CÉ Vitamín v prášku CÉ Vitamín v prášku
CÉ Vitamín v prášku

CÉ Vitamín v prášku

Kód: 3192100000000
Balenie:
Forma:
Vyberte si variantu!
s DPH:
7,90 €
bez DPH:
6,58 €
Množstvo:
Vitamín C je jedným z najdôležitejších vitamínov v našom tele. Ide o silný antioxidant, ktorý má na zdravie človeka zásadný vplyv.

Popis

Vitamín C je známy aj ako kyselina askorbová, ktorá ovplyvňuje normálny priebeh biochemických reakcií v tele. Pomáha pri detoxikácii pečene, tvorbe kolagénu, vstrebávaní železa, metabolizme tukov či podpore imunity. Zároveň znižuje oxidačný stres, ktorý je jedným z dôležitých faktorov poškodzovania buniek, predčasného starnutia a degeneratívnych procesov v organizme. Vitamínom C sa nedá predávkovať, keďže ide o vitamín, ktorý je rozpustný vo vode. Prebytočné množstvo sa vylučuje z tela von močom. Aj to je dôvod prečo je potrebné vitamín C pravidelne dopĺňať. Najviac vitamínu C je možné nájsť vo väčšine citrusových plodov, paradajkách či v červenej a zelenej paprike. Avšak vitamín C sa z potravín vytráca pri varení a dlhodobom skladovaní.

Nedostatok vitamínu C sa prejavuje vysokou hladinou medi v organizme, objavujú sa srdcovo-cievne problémy, znižuje sa odolnosť voči stresu, dlhšie sa hoja rany a je oslabený imunitný systém.

CÉ vitamín v prášku ochraňuje vnútorné orgány, centrálny nervový systém pred voľnými radikálmi, ktoré ich poškodzujú a urýchľujú starnutie. Pomáha pri odstraňovaní problémov s častým krvácaním z nosa a vnútorným krvácaním. Užívanie vitamínu C môže skrátiť chorobu o 1 až 2 dni. Prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy. Aj to sú dôvody, prečo je dobré si dopriať dennú dávku vitamínu C.


CÉ vitamín v prášku obsahuje:

 • 100 % kyselina L-askorbová – vitamín C v práškovej forme k udržaniu správneho fungovania imunitného systému a ďalších biochemických procesov v našom organizme

CÉ vitamín v prášku je vhodný:

 • Na každodenné doplnenie vitamínu C pre zvýšenie imunity
 • Pre ľudí s oslabenou imunitou (starší ľudia, ľudia po operáciách a v rekonvalescencii)
 • Pri doplnkoch s obsahom kolagénu (na jeho lepšie vstrebávanie a účinok)
 • Pre tehotné a dojčiace ženy
 • Pre ľudí často konzumujúcich alkohol
 • Pre fajčiarov – fajčiari by mali zvýšiť dávku o 35 mg denne, keďže svoje bunky vystavujú oxidačnému poškodzovaniu toxínmi z cigariet

Odporúčané dávkovanie CÉ vitamínu v prášku:

 • Dospelí a tehotné ženy: 1x denne 100 mg
 • Deti: 1x denne 50 – 100 mg
 • 1 odmerka/1 mokka lyžička = cca 1000 mg

Použitie:

Množstvo odporúčaného dávkovania rozpustiť vo vode, v džúse alebo v čaji.

Zloženie

Zloženie:

Vitamín C (kyselina L-askorbová) 1000 mg

Upozornenie:

Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenzie

Lukáš P.
30.10.2019

Neznášam prehĺtanie tabletiek. Tento vitamín si dám pohodlne cez odmerku rovno do čaju alebo do vody. Super, že je vo forme prášku. Malo by byť viac takýchto vitamínov.

Petra D.
11.09.2020

Myslím si, že tento produkt je "must have" do každej domácnosti. Hneď ako sa začnem cítiť, že na mňa "niečo lezie" pridávam si céčko všade - do vody, do čaju a dokonca aj niektorých iných vyživových doplnkov od Kompavy napr. do HypoFitu alebo Gelo-3. Určite odporúčam.

 • prášková forma
 • cena
 • rýchlo sa minie
Hana N.
07.05.2020

Doteraz som užívala vždy len céčko v kapusliach, ale toto práškové mi príde oveľa viac praktickejšie - keďže si môžem nabrať buď plnú odmerku alebo jednoducho na lyžičku a zamiešať do vody, ktorá bude oveľa osviežujúcejšia s kyselkavou príchuťou. Céčko nebolo nikdy také dobré :) a hlavne viem, že mám pokrytú jeho dennú dávku.

 • praktická rozpustnosť a šikovná odmerka

Diskusia

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info