Jednozložkové proteíny

Každý športovec či kulturista by mal poznať dôležitosť proteínov a ich dodatočného príjmu popri fyzickej aktivite (oproti ľuďom, ktorí aktívne nešportujú a proteínový príjem im stačí v potrave). Preto tí, ktorí sa pravidelne potia v posilňovni a pri silovom tréningu, ich efekt určite ocenia. Dnes je na trhu mnoho rôznych druhov proteínov vhodných pre ľudí každého veku, pre akýkoľvek druh životosprávy či športového nasadenia - stačí zistiť, čo všetko dokážu. 

Srvátka

Je to jeden z dvoch proteínov obsiahnutých v mlieku, ten druhý je kazeín. Srvátka má relatívne nízky obsah laktózy a je považovaná za jeden z kompletných proteínov, pretože obsahuje všetkých deväť esenciálnych aminokyselín. Najväčšou výhodou oproti ostatným druhom je, že jej účinky sú komplexné. Každý, kto chce zhodiť pár kíl s pomocou proteínov, urobí dobre, ak siahne konkrétne po srvátke, pretože práve tento proteín výborne funguje pri redukcii hmotnosti. Môže však pomáhať aj inak: znižuje cholesterol, znižuje krvný tlak a posilňuje imunitu. Do našej ponuky sme ako novinku zaradili srvátkový izolát bez obsahu laktózy vhodný pre ľudí, ktorí trpia alergiou na mliečne bielkoviny. 

Kazeín

Od ostatných proteínov sa odlišuje tým, že do krvného obehu sa dostáva pomalšie, pomalšie sa rozkladá na aminokyseliny a jeho účinok trvá mnoho hodín. Preto mimoriadne dobre funguje počas spánku a často sa označuje za „nočný proteín“

Hovädzí proteín

Obsahuje aminokyseliny vo forme peptidov, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do svalov a prinášajú okamžitý nárast svalovej hmoty. Je vhodný ako alternatíva k srvátkovému proteínu pre športovcov alergických na laktózu a pre silové športy. Ak pre seba chcete urobiť maximum, poďte na to komplexne. Kombináciou správneho tréningu a vyváženej životosprávy s množstvom proteínov dosiahnete vypracovanú postavu rýchlejšie, zdravšie a hlavne s dlhotrvajúcim účinkom.

Zobraziť viac
Vynulovať filter
Zobrazených 1-8 z celkovo 8 záznamov.
Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info