Zdroje energie

Energia a vytrvalosť je kľúčom k prekonávaniu hraníc. Či už ide o záťažové tréningové cvičenia, dlhé maratóny, vytrvalostné športy ako sú cyklistika, beh, plávanie, crossfit či fitness, kde sa organizmus dostáva do fázy úbytku vody (dehydratácia) a úbytku energie, je dobré posilniť sa a zregenerovať na ďalšie výzvy. Potrebujete okamžitý zdroj energie? Vďaka našim výživovým doplnkom nebudete len schopní trénovať dlhšie, efektívnejšie, ale aj s väčšou intenzitou, čím zlepšíte svoju výkonnosť.

Potrebujete makať na maximum, no vám práve sily nestačia? Alebo dlhodobo pociťujete nedostatok energie a hľadáte vhodný zdroj energie, ktorý by vám umožnil plnohodnotne sa venovať vašej športovej vášni? Existuje množstvo doplnkov výživy na prílev energie.

Hlavné účinky energetických výživových doplnkov

  • dodávajú telu potrebný zdroj energie, keď ju potrebuje
  • zásobujú telo energiou priebežne a stabilne
  • podporujú rýchlu regeneráciu svalov
  • udržujú telo v dobrej kondícii
  • podporujú imunitu
  • pomáhajú predchádzať hypoglykémii a energetickým výkyvom
  • podporujú nárast svalovej hmoty
  • nezaťažujú trávenie.

Siahnite napríklad po okamžitom zdroji energie zo sacharidových a tukových zdrojov v podobe energetického gélu. Obsahuje komplex stimulačných látok, ako taurín, ktorý dokáže oddialiť únavu.  Telu dodáva potrebnú energiu a udržiava tak váš výkon na prvotriednej úrovni. Gél je vytvorený pre každodenný tréning aj náročné preteky. Navyše je v praktickom balení, aby ste si ho mohli vziať všade so sebou. Vďaka nemu sa vyhnete pocitu vyčerpania a bez obáv dobehnete do vytúženého cieľa.

Komplexné izotonické energetické nápoje na zvýšenie výkonu, zlepšenie vytrvalosti, dodanie okamžitej energie a doplnenie pitného režimu sú výborným zdrojom energie.

Glukóza môže po intenzívnom alebo pravidelnom dlhotrvajúcom fyzickom výkone prispievať k obnove normálnej svalovej funkcie. Výsledkom intenzívnych tréningov je svalová únava a vyčerpanie zásob glykogénu v kostrových svaloch. Glukóza je nenahraditeľným zdrojom sacharidov.

Maltodextrín je dlhodobejší zdroj a dopĺňa energiu počas výkonu a tesne po ňom. Skladá sa z 15 glukózových jednotiek, ktoré sa štiepia až v tenkom čreve. Obsahuje ho viacero výživových doplnkov.

L-karnitín je účinný bunkový energizér, ktorý premieňa tuky na energiu.

Výborný spôsob, ako včas nabrať druhý dych a zároveň si na niečom pochutnať, predstavujú obľúbené energetické tyčinky. Ak radšej prijímate energiu v pevnom skupenstve, potom sú pre vás tieto malé cereálne snacky ako stvorené. Nezaťažujú žalúdok, ich špecialitou je vynikajúca chuť a komplexná dávka prospešných látok, vitamínov a minerálov. Prídete si na svoje a zároveň nakopnete svoj výkon.

Všetky tieto produkty sú vhodným výživovým doplnkom pre športovcov a aktívnych ľudí. Je dôležité pamätať na to, že bez vhodného zdroja energie a bez kvalitnej regenerácie je veľmi ťažké dosiahnuť požadované športové výsledky.