Limitovaná edíciak novým proteínom Thermofit grátis

FIREFLY cyklistický team
FIREFLY cyklistický team

FIREFLY cyklistický team

FIREFLY cyklistický team

Cyklistický team FIREFLY je projekt, ktorý slúži na podporu rozvoja cyklistiky mládeže na Slovensku v kategorii U 23, (19-23 rokov), ktorý je svojho druhu jediný v Slovenskej republike.

 

 


"Podpora a rozvoj je venovaný v kategórii women aj men. Pred 3 rokmi som sa rozhodol založiť uvedený team-projekt, nakoľko “SAGANOMANIA”, ktorá v tom období zbierala popularitu, veľmi pomohla a pomáha motivácii rozvoja všeobecnej cyklistiky na Slovensku v mládežníckych kategóriách do 18 rokov. Z uvedených kategórií sa nám podarí vypracovať mladé talenty, ktoré automaticky nevidia možnosť pokračovania vo svojej kariére, amatérskej alebo profesionálnej cyklistiky na Slovensku. Spomínaná kategória U 23 patrí medzi najtažší prechod (obdobie) v cyklistike - vekový alebo výkonnostný, ktorý je veľmi ovplyvnený motiváciou a podporou - pomocou pri svojim rozvoji.

Na základe získaných informacii a skutočností sme sa rozhodli podporiť kategóriu a pomôcť pri ďalšom rozvoji a rastu mládeže. Po 3 rokoch pôsobnosti môžeme hodnotiť projekt veľmi pozitívne, z 3 pretekárov máme na sezónu 2016 družstvo-team s dvanástimi športovcami, 10 chlapcov, 2 dievčatá. Z nášho teamu sme dokázali podporiť a pomôcť talentom ako je napr. Juraj Bellan, Andrej Strmiska, ktorí v minulej sezóne absolvovali v kategórii U23, prvý rok svojej pôsobnosti a po veľmi dobrých výsledkoch sa dokázali dostať do Kontinentálnych teamov, čo je v Európskej pôsobnosti momentálne najvyššie možné uplatnenie.

Známy taliansky tréner, Paolo SLONGA, s nami spolupracoval pri tréningovej príprave, športovej príprave - výkonnostnou konzultáciou. Pán Slonga je u nás konzultačný poradca, technik pri príprave teamu a jednotlivcov. V minulosti pripravoval Petra Sagana a momentálne sa venuje V. Nibalimu a F. Aru. V sezóne 2015 sme získali v rámci slovenského pôsobenia veľmi pozitívne umiestnenia a v rámci Slovenského pohára v cestnej cyklistike sme v silnej konkurencii obsadili 3. miesto, v rámci "nekontinentalnych teamov” prvé miesto! V jednotlivcoch na Majstrovstvach Slovenska v "časovke" jednotlivcov 2.- 3. miesto, v pretekoch s hromadným štartom 3.miesto. Pôsobnosť teamu je počas sezóny venovaná hlavne krajinám V4: Slovensko - Madarsko - Poľsko - Česká republika. Absolvujeme tréningové sústredenia v Taliansku - február-marec v  Lago-di Garda, Livigno v júni a júli! 

Team ma prevažne československé pôsobenie. Trénermi a športovými riaditeľmi pre sezónu 2016 sú bývalí reprezentanti Slovenska, Matej Vysna a  Michal Kunic, ktorí svoje technické a odborné skúsenosti prenášajú na pretekárov a sú veľmi nápomocní  v ich výkonnosti a vývoji.

Považujem za dôležité uviesť aj spoluprácu s Peťom Saganom, s ktorým som vo veľmi úzkom kontakte a komunikácii ohľadom jeho osobného projektu Cycling Academy venovaný kategórii do 18 rokov, ktorý má tiež celoslovenskú pôsobnosť a podľa predbežných informácií má náš team pôsobiť na základe spolupráce s projektom, ako prechodný-zberný-motivačný projekt nezávyslý na sponzoroch a partneroch samotného P. Sagana.

Máme podporu aj od ostatných slovevnských profesionálnych pretekárov, ako sú bratia Velitsovci, M.Kolar, J. Sagan.

V rámci celosvetovej pôsobnosti, konzultáciu a motivačnú podporu nám poskytujú pretekari Pavel Brutt, Nikolaj Trusov , Alexander Serov alebo Sonny Collbreli prípadne ďalší cyklisti, s ktorými majú možnosť absolvovať  tréningové sustredenia." 
 
Rasťo Zoller - manažér Firefly teamu