Predtréningové stimulanty

Potrebujete pred tréningom nabudiť? Na zefektívnenie tréningu je skvelou voľbou pred tým, než začnete cvičiť, vypiť predtréningový stimulant. Vďaka správnemu zloženiu pomáha zvyšovať hladinu rastového hormónu pre podporu nárastu svalovej hmoty, ako napríklad aj čistý arginín. Predtréningové stimulanty sú pre mnohých športovcov užitočné pri zvyšovaní výkonnosti a maximalizovaní výsledkov tréningu. Tieto produkty, často známe aj ako pre-workout suplementy, obsahujú zložky ako: L-arginín, L-glutamín, L-citrulín, L-ornitín a iné, ktoré môžu zlepšiť energetický náboj, vytrvalosť a koncentráciu počas cvičenia.

Aminokyseliny ako arginín sú prospešné pre športovcov, pretože pomáhajú zlepšiť krvný obeh, čo môže zvýšiť prísun živín a kyslíka do svalových tkanív počas cvičenia. Toto zvýšené prekrvenie vedie k pocitu nabudenia a zvýšenej svalovej výkonnosti počas tréningu. Arginín zvyšuje hladinu NO - pump efekt, preto sa im hovorí aj predtréningové pumpy.

Taktiež je vhodná aj aminokyselina Taurín, keďže sa jedná o stimulačnú / výkonnostnú látku. Podporuje činnosť nervovej sústavy, zlepšuje fyzickú i psychickú výkonnosť a prispieva k rýchlejšej regenerácii.

Motorom pre obnovu a rast svalov je L-glutamín. Čo to znamená? Je to základný zdroj dusíka pre vaše svaly, čo je kľúčové, ak chcete, aby vaše svaly rástli po tréningu. Ale zároveň chráni vaše svalové bielkoviny pred tým, aby sa po tréningu nezačali rozkladať. Navyše podporuje regeneráciu svalového tkaniva. Povedzme, že to je taký ochranca a zároveň liečiteľ pre vaše svaly.

Predstavte si malého kúzelníka vo vašom tele, ktorý sa po určitom čase premení na L-arginín. Je to práve  L-citrulín malát. A teda sa zmení na presne tú látku, ktorú váš organizmus potrebuje na tvorbu dusíka. Vďaka nemu sa dostaví ten nezabudnuteľný PUMP efekt, ktorý trvá až osem hodín. Zvyšuje produkciu energie (ATP) vo svaloch o viac ako 35 %, a to efektívnejším využívaním kyslíka pri záťaži aj v pokoji.

L-lyzín môžeme pokojne nazvať aj strážcom zdravia vášho imunitného systému. Keďže niekedy L-arginín môže trochu škodiť, tak táto aminokyselina ho zastavuje, aby sa vaše telo nezmenilo na ideálne prostredie pre vírus Herpes simplex.

A napokon, L-ornitín, ten je takým dirigentom celej stimulačnej skupinky. On predlžuje PUMP efekt, takže svaly budú na vrchole svojej formy ešte dlhšie. Okrem toho aktivuje produkciu rastového hormónu a kreatínu, čo je dôležité pre tvorbu svalov a ešte aj pomáha pri odstraňovaní toho podkožného tuku.

Ak potrebujete zefektívniť tréning, nabudiť, vypumpovať svaly, oddialiť únavu a zvýšiť svoju výkonnosť, predtréningové stimulanty vám k tomu pomôžu.