Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Aloe Vera - lekár vysadený v kvetináči
Aloe Vera - lekár vysadený v kvetináči

Aloe Vera - lekár vysadený v kvetináči

Aloe Vera - lekár vysadený v kvetináči

Aloe, domorodec z Afriky, taktiež poznaná pod názvom „ľalia púšte“ alebo „rastlina nesmrteľnosti“, je považovaná za zázračnú rastlinu. Už v starom Egypte bol gél z tejto rastliny známy vďaka jeho účinkami na krásu, zdravie a dlhý vek. Dnes sa testujú jej účinky vo výskume na liečbu AIDS.

Ide o rastlinu z čeľade ľaliovým (Liliaceae) i keď vyzerá ako kaktus. Slovo Aloe pochádza z arabského Aloeh, čo znamená „horký“, vďaka horkej tekutine nachádzajúcej sa v listoch. Na svete sa nachádza viac ako 500 druhov tejto rastliny. Rastie v krajinách s extrémnymi teplotami, kde dlhé mesiace neprší. Aby dokázala rastlina tieto horúčavy a sucho prežiť, vyvinula si vo svojich listoch dávkovače vlhkosti. Tie nasávajú vodu v priebehu 5 rokov. Preto Aloe obsahuje vo svojich listoch až 96% vody a ostatné 4% sú aktívne zložky (až 300 komponentov) ako sú vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzýmy, esenciálne oleje a glykoproteíny, polypeptidy.

Prečo lekár v kvetináči? Presvedčte sa sami! Aloe abeceda – Aloe pôsobí na:

A. - alergie, afty, astmu, artrózu, akné, arterosklerózu, je to antiseptikum (látka ničiaca mikroorganizmy a zastavujúca ich rozmnožovanie), antivirotikum (proti vírusom), antimykotikum (proti plesniam), aktivuje vnútorné orgány a žľazy a má antibakteriálne účinky.

 

B. - bronchitídu, bolesť (zmierňuje), bunkovú imunitu (posilňuje), bradavice, bércové vredy, bodnutie hmyzom

 

C. – cysty (na vaječníkoch, na prsiach...), čistenie krvi, črevá (čistí, detoxikuje, stimuluje, odstraňuje zápal), celulitídu

 

D. - diabetes, dvanástornik (eliminuje vznik nádorov a vredov), depresie, ďasná (zmierňuje zápal, paradentózu), detoxikuje celý organizmus, má dezodoračné účinky,

 

E. – edémy (opuchy), ekzémy

H. – herpes, horúčku, hemoroidy, hrtan (zápal), hmyz (ochrana a zmiernenie bolesti a svrbenia po štipnutí), hnis (eliminuje jeho vznik), hypoaciditu, hnačku

CH. – cholesterol (znižuje jeho hladinu), chronické zápaly, chudokrvnosť (anémia), chemoterapie (zmierňuje následky), chronickú nádchu

I.– imunitu (posilnenie), infekčné hnačky

 

K. – krvinky (zvyšuje ich množstvo, dodáva im potrebnú výživu), krv (znižuje hladinu cukru a cholesterolu), krvácanie (zastavuje), katar, kŕčové žily, kandidózu (ochorenie spôsobené Candida albicans)

L. – leukémiu, látkovú výmenu (podporuje jej proces), ľadvinové kamene, lupienky, cysty a lupiny

 

M. – menštruáciu (zmierňuje bolesti a silné krvácanie), močový mechúr (eliminuje zápal), mandle (zápal), menopauzu (zmierňuje príznaky), migrénu

 

N. - nádory, nespavosť, neplodnosť v dôsledku nepravidelnej ovulácie, nadváhu, nevoľnosť, nadúvanie, nádchu, nervozitu

 

O. - ovčie kiahne, omrzliny, očné problémy, opary , osteoartrózu, osteoporózu

 

P. – pečeň (detoxikuje), prostatu (eliminuje zápal), paradentózu, prekyslenie, pálenie záhy, popáleniny, psoriázu, plesňové ochorenia, Parkinsonovu chorobu (zabraňuje vzniku)

 

R. – rezné rany, rádioaktívne žiarenie, röntgenové žiarenie (eliminuje voľné radikály), rádioterapiu (zmierňuje následky)

 

S. – slnečné žiarenie (ochrana), starecké škvrny, svaly (proti kŕčom), sklerózu multiplex, stres, stratu pamäti

 

T. - tumory, tuberkulózu, trávenie (upravuje poruchy)

 

U. – úpal, úplavicu, UV žiarenie,

 

V. – vysoký krvný tlak, vyrážky, vypadávanie vlasov, vredy

Z. – zápchu, zuby (bolesti), žalúdok (vredy, Helicobacter pyroli), zápaly (všetkých orgánov), žltačku typu B a C (rekonvalescencia), žily (výživa), žlčové kamene (eliminuje vznik)

Liečivá sila spočíva v tom, že zložky Aloe vera zvyšujú zásobovanie tkanív kyslíkom. Bunky majú vhodné prostredie na rozmnožovanie, tkanivá sa rýchlejšie regenerujú, rany sa hoja. V imunitnom systéme sa rýchlejšie rozmnožujú obranyschopné bunky (T-lymfocyty).

Tak a teraz povedzte vy, či má článok opodstatnený nadpis.