Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Lahodný proteín, ktorý dodá telu potrebné bielkoviny a zároveň ho dobije energiou. Tento protein je vhodný pre športovcov, ktorí sa venujú vytrvalostným športom a pre deti od 8 rokov, ktoré majú vysoký energetický výdaj. Proteín je ľahko stráviteľný a tak nezaťažuje žalúdok. Je obohatený... Čitať viac

ENERGY Protein
Balenie:
Príchuť:
Cena:
59.90 €

Základný popis produktu

ENERGY Protein bol vyvinutý pre potreby športovcov a športujúcej mládeže, ktorí pri svojich športových výkonoch spotrebujú veľa energie. Ak už sa vy alebo vaše dieťa venujete napr. cyklistike, behu, futbalu či inému vytrvalostnému športu, je dôležité, aby ste stratenú energiu a živiny prijali do tela čo najskôr.

Obsahuje 50 % bielkovín a 38 % sacharidov, čím zabezpečuje telu bohatý zdroj stavebných látok a energie.

Je obohatený o anabolizujúce látky ako L-glutamín a BCAA, ktoré sú potrebné pri raste svalovej hmoty, ochrane svalstva a pri regenerácii po náročnom tréningu, okrem toho dodajú športovcovi potrebnú energiu. Enzýmový komplex obsiahnutý v ENERGY Protein zlepšuje jeho vstrebávanie, využiteľnosť všetkých nutričných látok v ňom obsiahnutých a zabraňuje nafukovaniu.

Bielkoviny sú jedným z kľúčových živín, ktoré by ste mali po fyzickej aktivite prijať:

 • bielkoviny regenerujú svalstvo po fyzickom výkone,
 • bielkoviny sú potrebné na tvorbu rôznych enzýmov a hormónov, ktoré riadia metabolické procesy vtele,
 • bielkoviny obnovujú energetické rezervy vorganizme,
 • konzumácia bielkovín môže pomôcť udržať pocit sýtosti a zabrániť neskoršiemu prejedaniu sa.

Význam sacharidov

Sacharidy majú kľúčový význam pre športový výkon a fyzickú aktivitu. Sú dôležitým zdrojom energie pre svaly a mozog, a ich dostatočný príjem môže výrazne ovplyvniť vašu schopnosť vykonávať intenzívny tréning a dosahovať optimálne výsledky.

