Limitovaná edíciak novým proteínom Thermofit grátis

Chudnutie

Chudnutie

Existuje obrovské množstvo návodov, ako priblížiť svoje telo ideálu štíhlosti. Pri väčšine z nich však zažijete pocity hladu a nespokojnosti. Ak nemáte železnú disciplínu, hlad vás čoskoro prinúti vzdať sa.

Riziká spojené s hladovkou

Zúfalá snaha rýchlo schudnúť často vedie k nežiadúcemu zníženiu celkovej váhy - tuku, svalov, vody a veľkosti orgánov. Najbežnejšou stratégiou je jednoducho obmedziť príjem kalórií. Ak si kvôli tomu naordinujete prísnu diétu, prichádzate aj o dôležité živiny, v prvom rade proteíny.

Ak je váš úbytok hmotnosti vyšší ako 0,9 kg za týždeň, strácate viac, než len tuk. Najlepšie je postupovať pomaly a rovnomerne, aby ste sa bezpečne vyhli jojo efektu. Pokiaľ na to pôjdete drasticky, napríklad hladovkou, môžete sa rýchlo ocitnúť zase na začiatku.

Redukcia tuku

Cieľom chudnutia by vždy mala byť redukcia tuku, pretože okrem iného prospeje aj vášmu zdraviu. Mužské telo tvorí v priemere 10 % tuk a u žien je to 15 %. Cvičenie predstavuje kľúčovú súčasť redukčnej rovnice, ale ďalšiu dôležitú zložku predstavuje výživa.

Ako chudnúť zdravo

  • Proteíny - Vďaka prísunu proteínov sa vám podarí zdravo a udržateľne schudnúť, dokážu totiž naštartovať spaľovanie tukov viacerými spôsobmi. Jedlá s vyšším obsahom proteínov zasýtia viac a na dlhší čas.
  • Kofeín a extrakt zo zeleného čaju - Kofeín napomáha uvoľňovaniu epinefrínu a štartuje rozklad tukov uložených v tele. Niekoľko hodín po konzumácii výrazne zvyšuje termogenézu, čiže spaľovanie kalórií a vytváranie energie a tepla. 
  • L-KarnitínTáto aminokyselina funguje ako prepravca mastných kyselín do svalstva, kde sa pri cvičení spaľujú a vytvára sa z nich energia. Potrebujeme ju, aby sme dokázali účinne metabolizovať tuky
  • Chróm - Stopový prvok a opora správneho fungovania inzulínu, hormónu dôležitého pri premene potravy na energiu. Telo ho potrebuje aj na to, aby mohlo skladovať uhľohydráty, tuky a proteíny. Aktuálne štúdie potvrdzujú, že znižuje pocit hladu, umožňuje spáliť viac kalórií a pomáha pri tvorbe a udržiavaní svalovej hmoty.
  • Koreň Yucca - Prastará rastlina obľúbená u indiánov rastie v Južnej Amerike, Afrike a Ázii. Patrí k veľmi výživným potravinám, obsahuje množstvo vlákniny, potázia, cholínu a vitamínu C. 
  • Chitosan - Ide vlastne o cukor pochádzajúci z tvrdých vonkajších vrstiev homárov, krabov a kreviet. Podľa nových výskumov dokáže na seba viazať tuky a cholesterol a zabrániť tak ich vstrebávaniu v tele. Ak vás čaká rodinná oslava a nechcete narušiť svoj diétny program, pomôže vám efektívne ich vylúčiť z tela von.