Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?
Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?

Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?

Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?

Neviete si vybrať na trhu tie správne probiotiká? V nasledujúcich vetách vám spravíme obraz, aby ste výber mali jednoduchší. Existuje mnoho výrobcov probiotík, avšak technológia Probioact® je dôvod, prečo Probiodom výrazne vyniká medzi konkurenčnými probiotickými produktami.

Obsah

Čo sú probiotiká?

Ľudský organizmus je domovom mnohých baktérií. Nie však všetky stoja za vznikom nepríjemných ochorení. Mnohé z baktérií sú práve naopak zdraviu prospešné. Nazývame ich probiotiká. V najväčšom množstve sa nachádzajú v tráviacej sústave, najmä v hrubom čreve. Súbor týchto baktérií poznáme pod kolektívnym názvom črevná mikroflóra, ktorá zohráva kľúčovú úlohu v správnom fungovaní celého organizmu.

Vedeli ste, že niektoré baktérie majú vplyv na produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom? Práve tie tvoria v čreve istú ,,bariéru", ktorá chráni organizmus pred prienikom mikróbov, vírusov a baktérií.

Probiotiká obsahujú živé baktérie prirodzene sa nachádzajúce v črevnej mikroflóre. Probiotiká tak prispievajú k správnemu fungovaniu tráviaceho systému a zachovaniu prirodzeného množstva črevnej mikroflóry.

Vedeli ste, že počet probiotík v ľudskom tele je približne desaťnásobne vyšší, než počet samotných buniek nášho tela?

Probiotiká vs. prebiotiká

Dva pojmy, ktoré bývajú často nesprávne zamieňané, avšak skutočnosti majú odlišné vlastnosti. Ako bolo vyššie spomenuté, jednou z vlastností probiotík je práve obsah živých bakterií, ktoré však prebiotiká neobsahujú. V prípade prebiotík je kľúčové ich pôsobenie na UŽ EXISTUJÚCE baktérie črevnej mikroflóry, podporujú ich množenie a rast.

Dilema: ktoré probiotiká sú tie správne?

Neexistuje jeden kmeň probiotík, ktorý bol bol univerzálne účinný pre všetkých používateľov. Všetko totiž závisí od jedinečného mikrobiálneho zloženia žalúdka a čriev, takzvaného mikrobiómu. Výber probiotík závisí od individuálnych potrieb organizmu, tiež od problému, ktorý treba riešiť.

Počuli ste, že veľká časť obranyschopnosti organizmu pochádza zo žalúdka a čriev? Vedzte, že mikrobiologické zloženie v črevách a v žalúdku ovplyvňuje v ľudskom organizme oveľa viac procesov než imunitné reakcie.

Na čo si dať pozor pri nákupe probiotík?

Pri výbere nie len probiotík, ale všetkých výživových doplnkov treba byť opatrný. Prečo? Najmä preto, že nie všetky výživové doplnky svojim obsahom dokážu zabezpečiť tak prospešné účinky ako tvrdí ich obal. 

Pri výbere probiotík je pri zachovaní efektívnosti výživového doplnku dôležité zamerať sa na:

  • množstvo aktívnych kultúr;
  • celkové zloženie produktu;
  • spôsob užívania (Z dôvodu zabezpečenia efektívneho transportu účinných látok cez kyslé prostredie v žalúdku až do čriev.);
  • spôsob skladovania (Nesprávny spôsob skladovania môže spôsobiť uhynutie baktérií.).

Čím sú probiotiká Probiodom výnimočné?

  • Technológia Probioact®

Probioact® je inovatívna technológia, ktorá  funguje na princípe starostlivo vybraných ingrediencií, ktoré podporujú životaschopnosť a prémiovú kvalitu probiotických kmeňov v našom Probiodome. Ide o kombináciu bielkovinovej zložky,  minerálov, prebiotík a enzýmov, ktoré zabezpečia, že Probiodom si pri izbovej teplote uchová garantovaný počet probiotických baktérií až ku dňu exspirácie. Garancia počtu baktérií  ku dňu exspirácie však nie je jediným benefitom, technológia Probioact® podporuje optimálne prežitie probiotických kmeňov počas prechodu gastrointestinálnym traktom,  stimuluje metabolickú aktivitu, čím zabezpečuje, že baktérie v Probiodome sú živé a aktívne.  

  • Garancia živých buniek ku dňu exspirácie

Probiotiká definujeme ako mikroorganizmy, pre ich funkčnosť a celkovú účinnosť je tak dôležité, aby zostali stabilizované a na žive až ku dátumu spotreby. V tradičných probiotických produktoch vplyvom vody, kyslíka či teploty, značná časť týchto baktérií uhynie už počas skladovania. K zákazníkovi sa tak dostane produkt, ktorého kvalita a funkčnosť je značne znížená, pretože časť baktérií je neaktívnych (uhynutých). Pri technológii Probioact® však zostávajú bunky živé počas celej doby, minimálne do dňa dátumu spotreby, čo pre zákazníka znamená kvalitný a najmä účinný a funkčný produkt.

  • Prechod gastrointestinálnym traktom

Nízke pH žalúdku či tráviace enzýmy pri tradičných probiotických produktoch zapríčinia, že časť probiotických kmeňov uhynie počas prechodu tráviacim traktom. Technológia Probioact® chráni probiotické baktérie i v týchto „nepriateľských“ podmienkach a zabezpečí, že baktérie prejdú tráviacim traktom živé.

  • Stimulácia metabolickej aktivity

Produkcia mliečnych kyselín, bakteriocínov, krátkych reťazcov mastných kyselín a iných metabolitov sú účinkami probiotických kultúr. Práve tieto účinky majú priaznivý vplyv na ľudské zdravie. Aby sme skrz probiotické produkty tieto účinky dosiahli, je dôležité, aby probiotické baktérie boli nie len živé, ale aj  metabolicky aktívne. Na aktivitu baktérií vplýva kyselina mliečna, ktorá odráža metabolickú aktivitu probiotických baktérií. Čím viac kyseliny mliečnej sa produkuje, tým viac sú probiotické baktérie aktívne. Preto vďaka technológii Probioact® tak Probiodom obsahuje  špeciálne vybrané prísady, ktoré zlepšujú metabolické aktivity probiotických baktérií.