Špeciálne balenie
Probiodom Probiodom Probiodom Probiodom
Probiodom Probiodom Probiodom

Probiodom

Kód: probiodom
Výrobca: Kompava s.r.o.
Balenie:
Vyberte si variantu!
s DPH:
10,00 €
bez DPH:
8,33 €
Množstvo:
Výživový doplnok s obsahom 8 stabilných kmeňov probiotických kultúr pre dobré trávenie a podporu imunitného systému.

Štítky:

Popis

Probiodom obsahuje až 8 druhov probiotických kultúr, ktoré udržujú správnu rovnováhu dobrých črevných baktérií, a tým prispievajú k správnemu tráveniu. Osídľujú všetky časti tráviacej sústavy, od žalúdka až po hrubé črevo. V 1 grame sa nachádza až 2,5 miliardy probiotických kultúr. Užitočné črevné baktérie sú schopné produkcie vitamínov (K, skupina B), ako aj organických kyselín (kyselina mliečna a octová), ktoré pôsobia na optimalizáciu črevného pH. Najviac baktérií žije v tráviacom systéme, kde ovplyvňujú celkové trávenie, funkcie sliznice a imunitné mechanizmy čreva. Aj zloženie potravy ovplyvňuje črevnú mikroflóru. Nadmerné množstvo živočíšnych bielkovín spôsobuje premnoženie „hnilobných“ baktérií a naopak, dostatok komplexných sacharidov podporuje rast baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sú potrebné pre zdravú črevnú mikroflóru. K týmto baktériám patria aj probiotické baktérie.

Probiodom je doplnený o prebiotickú zložku (inulín a fruktooligosacharidy – FOS), ktorá podporuje životaschopnosť a rast priateľských črevných baktérií, predovšetkým bifidobaktérií a laktobacilov. Tie štiepia zložité molekuly FOS, čím vznikajú látky, ktoré vytvárajú nepriaznivé podmienky pre rast a rozmnožovanie nežiadúcich baktérií.

Probiodom obsahuje:

 • 4 kmene laktobacilov (Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus salivarius W24) – tento druh baktérií sa prirodzene nachádza v tráviacom trakte, v pošve, v materskom mlieku i na koži. Ich úlohou je bránenie rastu patogénnych baktérií, ktoré spôsobujú črevné zápaly a hnačky. Okysľujú prostredie čriev tým, že produkujú kyselinu mliečnu a bránia tak napríklad rastu salmonely. Znižuje výskyt vaginálnej mykózy a pozitívne ovplyvňuje činnosť močovej trubice kde bojuje aj proti Escherichia coli (tlmí jej rast a tým urýchľuje napr. liečbu zápalu močového systému)
 • 2 kmene bifidobaktérií (Bifidobacterium lactis W51 a W52) – ide o druh baktérií, ktorých hlavnou funkciou je trávenie vlákniny a iných komplexných sacharidov. Vďaka tomu, že trávia vlákninu, produkujú zdravé mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie čriev a tiež pomáhajú riadiť pocity hladu.
 • Lactococcus lactis W19 – ide o baktériu, ktorá za účasti s mliekom pomocou bakteriálnych enzýmov vytvorí z laktózy energetické molekuly (ATP). Vedľajším produktom ATP je kyselina mliečna, ktorá zmierňuje rozmnožovanie a rast škodlivých mikróbov a patogénov v črevách.
 • Enterococcus faecium W54 – je druh baktérie, ktorý zabraňuje v organizme rozmnožovaniu choroboplodných zárodkov či rozvoju cestovateľských hnačiek. Obnovuje vyváženosť flóry hrubého čreva a je zodpovedná aj za správne trávenie. Jej aktivitu zvyšuje selén. Má schopnosť priľnúť na črevnú stenu a zabudovať sa medzi ostatné črevné užitočné baktérie a tak bráni úniku patogénov cez črevnú sliznicu do krvi.

Probiodom je vhodný:

 • Pri zlej životospráve, jednostranných diétach a akomkoľvek črevnom diskomforte
 • Po užívaní antibiotík na obnovu prirodzenej črevnej mikroflóry
 • Aj na dlhodobé užívanie s pozitívnym účinkom na imunitný systém
 • Pre deti už od 3 rokov
 • Pre celiatikov (neobsahuje zdroj lepku)
 • Pre diabetikov (je potrebné započítať príjem sacharidov do denných jednotiek)

Odporúčané dávkovanie Probiodom:

 • Dospelí: 2 – 6 kapsúl
 • Deti od 3 rokov: 1 – 3 kapsule

Použitie:

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Zloženie

Kukuričný škrob, maltodextrín, inulín, chlorid draselný, rody baktérií, sulfid horečnatý, fruktooligosacha­ridy (FOS), enzýmy (amyláza), vanilkový prášok, sulfid manganistý, želatinová kapsula – farbivo (oxid titaničitý)

Probiotické kmene baktérií v 1 kps probiotík:

Bifidobacterium lactis W51 a W52, Enterococcus faecium W54, Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus salivarius W24, Lactococcus lactis W19.

Upozornenie:

Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Poznámka:  Výrobok je vhodný pre celiatikov(ne­obsahuje zdroj lepku). Výrobok je vhodný pre diabetikov (je potrebné započítať príjem sacharidov do denných jednotiek). 

Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/2347/2008/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenzie

Pistik
28.05.2017
 • doporucujem
jecek
27.10.2015
 • Probiotiká sú výborné, naozaj pôsobia (odkedy ich beriem, neviem, čo je zápal močového mechúra a 3-ročnému synovi sa výrazne zlepšil ekzém). Podmienkou je pravidelné užívanie aspoň 2x za deň.
Majka85
26.02.2016
 • Vynikajúce probiotiká, myslím si, že jedny z najlepších na slovenskom trhu.
Nina Kratochvilova
24.05.2017
 • Vynikajuce probiotika na trhu,ktore skutocne pomahaju a su cenovo naozaj pristupne.
Tomáš Molčák
23.07.2016
 • super
Marek Sulina
23.04.2017
 • fajn vela kmenov
 • nic
Dasa Duchajova
22.11.2017
 • Perfektní probio.
shidi
15.10.2016
 • výborná znášanlivosť a príjemne voňajú
Andrej Herák
13.02.2017
 • veľmi spokojný s výrobkom :)
Martina Benackova
08.04.2018
 • Probiodom mi pomaha bojovat s potravinovymi intoleranciami - pocit nafuknuteho brucha zmizol. Tiez som uzivala najvyssiu davku pred a pocas dovolenky v Nepale a uplne som sa vyhla tazkostiam s hnackami atd.
Mária
06.06.2016
 • Probiotiká sú vynikajúce ! Odkedy ich pravidelne užívam, výrazne sa mi zlepšila imunita. Prvýkrát som ich odskúšala v čase, kedy som dostala veľmi nepríjemú črevnú virózu, nič mi nepomáhalo, ani probiotiká z lekárne. Akonáhle som začala užívať tieto, behom 2 dní som bola v poriadku.
Ivan Vojtech
06.05.2018
 • Super, žiadne problémy a bolesti v bruchu.
Viliam Bedeč
05.11.2017
 • Aj pri užívani len jednej tobolky došlo k úprave stolice po 2 dňoch. Predchádzajúce probiotiká (drahšie) robili naopak problém. Naozaj odporúčam.

Diskusia

Súvisiace produkty

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info