Podpora výkonu

Pokiaľ pravidelne športujete a vaše tréningy sú náročné alebo dávate svojmu telu zabrať v náročných športových výkonoch, je to určite pre vaše telo výzva a práve v týchto chvíľach je dôležité poskytnúť telu potrebnú energiu, „dobiť si baterky“ a podporiť ho prostredníctvom výživových doplnkov, ktoré podporujú výkon. Tieto doplnky zabezpečia, že tréning bude efektívnejší, vytrvalejší a silnejší.

Pred a po intenzívnom športovom výkone je vhodné zvážiť príjem BCAA, ktoré podporujú rýchlu regeneráciu a poskytujú energiu pre svaly. Ich prítomnosť v tele urýchľuje tvorbu bielkovín a zabraňuje ich rozkladu vo svaloch počas náročného cvičenia a fyzickej námahy. 

Medzi kvalitné zdroje energie, ktoré podporujú športový výkon, patrí strava s doplnkami obsahujúcimi stimulujúce látky, ako sú:

Efektívnym riešením na podporu výkonu je aj kreatín, ktorý pomáha svalom produkovať energiu počas cvičenia.

Ďalšie vhodné zdroje na podporu výkonu

  • Maltodextrín – vďaka svojim vlastnostiam nezaťažuje žalúdok a nespôsobuje zažívacie ťažkosti. Je vhodným zdrojom energie pri vytrvalostných športoch pre podporu výkonu.
  • Glukóza – jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi. Dostáva sa tak do celého tela a funguje ako rýchly zdroj energie.
  • Taurín – prírodný stimulant, ktorý priaznivo ovplyvňuje výdrž a výkon. Odporúča sa ľuďom, ktorí sa chystajú na intenzívny a dlhotrvajúci fyzický výkon.
  • ThermoFit – termogénny spaľovač tukov obsahuje prírodné látky, ktoré nielen podporujú intenzívne spaľovanie tukov, ale tiež dodávajú telu potrebnú energiu, čím zvyšujú a podporujú fyzický výkon.