Kolagény

Kolagén zohráva ústrednú rolu vo všetkých štruktúrach vášho tela. Až 30 % všetkých bielkovín v tele vytvára práve kolagén, čo ho radí medzi tie najrozšírenejšie. Jeho úloha je vytvárať spojivové tkanivá, či už ide o kožu, kosti, šľachy, väzivá alebo chrupavky. Je to vlastne proteín, ktorý je stavebným kameňom na udržiavanie pružnosti a pevnosti vašich tkanív. Až 80% hmotnosti pokožky tvorí kolagén.

Možno ste už počuli o hydrolyzovanom kolagéne. Je výsledkom štiepenia kolagénu na menšie časti, nazývané kolagénové peptidy, s nižšou molekulovou hmotnosťou. Tieto majú schopnosť ľahšie sa vstrebávať do tela a táto forma kolagénu sa považuje za najefektívnejšiu, pretože v hydrolyzovanej forme je kolagén maximálne využiteľný pre organizmus. Vaše telo má problém stráviť kolagén v jeho pôvodnej podobe. Preto je hydrolyzovaný kolagén správnou voľbou, keď hľadáte ten najúčinnejší kolagén pre seba.

Čistý kolagén je najkvalitnejší. Je zbavený akýchkoľvek prídavných nežiaducich látok (farbív, konzervačných látok či umelých prísad). A samozrejme by mal byť bezpečný, aby nevyvolával nežiaduce účinky a taktiež by mal mať certifikát kvality.

Aké má vlastne kolagén účinky?

  • zlepšenie vzhľadu a zdravia pokožky
  • posilnenie vlasov a nechtov
  • podpora zdravia kĺbov a chrupaviek
  • pomoc v boji proti starnutiu
  • pomoc na tvorbe štruktúry tepien a krvných ciev.

Čistý kolagén je najkvalitnejší. Je zbavený akýchkoľvek prídavných nežiaducich látok (farbív, konzervačných látok či umelých prísad). A samozrejme by mal byť bezpečný, aby nevyvolával nežiaduce účinky a taktiež by mal mať certifikát kvality.

Kolagén pre seniorov

Vediete aktívny život v seniorskom veku? To je skvelé. Presne pre vás sme vyvinuli kolagén pre seniorov, ktorý by sa mal stať akýmsi sprievodcom vášho aktívneho života. Poskytuje totiž stabilitu kĺbov a chrupaviek a pomôže vám udržať sa v dobrej forme.

Kolagén pre ženy

Skvelým spojencom v starostlivosti o pleť je kolagén pre ženy, ktorým záleží na ich vzhľade. Ak patríte i vy k ženám, ktoré spozorujú aj maličkú čiarku na čele v podobe vrásky a radi by ste sa jej zbavili, vyvinuli sme špeciálny kolagén pre ženy. Je to kolagén v prášku (je ľahko stráviteľný a viete si ho rýchlo zmiešať s vodou a rovno vypiť) a ktorý svojim zložením môže pomôcť pri zlepšovaní štruktúry pokožky, udržiavať jej hydratáciu a minimalizovať príznaky starnutia, ako sú vrásky a strata elasticity. Taktiež skúste prírodný elixír krásy - kolagén na vlasy, nechty a pleť, vďaka ktorému môžete zlepšiť pevnosť nechtov, prinavrátiť lesk svojim vlasom, spomaliť starnutie a zvnútra posilniť organizmus.