Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Výživové doplnky pre športovcov

Čo je vaša priorita? Rast svalov? Naberanie hmoty? Strata tuku? Vo výbave máte zdravý životný štýl, veľa pohybu, namáhate sa fyzicky i psychicky s túžbou dosiahnuť svoje telesné proporcie a ciele. Pre takýto aktívny životný štýl športovcov sme vyvinuli špeciálne formulácie výživových doplnkov, ktoré vzpružia, nakopnú, zregenerujú, ako proteíny, výživa na kĺby, spaľovače tukov a podobne.

Bez ohľadu na to, čomu sa konkrétne venujete, naša ponuka vám poskytne doplnky, ktoré podporia vaše výkony a potrebnú regeneráciu. Na aké výživové doplnky sa treba zamerať, ak ste športovec?

Proteínové doplnky

Ako srvátkový (Whey) proteín sú užitočné na podporu rastu a obnovu svalov po tréningu.

Napríklad náš 4 Synergy Protein je ideálny pre tých, ktorí sa venujú športu a cvičeniu. V prípade tréningov alebo cvičenia večer je to perfektná voľba pre organizmus, ktorý nemusí v priebehu noci hladovať.

Branched-Chain Amino Acids (BCAA)

Aminokyseliny BCAA tvoria až 35% obsahu svalovej hmoty a sú kľúčové pre tvorbu energie v športom zaťažených svaloch. Pomáhajú pri obnove svalov a znížení únavy po tréningu. Ich prítomnosť v tele urýchľuje tvorbu bielkovín a zabraňuje ich rozkladu vo svaloch počas náročného cvičenia a fyzickej námahy. 

Výživové doplnky na kĺby pre športovcov sú vhodné

  • Pri nadmernej záťaži kĺbov, jednostranne zameraných športoch i na regeneráciu po športových zraneniach
  • Pre športujúcu mládež na podporu správneho vývoja pohybového aparátu

Športovci môžu mať zvýšené potreby niektorých vitamínov a minerálov, napríklad vitamínu D, vápnika, železa a ďalších. Preto ich treba dopĺňať pravidelne vo zvýšenej miere.