Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Glukóza je čistý hroznový cukor, ktorý funguje ako rýchly zdroj energie. Ocenia ho všetci, ktorí majú nadmerné fyzické a psychické zaťaženie. Nahrádza straty energie po športovom výkone a je vhodná aj pre malých športovcov. Glukóza má sladkú chuť, jej príprava je jednoduchá.

Glukóza
Balenie:
Cena:
10.90 €

Základný popis produktu Glukóza

Glukóza alebo hroznový cukor je jediná forma cukru, ktorá prúdi do krvi a tak sa dostáva do celého tela a funguje ako rýchly zdroj energie – „palivo pre svaly a mozog“. Bez glukózy mozog nedokáže správne pracovať. Glukóza je jediný zdroj energie, ktorý vedia nervové bunky – neuróny využiť. Na to, aby mozog vydal zo seba najlepšie, musí mať neustály prívod krvi s primeranou hladinou glukózy. Pokiaľ má organizmus dostatok prípadne prebytok glukózy, začne ju ukladať do pečene a svalov vo forme glykogénu (svalový cukor). Glykogén vzniká spájaním molekúl glukózy a slúži ako „sklad energie“ v prípade, že ju telo bude potrebovať.

Glukóza prispieva k obnove normálnej svalovej funkcie po vysoko intenzívnom alebo dlhotrvajúcom fyzickom výkone, ktorého výsledkom je svalový únava a vyčerpanie zo zásob glykogénu v kostrovom svalstve. Glukózu odporúčame pridávať aj do kreatínu, vďaka čomu sa zvyšuje využitie kreatínu až o 40 %, pričom vzniká reakcia, kedy sa kreatín automaticky dostane do cieľovej bunky rýchlejšie.

Glukóza napomáha chorým prekonávať choroby a urýchľuje zotavenie organizmu vyčerpaného športom, chorobou aj prácou. Glukóza je kaloricky rovnako výdatná ako repný cukor, má však nižšiu sladivosť, približne o 20 %. Lyžička glukózy sladí ako 0,8 lyžičky cukru. 

GLUKÓZA obsahuje:

 • 100 % D - glukóza – inak nazývaná aj ako hroznový cukor, dextróza alebo škrobový cukor je monosacharid, ktorý sa okamžite vstrebáva do krvi bez zaťaženia tráviaceho systému.

Pre koho je produkt Glukóza určený

 • Pre všetkých ľudí, ktorí nadmerne fyzicky alebo psychicky zaťažujú svoj organizmus
 • Pre posilnenie organizmu detí a starších ľudí ako zdroj energie
 • Pre športovcov najmä pri užívaní kreatínu
 • Pri nechutenstve
 • Pre ľudský mozog, ktorý je závislý na príjme glukózy
 • Pre študentov počas učenia

Odporúčané dávkovanie

 • Denná dávka: 20 – 40 g
 • Denná dávka pri zvýšenej námahe: 60 – 120 g v 3 - 4 dávkach, maximálne 30 g za hodinu
 • S kreatínom: 5 g kreatínu rozpustiť s 5 – 20 g glukózy

Príprava

Odporúčanú dennú dávku rozmiešajte v 250 ml vody a následne vypite.

Nutričné hodnoty a zloženie

100 g1 dávka (20 g)% RVH*1 dávka
Energetická hodnota1 555 kJ/366 kcal311 kJ/73,2 kcal3,7%

*RVH - referenčná výživová hodnota

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

D – glukóza.

UPOZORNENIE

Skladujte mimo dosahu detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale, pri teplote do 25 °C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

Glukóza

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  7 x
 • 4 hviezdičky
  2 x
 • 3 hviezdičky
  1 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x

Často kladené otázky

Z hroznového cukru.

Glukózu si dávajte ideálne počas zápasu a hneď po ňom na čo najrýchlejšie doplnenie glykogénu a zlepšenie regenerácie.

Glukóza je rýchly cukor s rýchlym vstrebávaním a nespôsobuje žiadne tráviace problémy.

Glukóza je rýchly cukor a maltodextrín pomalý. Glukózu je dobré užívať v prípade, že potrebujete dodať okamžite väčšie množstvo energie (napríklad pri úplnom vyčerpaní), maltodextrín Vám zabezpečí pomalší, ale dlhodobejší zdroj energie.