Zmluvná výroba

Zmluvná výroba

KOMPAVA ako slovenský výrobca, sa okrem výroby výživových doplnkov venuje aj obchodu so surovinami a zmluvnej výrobe doplnkov výživy.

O spoločnosti

Spoločnosť KOMPAVA bola založená 1. apríla v roku 2002 v Novom Meste nad Váhom, manželmi Komorechovými, kde pôsobí až dodnes a neustále sa rozrastá.

Už viac ako 22 rokov na trhu.

Od samotných začiatkov sa spoločnosť zameriava nie len na výrobu a predaj výživových doplnkov, ale hlavne na svoj vlastný vývoj. Každý jeden produkt je vyvíjaný a vyrábaný tak, aby mal maximálnu funkčnosť a obsahoval suroviny tej najvyššej kvality.

Vývoj produktov

Spoločnosť KOMPAVA je stabilnou firmou, ktorá samostatne realizuje vývoj vlastných výživových doplnkov. Pri spolupráci s profesionálnymi i hobby športovcami, lekármi, fyzioterapeutmi i výživovými poradcami implementuje všetky poznatky do receptúry produktov.

Dôležitosť kladie hlavne na bezpečnosť a efektivitu produktu. Bez splnenia týchto dvoch dôležitých aspektov, neopustí výživový doplnok vývojové centrum, neregistruje sa a nedostane sa tak na trh.

Implementovaný kontrolný systém a certifikát FSSC 22000 zaručuje 100 % kvalitu a bezpečnosť výrobku.

Firma si zabezpečuje sama laboratórne testy v akreditovaných laboratóriách, testy účinnosti so športovcami, lekármi i klinikami. Vo vlastnom laboratóriu sa preveruje každá jedna surovina, s každou jednou dodávkou.

Produkty sú vyrábané z čistých potravinárskych a farmaceutických surovín, ktoré sú povolené v rámci Európskej únie.

Portfólio produktov

Portfólio tvorí viac ako 80 produktov, ktoré sú rozdelené do troch rád:

 • športová rada - proteíny, spaľovače, energizéry, pitný režim, aminokyseliny, predtréningové stimulanty, produkty na regeneráciu
 • pharma rada - imunita, trávenie, detoxikácia, nervový systém, kĺby, srdce a cievy
 • anti age rada - produkty na výživu pokožky, vlasov, nechtov a zlepšenie vitality

Produkty sú distribuované do športových obchodov, fitness centier, lekární, bio obchodov, športových klubov, zdravotných kliník, siete dm drogerie markt či do rôznych e-shopov.

Všetky výrobky sú vyvíjané a vyrábané nielen pre vrcholových športovcov a aktívnych jedincov, ale tiež pre ľudí, ktorí radi skvalitňujú svoj život a upevňujú celkové zdravie.

Tím spoločnosti KOMPAVA neustále drží krok s dobou, sleduje popredné svetové trendy a štúdie v oblasti výživy, športu a podpory zdravého životného štýlu.

Neustály rast

Firma spočiatku fungovala ako výrobca výživových doplnkov v malých výrobných priestoroch, kde sa takmer všetko robilo „ručne“. Na vývoji receptúr pracovala sama pani majiteľka, ktorá je vyštudovaná biochemička.

Dnes na vývoji pracuje tím vyštudovaných odborníkov a vo výrobných priestoroch sa nachádzajú moderné stroje na zabezpečenie najvyššej kvality výsledných produktov. Do portfólia ročne pribúdajú dva až štyri nové výrobky, pripravované našim vývojovým tímom.

Vývoj každého produktu si vyžaduje svoj čas, najmä ak ide o produkty s použitím nových látok, ktoré musia prejsť potrebným testovaním.

Okrem výrobných priestorov firma disponuje vlastnými laboratóriami, v ktorých sa vytvárajú receptúry pre vznik unikátnych produktov distribuovaných do takmer celej Európy.

V súčasnosti spoločnosť zákazníkom ponúka možnosť využiť vedomosti a skúsenosti z praxe celého odborného tímu na vytvorenie ich vlastných výživových doplnkov.

Už dnes môžete nájsť na trhu mnohé výrobky, ktoré pochádzajú z našej dielne a sú predávané pod známymi značkami.

