Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Fitness tyčinky

Či už ste uponáhľaný rodič, športovec, ktorý potrebuje dobiť energiu alebo pracujete na znížení svojej hmotnosti, určite vám príde vhod nutričná tyčinka. Vďaka vysokému obsahu proteínov, vlákniny a ďalších nutrientov môže byť skvelým doplnkom výživy aj pri tej najprísnejšej diéte.

Čo sú proteíny a ako ich vhodne doplniť

Proteíny sú nevyhnutnou súčasťou mnohých telesných funkcií. Telo si ich však nedokáže vytvoriť, musí ich prijímať v potrave. Pri štiepení proteínov počas trávenia vznikajú látky zvané aminokyseliny. Práve ony sú základným stavebným kameňom, ktorý telo využíva k tomu, aby vytváralo a udržiavalo svalovú hmotu a orgány. Bez proteínov by sme neboli schopní produkovať ani krv, protilátky, tkanivá, enzýmy, ba ani vlasy. Dostatok proteínov pri náročnom fitness režime je samozrejme dôležitý. Ale rovnakú váhu by ste mali prikladať aj času, kedy ich prijímate. Či už prišla proteínová tyčinka na rad pred cvičením alebo si po ňom pripravíte výdatné jedlo, práve „timing“ vám pomôže maximalizovať energiu.

Hoci ste ráno odštartovali bohatými raňajkami, nemusí byť vaše telo popoludní či večer pred tréningom na vysoký výkon pripravené. Cukor v krvi vám klesol a vy pociťujete miernu slabosť. To je moment, kedy je potrebné optimalizovať energiu, aby vyhovovala aktuálnym potrebám. V prípade, že chcete nahradiť jedlo niečím malým a výživným, ideálna je zdravá tyčinka. Organizmus príliš nezaťaží, no poskytne mu dôležité živiny. 

  • Proteínové tyčinky obsahujú špeciálnu zmes proteínov, zdravých tukov a vlákniny, s nízkym glykemickým indexom a prebiotickým charakterom. Výborne doplnia zdravý stravovací režim, môžete ich mať po ruke na náročnej túre, alebo si pochutnať, hoci ste zanevreli na sladké. 
  • Energetické tyčinky sú významným zdrojom energie. Skvele zapracujú na predĺžení výkonu a postarajú sa o rýchle obnovenie energetických zdrojov. Vďaka vyváženému zloženiu sú vhodné pred, počas aj po športovom výkone. V tých našich navyše nájdete pomocníkov ako L-karnitín, taurín, inozín, chróm, lecitín, vitamíny a minerály.
  • Nutričné kĺbové tyčinky sa postarajú o doplnenie energie, získate z nich mnoho významných stavebných a výživných látok na ochranu a regeneráciu kĺbového aparátu. Obsahujú špeciálnu zmes hydrolyzovanej želatíny, chondroitínu, glukózamínu, vitamínov a minerálov, ktoré posilňujú a regenerujú namáhané kĺby.