Premium Colostrum Premium Colostrum
Premium Colostrum

Premium Colostrum

Kód: 35300000600000
Výrobca: Kompava s.r.o.
Balenie:
Vyberte si variantu!
s DPH:
14,00 €
bez DPH:
11,67 €
Množstvo:
Výživový doplnok s obsahom vysokokvalitného bovinného (kravského) kolostra ako prírodný zdroj imunoglobulínov a rastových faktorov na posilnenie imunity.

Štítky:

Popis

Kolostrum (mledzivo) je výnimočná nutričná látka, ktorá slúži ako prvá potrava všetkým cicavcom prvých pár hodín hneď po narodení. Kolostrum dodáva perfektnú kombináciu imunitných a rastových látok, ktoré zabezpečujú podporu imunity a výživu pre celkový zdravý vývoj organizmu. Premium Colostrum obsahuje vysokokvalitné bovinné - kravské kolostrum, ktoré je vyrábané šetrným nízko-teplotným procesom, ktorý zabraňuje denaturácii (rozpadu) imunoglobulínov, ale zároveň zachováva vysokú mikrobiologickú kvalitu a bezpečnosť. Bovinné kolostrum obsahuje približne 20x väčšie množstvo imunitných a rastových faktorov ako ľudské kolostrum.

Kolostrum je prírodný zdroj imunoglobulínov, rastových faktorov, laktoferínu, lyzozýmu, vitamínov, minerálov i aminokyselín. Imunoglobulíny sú v organizme veľmi dôležité, pretože ide o protilátky, ktoré organizmus potrebuje, keď sa v tele objaví cudzia látka. Imunoglobulín G (IgG) neutralizuje baktérie a toxíny v krvi a lymfatickom systéme. Je tiež nazývaný ako gamaglobulín. Imunoglobulín M (IgM) sa viaže na vírusy, ktoré sa nachádzajú v obehovom systéme. Nachádza sa v krvnej plazme. Je veľmi účinný pri vírusových infekciách a tropických parazitoch. Imunoglobulíny D (IgD) a E (IgE) transportujú látky z krvi a aktivujú protialergénne reakcie. Imunoglobulín A (IgA) vstupuje do krvného obehu novorodenca priamo z materskej krvi. Poskytuje imunitnú ochranu už od narodenia až pokým si organizmus nezačne vytvárať vlastné protilátky. Laktoferín narušuje povrchové obaly niektorých mikroorganizmov, hlavne baktérií a plesní. Prirodzené rastové faktory obsiahnuté v kolostre zabezpečujú rast svalov a kostí, chrupavky, pokožky a nervového tkaniva. Uľahčujú hojenie rán po operáciách a úrazoch. Lyzozým je enzým vyskytujúci sa prirodzene v slinách, slzách, krvnej plazme, granulách bielych krviniek a materskom mlieku. Narušuje bakteriálne steny a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu.

Mledzivo v Premium Colostrum pochádza z vybraných fariem na severe Francúzska, z kontrolovaných chovov, z okolia francúzskej mliekarenskej spoločnosti, čím je zabezpečená jeho perfektná čerstvosť. Kravy tejto spoločnosti sú chované na farmách, ktoré využívajú tradičné know-how, rešpektujúce prírodu a zvieratá. Vysoká kvalita mlieka je zaručená neustálou kontrolou a dodržiavaním najprísnejších podmienok. Vďaka špeciálnym analýzam RID (Radial Immuno Diffusion) každej dávky, je Premium Colostrum zárukou štandardizovaného obsahu 35 % aktívnych imunoglobulínov (IgG).

Pravidelné užívanie Premium Colostrum podporuje imunitný systém, pomáha pri regenerácii svalov a upravuje trávenie. V období sezónnych alergií pomáha zmierňovať alergické prejavy ovplyvňovaním hladiny IgE v krvi.

Premium Colostrum obsahuje:

 • Kolostrum – tekutina mliečnej žľazy, ktorá sa objavuje do 72 hodín po pôrode. Vyrába sa z prvých 12 hodín po narodení teliatka. Počas týchto hodín je kvalita najvyššia, pretože kolostrum obsahuje najvyššiu koncentráciu imunoglobulínov, rastových faktorov a regulátorov imunity.

Premium Colostrum je vhodné:

 • Pri oslabenej imunite
 • V období zvýšeného výskytu vírusových a bakteriálnych infekcií
 • Pri alergiách
 • Na regeneráciu a tvorbu svalov
 • Po operáciách
 • Pri poruchách sliznice tráviaceho traktu
 • Pre deti od 3 rokov, dospelých i domácich miláčikov

Odporúčané dávkovanie Premium Colostrum:

 • Deti od 3 rokov: 1 kapsulu denne
 • Dospelí: 2 až 4 kapsule denne

Použitie:

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Nevhodné užívať s tráviacimi enzýmami. Dôležité užívať na lačno, 30 minút pred jedlom. Pri malých deťoch je vhodné obsah kapsúl vysypať do vody a hneď vypiť.

Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

Zloženie

Kolostrum (mlieko a mliečne výrobky) , živočíšna želatína, farbivo oxid titáničitý

Nutričná hodnota 100 g 1 kps 
  Kolostrum    77,77 g 350 mg +- 7,5%

Upozornenie:

Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/5088/2010/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenzie

Tatiana H.
30.09.2017

Linda B.
23.07.2018

 • nic
Marcela G.
22.11.2017

Škriniar R.
19.09.2017

 • super
Alexander S.
15.05.2018

:)

Eva B.
11.06.2018

Martina T.
05.12.2019

Dlho som hľadala ten správny produkt, ktorý by mi pomohol zvýšiť imunitu a nezaťažoval moje trávenie. Na Colostrum od Kompavy už nedám dopustiť. Často som bývala oslabená a chorá, na jeseň som vždy mala chrípku. Odkedy užívam toto kolostrum, chrípku som nemala už pár mesiacov. Dokonca sa mi zlepšilo trávenie a cítim sa oveľa lepšie.

Diskusia

Súvisiace produkty

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info