Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Pokožka / Vlasy / Nechty

Krása vychádza zvnútra. Ak poskytujete svojmu telu všetko, čo potrebuje, cítite sa skvele a je to na vás vidieť. Za zdravú pokožku, vlasy a nechty vďačíte nielen tomu, akú používate kozmetiku. Ich kvalita v prvom rade závisí od vašej stravy a na tom, či máte dostatok vitamínov, minerálov a ďalších potrebných látok.

Pokožku tvorí niekoľko vrstiev, najdôležitejšia je epidermis – vonkajšia vrstva, ktorej povrch je posiaty odumretými bunkami. Pod ňou je dermis zásobovaná krvou, obsahujúca hlavne kolagénové a elastínové vlákna, ktoré jej dodávajú štruktúru a pevnosť. Logika hovorí, že ak bojujete so starnutím pleti priamo zvnútra – účinnými látkami, ktoré telo dokáže dobre vstrebať a dopraviť krvným obehom priamo do pokožky – efekt by mal byť väčší a dlhodobejší, než je tomu pri používaní krémov nanášaných na vonkajšiu, odlupujúcu sa vrstvu pokožky. Krémy sú schopné hydratovať len tieto mŕtve bunky a zvonku sa zdá, že pokožka pôsobí zdravšie. Bude to však len dočasný efekt, pretože účinné látky nepreniknú až dovnútra, kde telo vytvára nové bunky.

Ktoré živiny viditeľne vylepšia váš vzhľad?

  • KolagénPredstavuje niečo ako lešenie pre naše telo, ktoré vďaka nemu drží pohromade. Pokožku tvorí zo 75 %, zlepšuje jej štruktúru, elasticitu a je základným stavebným kameňom našich vlasov a nechtov.
  • Kyselina hyalurónováĎalšiu dôležitú látku, ktorá sa v našom tele prirodzene vyskytuje, predstavuje populárna kyselina hyalurónová. Prepožičiava pleti pružnosť, má jedinečnú schopnosť zadržiavať vodu (až tisícnásobok svojej hmotnosti), vďaka nej je pokožka hydratovaná, hladká a plná.
  • KeratínProteín nachádzajúci sa vo všetkých povrchových tkanivách – v pokožke, vlasoch aj nechtoch – dodáva im pevnosť, štruktúru a odolnosť voči voľným radikálom.
  • Vitamín B3Jednou z najsľubnejších látok nielen pre pleť je niacinamid (B3). Dokáže zlepšovať rôzne kožné problémy ako akné, ekzém, dermatitída, hyperpigmentácia, reparovať suchú či starnúcu pleť poškodenú slnkom.
  • Vitamín B7 - známy pod názvom biotín, je kľúčovou zložkou pre zdravý rast a obnovu buniek a syntézu mastných kyselín a aminokyselín v tele. Pomáha pokožku revitalizovať, zjednocovať jej farebný tón a tiež bojovať s voľnými radikálmi.
  • Koenzým Q10Nielenže pleť vďaka nemu pôsobí mladšie, koenzým Q10 dokáže doslova resetovať biologické hodiny. Tento prirodzený antioxidant pomáha minimalizovať jemné vrásky, má omladzujúce účinky – potláča rozklad elastínu a kolagénu.
  • Extrakt z hroznových jadierPredstavuje vynikajúci zdroj vitamínov C a E, ako aj ďalších účinných antioxidantov (flavonoidy, resveratrol). Pomáha chrániť pokožku a vlasy pred poškodením spôsobeným UV žiarením, udržuje ich elasticitu a pevnosť a tým spomaľuje nepríjemné prejavy plynutia času.