Zmluvná výroba

V rámci zmluvnej výroby zákazníkovi zabezpečíme všetky potrebné kroky, aby z myšlienky vznikol hotový produkt pripravený na uvedenie na trh:

 • individuálne konzultácie podľa požiadaviek klienta, stanovenie cieľov
 • návrh receptúry
 • testovanie vlaboratóriu (senzorické vlastnosti, správanie sa zmesi, aplikácia do praxe)
 • zabezpečenie všetkých vstupných surovín, obalových materiálov a vzoriek
 • mikrobiologická kontrola surovín
 • od návrhu až po tlač etikiet
 • legislatívne zabezpečenie
 • registrácia výrobku na Úrade verejného zdravotníctva
 • analýzy produktu v akreditovanom laboratóriu
 • výroba v našich výrobných priestoroch podľa certifikátu FSSC 22000 a aplikácie systému HACCP
 • expedícia priamo k Vám (po dohode)

Výrobné možnosti

Výrobné oddelenie spoločnosti KOMPAVA sa zameriava najmä na práškovú a kapsulovú výrobu.

Dostupné formy produktov:

 • práškové zmesi
 • kapsule
 • tablety, gély a iné formy po dohode
Prášková forma      Veľkosť balenia
Plnenie práškových foriem do mini sáčkov    6 g – 50 g
Plnenie práškových foriem do zipsovacích sáčkov 300 g – 1 kg
Plnenie práškových foriem do dóz     150 g – 5 kg

Možnosti plnenia kapsúl:

 • vegánske (farba biela)
 • acidorezistentné (farba priesvitná)
Kapsulová forma Hmotnosť v 1 kapsule
Vegánska kapsula 350 mg – 550 mg
Acidorezistentná kapsula   350 mg – 550 mg

Dostupné obaly:

 • dózy pre kapsulované produkty

        - biela 100 ml ( do 80 kps)

        - biela 200 ml ( do 120 kps)

        - biela 250 ml ( do 180 kps)

 • tuby (10 – 20 tabliet o priemere 24 mm)
 • papierové krabičky

Dôležité a často kladené otázky

 1. Ako dlho trvá vývoj produktu?

Štandardná dĺžka vývoja produktu (od návrhu až po výrobu) trvá približne 6 mesiacov. Závisí predovšetkým od typu produktu, ktorý požaduje klient vyrobiť (kapsulovaný alebo vo forme prášku, použité suroviny, obalové materiály, dĺžka testovania účinkov...).

 1. Môžem si dať vyrobiť niektorý z Vašich produktov a predávať ich pod svojou značkou?

Nie, takéto zákazky nerobíme. Každý produkt pre zmluvného klienta je jedinečný, neexistuje kópia. Produkty „neprebaľujeme“.

 1. Môžem si navrhnúť vlastnú receptúru, podľa ktorej mi vyrobíte produkt?

Áno, klient môže ponúknuť aj vlastnú receptúru. Výroba takého produktu je odsúhlasená až po jej konzultácii s vývojovým oddelením, kde sa zhodnocuje viacero kritérií (účinnosť zloženia na základe dostupných štúdii a našich skúseností, aplikácia receptúry z technologického hľadiska, dostupnosť navrhovaných surovín).

 1. Aké je minimálne množstvo produktov, ktoré si môžem dať u Vás vyrobiť?

Potrebné je dosiahnuť také množstvo zmesi, aby bola výroba produktu z technologického aj ekonomického hľadiska možná a efektívna. Všeobecne sa pohybujeme pri množstve minimálne 500 ks výrobkov. Všetko však záleží od konkrétnej gramáže a zloženia produktu. S dodržaním minimálnej objednávky však treba počítať!

 1. Vyrábate aj špecifické produkty – vegetariánske, vegánske, bez alergénov?

Áno, v súčasnosti máme rastlinné náhrady viacerých typicky živočíšnych surovín, používame rastlinné kapsule. Takisto používame alternatívne náhrady surovín, ktoré sú zbavené laktózy. Všetky suroviny, ktoré používame, sú bez lepku.

 1. Aké produkty viete vyrobiť?

Pre inšpiráciu, portfólio produktov, ktoré vieme vyrobiť, nájdete na našej stránke www.kompava.sk.