Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Boswellia serrata

Výživový doplnok Produkt je vhodný pre vegánov Produkt je vhodný pri laktózovej intolerancii Produkt je vhodný pri intolerancii lepku

Extrakt zo živice Boswellia serrata s obsahom až 85 % kyseliny boswellovej obohatený o BioPerine®. Účinná kombinácia látok na podporu pohybového aparátu a správnu činnosť kĺbov.

Boswellia serrata
Balenie:
Cena:
14.90 €

Základný popis produktu

Boswellia serrata (Kadidlovník pilovitý) je vzácny strom z čeľade brezulovitých, ktorý dorastá do výšky 2-8 metrov. Najčastejšie sa vyskytuje v severnej a strednej Indii a severnej Afrike. Tento strom je charakteristický prítomnosťou viacerých kmeňov, listov s pílkovitými okrajmi, ktorým vďačí za svoj druhový názov a drobných bielych kvetov. 

Najviac sa zo stromu využíva živica, ktorá sa odoberá zo stromov starších ako 8 rokov. Živica chráni strom pred poranením tak, že zaceľuje rezy na kôre a usmrcuje prítomné patogény. Pestovatelia s cieľom získania živice tak musia narušiť kôru, čím sa uvoľní živica, ktorá sa odoberá do špeciálnych bambusových košov a ďalej sa spracúva na prášok či extrakty. Živica je charakteristická svojou vôňou, ktorú spôsobuje prítomnosť látok nazývaných terpény.

Spomínaná živica mala už v tradičnej indickej medicíne svoje využitie pri liečbe zápalov, pásového oparu či rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

Extrakt získavaný zo živice kadidlovníka pilovitého pozitívne pôsobí na pohybový aparát a prispieva k udržaniu normálneho stavu kĺbov. Prispieva tiež k správnemu obehu v jemných krvných cievach a kapilárach, vďaka čomu má pozitívny účinok na udržanie normálnej činnosti srdca a hladiny cholesterolu v krvi.

Boswellia serrata obsahuje viacero účinných látok, no najsilnejšie účinky majú boswellové kyseliny, ktoré sú známe pre svoje protizápalové vlastnosti. Nadácia pre artritídu (Arthritis Foundation) odporúča denne prijať 720 mg kyseliny boswellovej. Tieto látky majú obdobný účinok ako kyselina acetylsalicylová prítomná v aspiríne s rozdielom, že boswellové kyseliny nedráždia tráviaci trakt. Vďaka spomínaným protizápalovým účinkom prispievajú aj k normálnej činnosti gastrointestinálneho traktu.

BioPerine® je patentovaný štandardizovaný extrakt z čierneho korenia, ktorý niekoľkonásobne zvyšuje vstrebateľnosť, a tým aj účinnosť boswellových kyselín v organizme. Prispieva k zdraviu čriev, pohlavného systému u žien a normálnej funkcií dýchacieho systému.

Produkt Boswellia serrata obsahuje: 

 • Extrakt zo živice Kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata)
 • Extrakt z plodov Korenia čierneho BioPerine® (Piper nigrum)

Pre koho je produkt určený

 • pre ľudí, ktorých trápia problémy s pohybovým aparátom (opuchy, stuhnutosť, prejavy osteoartritídy)
 • pre ľudí s nadmernou záťažou kĺbov (športovci, ťažko pracujúci ľudia, ľudia s nadváhou)
 • pre ľudí, ktorí trpia chronickými ochoreniami dýchacej sústavy
 • pre ľudí, ktorých trápia problémy s tráviacou sústavou

Odporúčané dávkovanie

1x denne 2 - 3 kps s jedlom

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutričné hodnoty a zloženie

Obsah v 1 kapsule*RVH %
Extrakt / Extract Boswellia serrata 85 %300 mg 
Extrakt / Extract Piper nigrum (BioPerine®)5 mg 
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).
**RVH  nie je stanovené

Extrakt zo živice Kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata), extrakt z plodov Korenia čierneho BioPerine® (Piper nigrum), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

UPOZORNENIE

Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Boswellia serrata

Recenzie produktu

 • 5 hviezdičiek
  10 x
 • 4 hviezdičky
  0 x
 • 3 hviezdičky
  0 x
 • 2 hviezdičky
  0 x
 • 1 hviezdička
  0 x