ENERGY Protein obsahuje

 • Srvátkový proteínový koncentrát
  Srvátkový koncentrát obsahuje vysoké množstvo kvalitných bielkovín a esenciálnych aminokyselín. Prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty a celkovej obnove organizmu po fyzickej aktivite.
 • Sušené odtučnené mlieko
  Sušené odtučnené mlieko je zdrojom bielkovín. Proteínovému nápoju ENERGY Protein dodáva delikátnu mliečnu chuť.
 • Maltodextrín
  Maltodextrín poskytuje dlhodobý a stabilný prísun energie počas dlhšieho trvajúceho tréningu alebo súťaže. Po športovom výkone sa maltodextrín používa na rýchle obnovenie zásob glykogénu, čím sa podporí rýchlejšia regenerácia a pripravenosť na ďalší tréning.
 • Glukóza
  Glukóza (hroznový cukor) predstavuje primárny zdroj energie pre telo, a to aj pre mozog. Je dôležitá pre celkovú funkciu tela, vrátane športového výkonu - rýchlo sa absorbuje do krvi a poskytuje tak telu okamžitú dodávku energie. Mozog je veľmi energeticky náročný orgán, a preto potrebuje spoľahlivý zásobník cukru na to, aby mohol fungovať správne. Glukóza je pre mozog takmer jediným zdrojom energie, na rozdiel od iných častí tela, ktoré môžu čerpať energiu aj z tukových zásob.
 • Glutamín
  L-glutamín je aminokyselina, ktorá má dôležité úlohy v organizme, najmä v svalovom tkanive a imunitnom systéme. L-glutamín sa často označuje ako "aminokyselina regenerácie" kvôli svojej úlohe pri oprave a regenerácii svalových tkanív. Ďalej pomáha minimalizovať katabolizmus svalov (rozklad svalových tkanív na energiu), čím sa udržuje svalová hmota a športový výkon. Glutamín je dôležitým hráčom aj pre udržanie zdravej funkcie tenkého čreva, integrity sliznice a imunitnej odpovedi. Jeho dostatočný prísun z potravy je dôležitý pre udržanie celkového zdravia tráviaceho systému.
 • BCAA
  BCAA (v jednej dávke až 4,34 g) je skupina troch esenciálnych aminokyselín: valín, leucín a isoleucín. Tieto aminokyseliny majú dôležité úlohy v organizme, najmä v svalovom tkanive:
  - Podpora svalovej regenerácie: BCAA pomáhajú k rýchlejšej regenerácii svalových tkanív po tréningu.
  - Ochrana svalovej hmoty: Počas tréningu na vytrvalosť alebo svalovej aktivity dochádza ku katabolizmu svalov, teda k rozkladu svalov na energiu. Práve BCAA chránia svaly pred rozkladom a tým aj ich pretrénovaniu (svalovej horúčke) a poškodeniu.
 • Vitamíny skupiny B
  Vitamíny B skupiny (B6, B2, B1, B12, B9) obsiahnuté v proteíne hrajú dôležitú úlohu v mnohých biochemických procesoch v tele, vrátane metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín. Tieto vitamíny majú tiež významný vplyv na energetický metabolizmus, nervový systém a tvorbu červených krviniek. Keďže športový výkon je často spojený s náročnými fyziologickými požiadavkami na telo, vitamíny skupiny B môžu mať pozitívny vplyv na športový výkon.
 • Komplex tráviacich enzýmov
  Tráviace enzýmy sú biologicky aktívne molekuly, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri procese trávenia potravy.
  - Redukcia tráviacich ťažkostí:. Tráviace enzýmu zabraňujú vzniku tráviacich ťažkostí, ako je napríklad pocitu ťažkosti po jedle, plynatosť alebo kŕče.
  - Lepšie vstrebávanie živín: Tráviace enzýmy môžu prispievajú k lepšiemu vstrebávaniu živín, vrátane bielkovín, vitamínov a minerálov. Tým sa zabezpečí, že telo efektívnejšie využívalo prichádzajúce živiny na podporu rôznych telesných funkcií.

Pre koho je produkt určený

ENERGY Protein je vhodný pre celiatikov a deti od 8 rokov.

 • Vytrvalostní športovci: Aktívni športovci s vysokým energetickým výdajom potrebujú na podporu regenerácie a rastu svalov vyššie množstvo bielkovín a na doplnenie energie dávku sacharidov.
 • Fitness nadšenci: Často potrebujú väčšie množstvo proteínu, aby podporili nárast svalovej hmoty a energiu na rýchlejšie obnovenie glykogénu.
 • Deti od 8 rokov: Proteín je vhodný pre mladých športovcov ale aj pre deti s vysokým energetickým výdajom. Bielkoviny sú dôležité pre správny rast a vývoj detí a dospievajúcich. Zabezpečujú tvorbu nových buniek a tkanív.
 • Začiatočníci: chutný proteín pre ľudí, ktorí začínajú so športom, ktorí chcú podporiť rast svalovej hmoty a doplniť energiu.
 • Starší ľudia: S vekom môže dochádzať k strate svalovej hmoty a oslabeniu svalovej funkcie. Energy PROTEIN pomáha udržiavať svalovú hmotu a dopĺňa energiu.

Odporúčané dávkovanie

Jedna dávka 35 g = 3 odmerky ENERGY Protein.

 • Dospelí: 1 - 2 dávky denne medzi jedlami; ako zdroj energie užívajte pred tréningom, pre lepšiu regeneráciu organizmu po tréningu.
 • Deti: 1 - 2 dávky denne medzi jedlami. Vhodné pri malnutrícii.

