Fitness banánová zmrzlina
Fitness banánová zmrzlina

Fitness banánová zmrzlina

Fitness banánová zmrzlina

Fitness zmrzlina, ktorá je pripravená naozaj za niekoľko minút. Na jej prípravu stačia iba 3 ingrediencie. Po pridaní proteínu môže slúžiť ako chutná alternatíva na doplnenie tých správnych a potrebných živín po športovom výkone. Schladí rozhorúčené telo, doplní energiu a podporí rýchlejšiu regeneráciu. 

Ingrediencie na prípravu

  • 2 poháre mandľového mlieka (prípadne ako náhrada poslúži i iné mlieko rastlinného pôvodu)
  • 2 banány
  • 2 odmerky ProteinFit 80 banán
  • stévia podľa chuti
  • na ozdobenie: arašidové maslo, ovocie, listy medovky

Postup

Banány si ošúpeme, nakrájame na menšie kúsky a dáme zamraziť. Po zamrazení banány poriadne zmixujeme na hustú hmotu. Dávame pozor, aby bola hmota dostatočne vymixovaná dosiahutie jemnej a lahodnej zmrzlinovej chuti. Pridáme ProteinFit 80 (najvhodnejšie je použiť príchuť banán, ktorá podčiarkne zmrzline banánový chuťový akcent) a mandľové mlieko. Banány patria do kategórie najsladšieho ovocia, avšak, kto je milovníkom skutočne sladkej chuti, môže na dochutenie využiť stéviu. Prírodné sladidlo, ktoré pomáha pri chudnutí, reguluje hladinu cukru a znižuje krvný tlak. Ako posledný krok vytvorenú hmotu nalejeme do plastovej nádoby a dáme zamraziť. 

Tip 1

Pre dosiahnutie ešte hustejšej konzistencie, môžete namiesto ProteinFit 80 použiť Micellar Casein, ktorý vďaka svojej schopnosti zahustiť a dochutiť rôzne krémy urobí vašu zmrzlinu hustejšou. 

Tip 2

Na dozdobenie môžete použiť lyofilizované ovocie, ktoré môžete obmieňať pri každej príprave, a tým vždy dodať svojej obľúbenej zmrzline nový ,,šmrnc".

Dobrú chuť!