste si udržali a obnovili šľachy, kosti a kĺby. Ukázalo sa, že dokáže aj účinne liečiť rany, zastaviť krvácanie, vytvárať imunitné a kožné bunky a stimulovať vznik nových ciev. Znižovanie hladiny kolagénu je priamou príčinou vzniku vrások. Kolagén vo forme peptidov má menšiu molekulárnu hmotnosť, preto sa dobre rozpúšťa vo vode, lepšie sa vstrebáva a účinne bojuje s vráskami a zápalmi. Štúdie ukazujú, že konzumácia kolagénových peptidov zvyšuje produkciu kolagénu v koži a v kĺboch.

Koenzým Q10

Vaše telo prirodzene vytvára koenzým Q10, antioxidant, ktorý vyžívajú bunky, aby vznikali a množili sa v zdravom režime. Stará sa o dobré fungovanie mitochondrií, ktoré zásobujú kožné bunky energiou. Dokáže tiež spúšťať gény, ktoré vytvárajú proteíny dôležité pre kožnú štruktúru a vypínať gény, ktoré ničia kolagén. Hladina Q10 v tele postupom času klesá a preto je ho treba dopĺňať. Podľa vedcov zlepšuje konzumácia koenzýmu Q10 hladkosť pokožky a redukuje viditeľné prejavy starnutia. Zvyšuje tiež pevnosť pleti a úroveň jej hydratácie.

L-Karnozín

Je to dipeptid zložený z aminokyselín beta alanínu a histidínu. Ide o prirodzenú látku, ktorá sa nachádza vo vysokej koncentrácii v kostrových svaloch, srdcovom svale, v mozgovom tkanive, v pokožke i žalúdku. Vekom, vonkajšími a vnútornými vplyvmi sa jeho vlastná produkcia a koncentrácia v organizme znižuje. Má silné antioxidačné účinky - nielenže bunky chráni pred oxidáciou, v prípade poškodenia ich aj opravuje a obnovuje ich fungovanie. Táto jeho vlastnosť posilňuje výkonnosť, zvyšuje elasticitu ciev, čo má za následok väčší prísun krvi do srdca, svalov, mozgu a ostatných orgánov.

Ženšen

Tradičný bylinný extrakt v čínskej medicíne, pripisuje sa mu takmer magická schopnosť uzdravovať, predlžovať život a posilňovať organizmus. Obsahuje mnoho aktívnych látok, z ktorých najúčinnejšie sú saponíny – ginsenoidy (až 40 rôznych druhov), aminokyseliny, alkaloidy, polypeptidy, vitamíny A, B1, B2, B6 a zinok. Dokáže zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu a zaistiť tak väčšiu pevnosť a pružnosť pokožky. Stimuluje odstraňovanie odumretých buniek a následnú regeneráciu pleti.

Zobraziť viac
Vynulovať filter
Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info