Gainery a sacharidy

Potrebujete pribrať na váhe? Chýbajú vám kalórie? Gainer je váš spojenec, ak ste sa rozhodli nabrať objem. Má vysoký obsah sacharidovkalórií. Často po ňou siahnu kulturisti, aktívni športovci a ľudia, ktorí potrebujú vybudovať telesnú hmotu na neskoršiu rysovaciu fázu tréningu. Alebo ste na toľko zaneprázdnení, s náročným denným režimom a na prípravu komplexného jedla vám už vôbec nezostáva čas? I v tomto prípade môže poslúžiť gainer, ako rýchlym spôsobom získania potrebných kalórií.

  Najlepší gainer na pribratie

  V angličtine znamená slovo „gain“ naberanie hmotnosti. Pokiaľ chcete mať pekne definované svaly, ale zatiaľ nemáte dostatok základu na ich vytvorenie, môže byť riešením gainer na pribratie s vysokým obsahom bielkovín a sacharidov. Ak bojujete s nedostatkom kalórií vo vašej strave, zmeňte svoj uhol pohľadu. Riešením je práve gainer na objem. Pomôže vám formovať pevnú svalovú hmotu kombináciou jednoduchých a zložitejších sacharidov, kvalitných bielkovín ako srvátkový a sójový proteín a dodatočnými tráviacimi enzýmami, ktoré podporujú lepšie využitie živín. Jeho účinky môžu byť viditeľné aj pre tých, ktorí nie sú profesionálni kulturisti, ale majú ťažkosti s prírastkom hmotnosti alebo chcú zvýšiť váhu bez prejedania sa nezdravým jedlom.

  Pre koho je gainer prevažne určený

  • športovcom na efektívny nárast svalov
  • bodybuilderom, ktorí majú dlhotrvajúce zaťaženie a veľké fyzické vypätie počas tréningov
  • vytrvalostným športovcom na doplnenie energie a rýchlejšiu regeneráciu
  • ľuďom s rýchlym metabolizmom
  • ľuďom, ktorí majú problém pribrať na váhe.

  Gainer pre ženy

  Patríte i vy medzi ženy snívajúce o krásnom vyrysovanom tele, dokonalom brušku, pevných a štíhlych nohách, bez nadbytočného tuku? Najskôr budete musieť nabrať svalovú hmotu. Potom rysovať. To ale určite viete a preto je pre vás riešením práve gainer. Nie je iba pre kulturistov a už vôbec nie je určený iba mužom. I vy ženy môžete s dôverou užívať pravidelne gainery na pribratie svalovej hmoty, aby ste tú hmotu neskôr premenili na dokonalú postavu, po akej ste túžili.

  Glukóza

  Môžeme ju pokojne nazvať palivom pre svaly a mozog. Mozog bez glukózy je ako auto s prázdnou nádržou. Glukóza je jediný zdroj energie, ktorý vedia nervové bunky (neuróny) využiť. 1 lyžička glukózy sladí ako 0,8 lyžičky cukru. Po intenzívnom alebo pravidelnom dlhotrvajúcom fyzickom výkone prispieva glukóza k obnove normálnej svalovej funkcie. Výsledkom intenzívnych tréningov je svalová únava a vyčerpanie zásob glykogénu v kostrových svaloch. Je nenahraditeľným zdrojom sacharidov.