Osvieženie a proteín?  Určite skúste nový JUICY PROTEIN Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Výživový doplnok pre športovcov na zvýšenie výkonnosti, výbušnosti a rýchlosti. Kreatín od svetoznámej a overenej značky Creapure hrá dôležitú úlohu v energetickom metabolizme svalových buniek. Taktiež sa podieľa na dopĺňaní energetických zásob vo svaloch, čo môže mať vplyv na ich objem a silu.

Kreatín (Creapure®) 500g
Balenie:
Cena:
33.90 €

Základný popis produktu

Kreatín je aminokyselina prirodzene sa vyskytujúca v tele, ktorá sa využíva na energetické zásobovanie svalov, mozgu, srdca, ale aj samotných buniek. Prispieva k podpore rastu svalovej hmoty, zvyšovaniu sily, dynamiky a fyzickej výkonnosti. Zvyšuje fyzickú výkonnosť pri opakovaných vysokointenzívnych cvičeniach s krátkymi intervalmi odpočinku. Denný príjem kreatínu (3 g) môže zvýšiť účinok odporového tréningu a svalovú silu u ľudí starších ako 55 rokov. Kreatín zároveň pôsobí aj ako antioxidant, ktorý prispieva k ochrane buniek pred poškodením voľnými radikálmi.

Značka Creapure® pochádza z Nemecka a je na trhu už od roku 1990. Vyznačuje sa skutočne vysokou kvalitou bez prímesí rôznych neúčinných látok. Tento kreatín je známy po celom svete vďaka jeho technologicky patentovanému systému pre syntézu bielkovín.

Kreatín sa prirodzene vyskytuje hlavne vo svalovine, a to najmä červenom mäse a v rybách, preto je u vegánov a vegetariánov veľmi žiadaný. Ľudský organizmus má schopnosť syntetizovať kreatín len v prípade dostatočného množstva aminokyselín arginínu, metionínu a glycínu.

Benefity užívania kreatínu:

 • Zvýšenie fyzickej výkonnosti: Kreatín môže zlepšiť výkon pri krátkodobých, intenzívnych aktivitách, ako je vzpieranie alebo šprint.
 • Podpora svalového rastu: Kreatín môže prispievať k zvýšeniu svalového objemu a sily.
 • Rýchlejšia regenerácia: Užitie kreatínu môže pomôcť skrátiť čas potrebný na zotavenie medzi tréningami.
 • Zlepšenie výbušnej sily: Kreatín môže zvýšiť schopnosť vykonávať výbušné pohyby.
 • Hydratácia svalových buniek: Kreatín môže pomôcť pri zadržiavaní vody v svalových bunkách, čo môže viesť k zvýšeniu svalovej hmoty.

Creatine Pure obsahuje:

 • Kreatín
  Je súčasťou kreatínfosfátu, ktorý je najrýchlejším, najpohotovejším zdrojom pre resyntézu ATP, pri krátkych a veľmi intenzívnych cvičeniach. Jeho zásoby sú vo svale vyššie, než zásoby ATP.

Pre koho je produkt určený

Creatine Creapure® je vhodný pre diabetikov, celiatikov, vegánov a deti od 16 rokov.

 • Pre športovcov, ktorí vykonávajú veľmi intenzívne cvičenia
 • Výbušné typov športov ako kulturistika, vzpieranie, silový trojboj, šprint, crossfit
 • Pre ľudí s namáhavou mentálnou prácou
 • Pre študentov s potrebou okamžitej koncentrácie
 • Pre starších ľudí pre zlepšenie celkovej vitality organizmu a funkcie mozgu

Odporúčané dávkovanie

 • Zaťažovacia fáza: 5 g kreatínu 4 – 5 krát denne v priebehu 1. týždňa. Cieľom tejto fázy je maximálne nasýtenie svalov kreatínom
 • Udržiavacia fáza: 5 g kreatínu 1 – 2 x denne v priebehu 4 – 6 týždňov
 • Najlepšie užívať nalačno so sacharidovým nápojom (cukry sú dôležité na prenos kreatínu do bunky), pred tréningom a pred spaním
 • Odporúčame 2 týždňovú prestávku medzi ďalším užívaním

Použitie

1 odmerku prášku (5 g) rozmiešajte v 250 – 300 ml sladkej vody alebo džúsu. Pre lepšie využitie a vstrebateľnosť odporúčame kombinovať so sacharidovým nápojom (Gainer koktail, EnergoFit, HypoFit).

Nutričné hodnoty a zloženie

Kreatín monohydrát (creapure®).

UPOZORNENIE

Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívať ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Po otvorení obal starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzatvorenom obale pri teplote do 25 °C, mimo dosah malých detí.

Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/6122/2005/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

Kreatín (Creapure®) 500g

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  22 x
 • 4 hviezdičky
  5 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  1 x

Často kladené otázky

Podľa posledných štúdií nie je nutné užívať kreatín so sacharidovým nápojom.

Kreatín zvyšuje dlhodobo výkon preto je vhodné ho užívať a v dni kedy nemáte tréning, aby sa s ním organizmus nasýtil a urobil si zásoby.

Kreatín je látka, ktorá sa tvorí v organizme a je telu vlastná. Pri vyššom dávkovaní môžu vzniknúť maximálne tráviace problémy.

Kreatín v dávkach do 5 g denne môžete užívať dlhodobo, vo vyšších dávkach treba prejsť na dávku 5 g alebo produkt na určitý čas vysadiť.

Kreatín Pure nemá svoju značku ako Kreatín Creapure, dôležitý rozdiel je aj v kryštalizácii každý typ kreatínu či je to v Pure alebo Creapure má inú štruktúru, jeden je viac práškový, druhý menej a tento rozdiel je dôležitý pre zákazníka, pretože niektorým môže sadnúť aj jeden aj druhý druh, ale niekto môže lepšie znášať práškový, druhý viac kryštalický.