MSM bolo pre mňa správnou voľbou
MSM bolo pre mňa správnou voľbou

MSM bolo pre mňa správnou voľbou

MSM bolo pre mňa správnou voľbou

Záťažové situácie vyvoláva takmer každá udalosť, s ktorou sa stretávame v našom bežnom živote, pričom organizmus každého z nás sa s nimi vyrovnáva osobitným spôsobom. V poslednom období v mojom živote nastali viaceré zmeny. Úspešne som ukončila štúdium na univerzite a získala som vytúženú prácu , v dôsledku čoho som musela zmeniť aj miesto bydliska. Nový príval informácií, nové a priveľmi rýchlo sa meniace podnety vyvolali v mojom organizme určité zmeny, hoci som ich najprv nevnímala a nazdávala som sa, že ich zvládam bezproblémovo. Pomerne hektické obdobie sa však u mňa prejavilo zhoršeným stavom pleti a trávenia.

Záťažové situácie vyvoláva takmer každá udalosť, s ktorou sa stretávame v našom bežnom živote, pričom organizmus každého z nás sa s nimi vyrovnáva osobitným spôsobom. V poslednom období v mojom živote nastali viaceré zmeny. Úspešne som ukončila štúdium na univerzite a získala som vytúženú prácu , v dôsledku čoho som musela zmeniť aj miesto bydliska. Nový príval informácií, nové a priveľmi rýchlo sa meniace podnety vyvolali v mojom organizme určité zmeny, hoci som ich najprv nevnímala a nazdávala som sa, že ich zvládam bezproblémovo. Pomerne hektické obdobie sa však u mňa prejavilo zhoršeným stavom pleti a trávenia.

Riešenie týchto ťažkostí som sa snažila nájsť predovšetkým v zmene prežívania týchto stresových situácií, na ktoré som sa začala pozerať s väčším nadhľadom, ako aj v strave, čo do istej miery pomohlo. Zároveň som sa rozhodla siahnuť aj po nejakom výživovom doplnku zo širokého portfólia produktov spoločnosti Kompava, ktorá je pre mňa špičkovým výrobcom výživových doplnkov a zaručenou kvalitou.

Po krátkom zvážení som si vybrala produkt MSM (metylsulfonylmetán), s obsahom organickej síry, ktorá má význam pri detoxikácii organizmu. V danom období sa mi dostala do rúk aj odborná kniha, ktorú pokojne môžem nazvať aj príručkou, v ktorej som sa dočítala mnohé zaujímavé fakty o tejto chemickej, no pritom nášmu telu vlastnej zlúčenine. Ďalší dôvod, ktorý zavážil pri výbere tohto produktu bol môj pretrvávajúci problémbolesťou kolenných kĺbov, ktorá síce nebola výrazná, ale do istej miery ma obmedzovala pri vykonávaní športovej aktivity.

Po dvoch týždňoch intenzívnej kúry môžem potvrdiť, že užívanie MSM bolo pre mňa tou správnou voľbou. Spozorovala som na sebe nielen minimalizovaný výskyt akné, ale aj redukované prejavy začervenania a podráždenia pleti, ktorá je u mňa väčšinou veľmi citlivá a vysoko reaktívna. Okrem toho ma príjemne prekvapil znížený výskyt mimických vrások, a to najmä na čele a v okolí očí, a urýchlenie hojenia rán, ktoré u mňa obvykle prebieha veľmi pomaly. A čo moje kĺby? Nebudem tvrdiť, že som zaznamenala 100 % zlepšenie, ale určité zmiernenie ich bolesti sa určite prejavilo. Postrehla som aj zmiernenie svalových kŕčov po cvičení a v neposlednom rade zlepšenie vyprázdňovanie čriev a celkového pocitu nepohodlia v tráviacom systéme.

Touto recenziou naozaj nechcem vyhlasovať, že MSM je „hotový zázrak“, ale na základe mojich skúseností s ním ho môžem len odporučiť aj iným. Rozhodne ide o produkt, ktorý stojí za vyskúšanie a spolu s umierneným postojom k danej, na prvý pohľad náročnej životnej situácii môže napomôcť zlepšiť kvalitu Vášho života.

Vaša stála a spokojná zákazníčka Lenka