Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Glukóza je čistý hroznový cukor, ktorý funguje ako rýchly zdroj energie. Ocenia ho všetci, ktorí majú nadmerné fyzické a psychické zaťaženie. Nahrádza straty energie po športovom výkone a je vhodná aj pre malých športovcov. Glukóza má sladkú chuť, jej príprava je jednoduchá.

Glukóza
Balenie:
Cena:
10.90 €

Základný popis produktu Glukóza

Glukóza alebo hroznový cukor je jediná forma cukru, ktorá prúdi do krvi a tak sa dostáva do celého tela a funguje ako rýchly zdroj energie – „palivo pre svaly a mozog“. Bez glukózy mozog nedokáže správne pracovať. Glukóza je jediný zdroj energie, ktorý vedia nervové bunky – neuróny využiť. Na to, aby mozog vydal zo seba najlepšie, musí mať neustály prívod krvi s primeranou hladinou glukózy. Pokiaľ má organizmus dostatok prípadne prebytok glukózy, začne ju ukladať do pečene a svalov vo forme glykogénu (svalový cukor). Glykogén vzniká spájaním molekúl glukózy a slúži ako „sklad energie“ v prípade, že ju telo bude potrebovať.

Glukóza prispieva k obnove normálnej svalovej funkcie po vysoko intenzívnom alebo dlhotrvajúcom fyzickom výkone, ktorého výsledkom je svalový únava a vyčerpanie zo zásob glykogénu v kostrovom svalstve. Glukózu odporúčame pridávať aj do kreatínu, vďaka čomu sa zvyšuje využitie kreatínu až o 40 %, pričom vzniká reakcia, kedy sa kreatín automaticky dostane do cieľovej bunky rýchlejšie.

Glukóza napomáha chorým prekonávať choroby a urýchľuje zotavenie organizmu vyčerpaného športom, chorobou aj prácou. Glukóza je kaloricky rovnako výdatná ako repný cukor, má však nižšiu sladivosť, približne o 20 %. Lyžička glukózy sladí ako 0,8 lyžičky cukru. 

GLUKÓZA obsahuje:

 • 100 % D - glukóza – inak nazývaná aj ako hroznový cukor, dextróza alebo škrobový cukor je monosacharid, ktorý sa okamžite vstrebáva do krvi bez zaťaženia tráviaceho systému.

Pre koho je produkt Glukóza určený

 • Pre všetkých ľudí, ktorí nadmerne fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus
 • Pre posilnenie organizmu detí a starších ľudí ako zdroj energie
 • Pre športovcov najmä pri užívaní kreatínu
 • Pri nechutenstve
 • Pre ľudský mozog, ktorý je závislý na príjme glukózy
 • Pre študentov počas učenia

Odporúčané dávkovanie

 • Denná dávka: 20 – 40 g
 • Denná dávka pri zvýšenej námahe: 60 – 120 g v 3 - 4 dávkach, maximálne 30 g za hodinu
 • S kreatínom: 5 g kreatínu rozpustiť s 5 – 20 g glukózy

Príprava

Odporúčanú dennú dávku rozmiešajte v 250 ml vody a následne vypite.

Nutričné hodnoty a zloženie

100 g1 dávka (20 g)% RVH*1 dávka
Energetická hodnota1 555 kJ/366 kcal311 kJ/73,2 kcal3,7%

*RVH - referenčná výživová hodnota

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

D – glukóza.

UPOZORNENIE

Skladujte mimo dosahu detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale, pri teplote do 25 °C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

Glukóza

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  7 x
 • 4 hviezdičky
  2 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Z hroznového cukru.

Glukózu si dávajte ideálne počas zápasu a hneď po ňom na čo najrýchlejšie doplnenie glykogénu a zlepšenie regenerácie.

Glukóza je rýchly cukor s rýchlym vstrebávaním a nespôsobuje žiadne tráviace problémy.

Glukóza je rýchly cukor a maltodextrín pomalý. Glukózu je dobré užívať v prípade, že potrebujete dodať okamžite väčšie množstvo energie (napríklad pri úplnom vyčerpaní), maltodextrín Vám zabezpečí pomalší, ale dlhodobejší zdroj energie.