"prezliekame" produkty nový dizajn, nové etikety

Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?
Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?

Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?

Ako vybrať správne probiotiká a v čom je Probiodom výnimočný?

Neviete si vybrať na trhu tie správne probiotiká? V nasledujúcich vetách vám spravíme obraz, aby ste výber mali jednoduchší. Existuje mnoho výrobcov probiotík, avšak technológia Probioact® je dôvod, prečo Probiodom výrazne vyniká medzi konkurenčnými probiotickými produktami.

Technológia Probioact®

Probioact® je inovatívna technológia, ktorá  funguje na princípe starostlivo vybraných ingrediencií, ktoré podporujú životaschopnosť a prémiovú kvalitu probiotických kmeňov v našom Probiodome. Ide o kombináciu bielkovinovej zložky,  minerálov, prebiotík a enzýmov, ktoré zabezpečia, že Probiodom si pri izbovej teplote uchová garantovaný počet probiotických baktérií až ku dňu exspirácie. Garancia počtu baktérií  ku dňu exspirácie však nie je jediným benefitom, technológia Probioact® podporuje optimálne prežitie probiotických kmeňov počas prechodu gastrointestinálnym traktom,  stimuluje metabolickú aktivitu, čím zabezpečuje, že baktérie v Probiodome sú živé a aktívne.  

Garancia živých buniek ku dňu exspirácie

Probiotiká definujeme ako mikroorganizmy, pre ich funkčnosť a celkovú účinnosť je tak dôležité, aby zostali stabilizované a na žive až ku dátumu spotreby. V tradičných probiotických produktoch vplyvom vody, kyslíka či teploty, značná časť týchto baktérií uhynie už počas skladovania. K zákazníkovi sa tak dostane produkt, ktorého kvalita a funkčnosť je značne znížená, pretože časť baktérií je neaktívnych (uhynutých). Pri technológii Probioact® však zostávajú bunky živé počas celej doby, minimálne do dňa dátumu spotreby, čo pre zákazníka znamená kvalitný a najmä účinný a funkčný produkt.

Prechod gastrointestinálnym traktom

Nízke pH žalúdku či tráviace enzýmy pri tradičných probiotických produktoch zapríčinia, že časť probiotických kmeňov uhynie počas prechodu tráviacim traktom. Technológia Probioact® chráni probiotické baktérie i v týchto „nepriateľských“ podmienkach a zabezpečí, že baktérie prejdú tráviacim traktom živé.

 

Stimulácia metabolickej aktivity

Produkcia mliečnych kyselín, bakteriocínov, krátkych reťazcov mastných kyselín a iných metabolitov sú účinkami probiotických kultúr. Práve tieto účinky majú priaznivý vplyv na ľudské zdravie. Aby sme skrz probiotické produkty tieto účinky dosiahli, je dôležité, aby probiotické baktérie boli nie len živé, ale aj  metabolicky aktívne. Na aktivitu baktérií vplýva kyselina mliečna, ktorá odráža metabolickú aktivitu probiotických baktérií. Čím viac kyseliny mliečnej sa produkuje, tým viac sú probiotické baktérie aktívne. Preto vďaka technológii Probioact® tak Probiodom obsahuje  špeciálne vybrané prísady, ktoré zlepšujú metabolické aktivity probiotických baktérií.