Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Výživové doplnky pre kulturistov

Venujete sa intenzívnym cvičeniam? U výbušných typov športov ako kulturistika, vzpieranie či silový trojboj je základom a zároveň nevyhnutnosťou kreatín. Zvyšuje a dodáva silu a jednoducho sa vstrebáva. Či už sa aktuálne nachádzate v objemovke, rysovacej fáze alebo ste len začali s kulturistikou, v každom prípade treba byť disciplinovaný pri estetizácii vášho svalstva a tiež dbať na jeho správnu výživu vo forme unikátnych výživových doplnkov pre kulturistov.

Kreatín je aminokyselina prirodzene sa vyskytujúca v tele, ktorá podporuje rast svalovej hmoty, zlepšuje silu, dynamiku a fyzickú výkonnosť. Ľudský organizmus má schopnosť syntetizovať kreatín len v prípade dostatočného množstva aminokyselín arginínu, metionínu a glycínu.

Pokiaľ ho je v tele dostatok, napomáha udržiavať optimálnu koncentráciu ATP (adenozíntrifosfát), vo forme kreatínfosfátu, ktorý je využívaný po vyčerpaní glykogénových zásob na svalovú prácu. Zvyšuje fyzickú výkonnosť pri opakovaných vysoko intenzívnych cvičeniach s krátkymi intervalmi odpočinku. 

No netreba zabúdať ani na BCAAproteíny, ktoré majú svoje miesto v rade výživových doplnkov pre kulturistov, nakoľko sa spolupodieľajú na procese, progrese a úspechu. Či už ako budovatelia svalovej hmoty alebo na regeneráciu po tréningu. Táto kombinácia je ideálna výživa pre kulturistov.