Použitie

Tipy:

 • Vodu môžete nahradiť rastlinným či nízkotučným mliekom, avšak pre lepšiu využiteľnosť živín odporúčame proteíny zarábať vždy s vodou.
 • Voda môže byť studená alebo izbovej teploty, podľa vašich preferencií, avšak studená voda môže spôsobiť horšiu rozpustnosť.
 • Po vyšejkovaní proteínu počkajte s konzumáciou aspoň 5 minút. Za tento čas sa dokonale spoja všetky jeho zložky a dosiahnete tak maximálneho účinku a chuti.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Nutričné hodnoty a zloženie

100g1 dávka (35 g)%RVH* na dávku
Energetická hodnota 1628 kJ/384 kcal570 kJ/134,4 kcal6,7 %
Tuky3,24 g1,13 g1,62 %
z toho nasýtené mastné kyseliny2,16 g0,76 g3,78 %
Sacharidy39,03 g13,66 g5,25 %
z toho cukry20,34 g7,91 g 
Bielkoviny50 g17,27 g35 %
Soľ1,15 g0,40 g6,69 %
*RVH - referenčná výživová hodnota
Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

Základ: srvátkový proteínový koncentrát, maltodextrín, sušené odstredené mlieko, glukóza, L-glutamín, zmes BCAA aminokyselín (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), zahusťovadlá: guarová guma a xantan, kuchynská soľ, vitamínový premix (C (kyselina L-askorbová), niacín (nikotínamid), E (D–α–tokoferylacetát), kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý), B6 (pyridoxínhydrochlorid), B2 (riboflavín), B1  (tiamínhydrochlorid), kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutámová), biotín (D-biotín), B12 (kyanokobalamín)), sladidlá (glykozidy steviolu, sukralóza); enzýmový komplex (papaín, amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza, bromelaín).

PRÍCHUTE

Čokoláda: základ + kakaový prášok 22-ný %, aróma: čokoláda.

Vanilka: základ + aróma: vanilka.

Banán: základ + ovocný prášok banánový, prírodné farbivo: rastlinný extrakt z Požltu farbiarskeho (Carthamus tinctorius), aróma: vanilka, banán.

Jahoda: základ + ovocný prášok jahodový, prírodné farbivo: extrakt z Repy červenej, aróma: jahoda, vanilka.

Ananás-kokos: základ + arómy

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti do 7 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

100g1 dávka (35 g)%RVH* na dávku
Vitamín C38 mg13,3 mg16,7
Niacín11,5 mg4,04 mg25,3
Vitamín E6,4 mg2,24 mg18,7
Kyselina pantoténová4,3 mg1,5 mg25
Vitamín B21,3 mg0,47 mg33,6
Vitamín B61,3 mg0,46 mg32,8
Vitamín B10,9 mg0,33 mg30
Vitamín B120,57 μg0,2 g8
Kyselina listová125μg43,9 μg22
Biotín98 μg34,4 μg68,8
*RVH - referenčná výživová hodnota
Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)
100g1 dávka (35 g)
Alanín2,4 g840 mg
Arginín1,27 g444 mg
Asparagín 6,0 g2,1 g 
Cysteín1,1 g385 mg 
Glutamín12,95 g4,53 g 
Glycín0,9 g315 mg 
Histidín0,8 g280 mg 
Izoleucín*3,5 g1,23 g 
Leucín*5,8 g2,03 g 
Lyzín*4,5 g1,58 g 
Metionín*1,17 g409 mg 
Fenylalanín*1,5 g525 mg 
Prolín3,3 g1,15 g 
Serín2,2 g770 mg 
Treonín*3,98 g1,39 g 
Tryptofán*1,2 g420 mg 
Tyrozín1,3 g455 mg 
Valín*3,1 g1,09 g
EAK24,75 g8,66 g 
z toho BCAA12,4 g4,34 g
* EAK - esenciálne aminokyseliny
 • Kalórie

  134,4 kcal
 • Tuky

  1,13 g
 • Sacharidy

  13,66 g
 • Bielkoviny

  17,27 g
ENERGY Protein

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  1 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x